Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:53
mechanizm przesuwania foteli (3d)
Autor Wiadomość
 reting1


Informacje
Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 31
Skąd: Bytom
Wysłany: 30 Marzec 2010, 11:00   mechanizm przesuwania foteli (3d)

Witam .Mam corsę trzy drzwiową z 2007r.,niestety zauważyłem że mechanizm przesuwania foteli działa fatalnie (w obydwu fotelach!!!):ta klameczka odblokowująca fotel ciągle się zacina,trzeba kilku prób by odblokować i przesunąć fotel.To samo jest z przesunięciem go z powrotem.muszę w pierw złapać siedzisko i przesunąć na miejsce a potem dopiero przechylić oparcie.Przesuwając fotel tylko za tą klameczkę,powoduję zablokowanie siedziska nie na swoim miejscu.Smarowanie szyny nic nie dało.Sama klameczka(dziadostwo) lata we wszystkie strony i stwarza wrażenie jakby miała za chwilę się urwać(odłamać).Przed Corsą miałem Seicento,ale czegoś takiego (pomimo 8-letniego użytkowania )nie było.Czy u Was Koledzy jest podobnie?Wydaje mi się że konstruktorzy Corsy coś sp.....lili. Ratuje mnie to ze rzadko mam drugiego pasażera,i rzadko używam tego"mechanizmu".Bardzo bym prosił o spostrzeżenia i ewentualnie o poradę.TED
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Marzec 2010, 17:53   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Kolego, ja też uważam, że mechanizm ten to jakaś pomyłka ani to nie ułatwia ani nie pomaga wsiadać i wysiadać. Poprzednio miałem Astrę F 3D i w niej mechanizm był wręcz banalny, ale funkcjonalny, a to coś to porażka. W mojej CD jeszcze się to nie psuje, ale ona jest z listopada 2009, więc nie ma prawa, zobaczymy co będzie z biegiem czasu.....
 
 
     
 Konsiosio



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 11 Październik 2010, 19:21   

No niestety powiem Wam panowie że u mnie jest tak samo. Dobrze że rzadko ktoś jeździ u mnie z tyłu. W Corsie C były to dużo lepiej wykonane.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Październik 2010, 15:46   
   Moje auto: corsovectroastra


dokładnie ten mechanizm to porażka corsą jeździ żoncia głównie i jak ma coś zawieźć na tylnych siedzeniach to klnie w niebo głosy :(
 
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 18 Październik 2017, 14:18   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Witam porodził sobie ktoś z ciężko chodzącym ryglem od przesuwania foteli? Może tam coś trzeba nasmarować ? Bo naprawdę u mnie ciężko to działa i jedną ręką ma się co robić żeby dostać się na tylną kanapę auta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » mechanizm przesuwania foteli (3d)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.