Corsa B 1.4 nie pali na 2 cylinder ! ! !
Autor Wiadomość
 damianwoz


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Damian
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: SKOKI
Wysłany: 22 Sierpień 2016, 10:51   Corsa B 1.4 nie pali na 2 cylinder ! ! !
   Moje auto: CORSA B 1.4 60KM


Witam.
Moja corsa 1.4 8V po remoncie uszczelki pod głowicą, zresztą przed jej awaria też już nie paliła na drugi cylinder. Zostały wymienione świece na nowe, kable również, nawet zakupiłem cewkę zapłonową. Niestety nic nie dała wymiana podzespołów. Auto nadal nie paliło na drugi cylinder. Wymieniłem również pompę paliwa i filtry przy okazji naprawy uszczelki pod głowicą. No i niestety nic nie pomogło. Corsa nie pali równo, strzela z wydechu, śmierdzi paliwem. Po regulacji LPG okazało się że Corsa nagle zaczęła palić na wszystkie gary i reagowało na wyjęcie kabla ze świecy. Jednak efekt nie utrzymał się długo. Teraz Corsa rano po odpaleniu pali równo na wszystkie gary jednak po chwilowej jeździe zaczyna szarpać i nierówno pracować, traci moc na benzynie, jednak na LPG chodzi dobrze ma moc przyśpiesza równo, nie szarpie mimo że również nie pali na 2 cylinder. Co może być przyczyną??? Dodam że czasem jest tak że na benzynie nie pali na 2 cylinder, przełączam na gaz i jest oki, wyciągam kabel z 2go cylindra auto przygasa, przełączam na benzyne i kicha, nie pali i nie reaguje na wypięcie przewodu
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Sierpień 2016, 15:35   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Sprawdzał Ci Ktoś Kompresję? Bo to wygląda na jej brak na 2 cylindrze , Powodem może być Pęknięty Pierścien np. A Gaz Jest trochę bardziej wybuchowy to może dlatego na gazie działa .
 
 
     
 damianwoz


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Damian
Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: SKOKI
Wysłany: 14 Wrzesień 2016, 18:26   
   Moje auto: CORSA B 1.4 60KM


Problem rozwiązany, przyczyną była zużyta uszczelka na kolektorze
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1.4 nie pali na 2 cylinder ! ! !
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.