Diwne bicie
Autor Wiadomość
 guntool96


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: MateusZ
Wiek: 27
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 21 Listopad 2016, 20:32   Diwne bicie
   Moje auto: Corsa C


Witam , mam problem i licze na pomoc bo zgłupialem , cos bije przy hamowaniu , na pedale czuc minimalne drgania albo wgl ich nie ma tylko juz jestem przewrazliwiony ale slychac po prostu jakby cos bilo szczegolnie przy wiekszych predkosciach gdy mocniej depne , to nie abs , bo sprawdzalem ostro hamujac i on dziala duzo ogresywiniej na pedal niz to co sie dzieje przy hamowaniu normalnym . Bylem u mechanika , klocki są , tarcze jak nowki , zmierzyl tym swoim urzadzeniem i bicia nie pokazalo , z tylu tez to zle nie wygladalo ? i musze dosc głęboko hamulec wciskac zeby hamowalo agresywniej , ale to moze przyzwyczajenie z innych aut ze tam lekkie nacisniecie powoduje hamowanie . ogolnie sila hamowania mi nie przeszkadza tylko to bicie mnie po prostu wkur....Macie pomysly ?
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 15 Styczeń 2017, 12:15   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Cześć.
Piszesz że tarcze jak nówki a ile na nich przejechałeś. Możliwe że jak się grzeją przy hamowaniu to biją i daje to uczucie pulsowania pod pedałem hamulca. Na zimnych tarczach tego nie zobaczysz.
Pozdro
 
     
 Paw_Trz


Informacje
mazowieckie

Imię: Paweł
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 11:59   
   Moje auto: Opel Corsa


a jakie masz ciśnienie w oponach? przez to też może bić kołami jak będzie złe... tarcze też bym sprawdził. ja kiedyś kupiłem do siebie takie coś http://www.iparts.pl/czes...-73-mdc322.html i nie przejechałem nawet 200 km i trzeba było wymienić bo biły :-/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ hamulcowy » Diwne bicie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.