Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:30
Pytanie dot. zerwania paska rozrządu w Corsie B
Autor Wiadomość
 slawek5767
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 18:01   Pytanie dot. zerwania paska rozrządu w Corsie B

WITAM. posiadam Corse B 96r. 1.4, 8-zaworową 60 KM. mam pytanie czy wystepuje kolizja przy zerwaniu paska rozrządu.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Luty 2009, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 18:29   

Tak, po opisie wnioskuję że masz silnik o oznaczeniu C14NZ i jest to silnik jak najbardziej kolizyjny.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 19:20   

DizzyX napisał/a:
C14NZ i jest to silnik jak najbardziej kolizyjny.


A ja słyszałem że nie. W 8v zawory są ustawione pionowo, więc nie ma co się jak powykręcać.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 19:26   
   Moje auto: Porshe 911


cwirus88 napisał/a:
DizzyX napisał/a:
C14NZ i jest to silnik jak najbardziej kolizyjny.


A ja słyszałem że nie. W 8v zawory są ustawione pionowo, więc nie ma co się jak powykręcać.



mój mechanik też tak stwierdził że jak padnie rozrząd to nic nie powinno się stać
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 20:07   

w 8 zaworowej nic się nie stanie, podobnie jak w calibrze 2.0 8v po zerwaniu nic się nie dzieje:) wiem, bo mój brat miał taką calibre, i raz na skrzyżowaniu strzelił mu pasek, poszedł do sklepu, kupił nowy za 8zl i w 5 minut sobie wymienił na parkingu:)))) także nie masz się co bać :) wiekszość silników jest bezkolizyjna właśnie 8v :) pozdr
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 20:23   

west napisał/a:
cwirus88 napisał/a:
DizzyX napisał/a:
C14NZ i jest to silnik jak najbardziej kolizyjny.


A ja słyszałem że nie. W 8v zawory są ustawione pionowo, więc nie ma co się jak powykręcać.



mój mechanik też tak stwierdził że jak padnie rozrząd to nic nie powinno się stać


A gdzieś słyszałem o przypadku że w Corsie A z c14nz silnik odszedł do krainy wiecznych łowów po pęknięciu paska.
No i to wszystko zależy - ile silnik jeszcze pracuje po strzeleniu paska itepe itede... czasem się uda że w kolizyjnym silniku pójdzie pasek i nic się nie stanie...
Na szczęście w bezkolizyjnych nie ma odwrotnie :PP

BTW - i paseczek rozrządu zmieniamy maksymalnie po 4 latach lub 60k km - zależy który czynnik wystąpi pierwszy :)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Luty 2009, 10:44   
   Moje auto: ASTRA G


Silniki opla są bezkolizyjne. Konstrukcja została wymyślona tak żeby nie doszło do gięcia zaworów. W razie zerwania paska powstają małe szkody które łatwo i tanio można usunąć. W najgorszym przypadku pękają dżwigienki zaworowe - sprawdziłem w kadecie na własnej skórze ;) .
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Luty 2009, 12:42   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


A moderacja nie reaguje.

-nie ten dział.

-źle zatytuowany temat

-brak frazy Corsa B

suma sumarum:
-przenoszę z działu tuning do porady
-zmieniam tytuł topiku z "kolizja przy zerwaniu paska rozrządu"
na Pytanie dot. zerwania paska rozrządu w Corsie B
 
 
     
 sebaneczek


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 25 Luty 2009, 22:08   

Mam własnie tą doległośc poszedł mi pasek ale co gorsze był holowany i odpalany :/ :rozpacz: dopiero rozebrałem i pasek jest zerwany 2 to pompa wody to spowodowała bo poszła jak cos na ten temat wiecie to prosze o porade . bo mam traz zamiar kupic pasek z pompą i napinaczem i wymienic a nie wiem czy jest sens ???? a co do wymiany jak to zrobie dam znac czy jest kolizyjny czy nie . a mam silnik 1.4 NZ :rotfl:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Pytanie dot. zerwania paska rozrządu w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.