Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:12
[ Silnik] Corsa B 1,2 94r. Wysokie obroty
Autor Wiadomość
 Baxter


Informacje
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Czeladz
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 13:17   [ Silnik] Corsa B 1,2 94r. Wysokie obroty

Witam,

Problem polega na tym że po odpaleniu dzisiaj rano silnik wchodzi na bardzo wysokie obroty. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie dostaje wysokich obrotów. Linkę gazu sprawdziłem i nie zacina się żeby dojechać do domu maksymalnie poluzowałem linkę gazu w prawdzie pedał gazu opadł ale silnik pracuje tak jak przed awarią. Co może być przyczyną awarii?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 16:10   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Przyczyna tkwi w zepsutym silniczku krokowym lub nieszczelnym kolektorze dolotowym .
Obadaj pod maską czy nie słychać jakiegoś syczenia , może jakiś przewód podciśnieniowy pękł lub się zsunął .
 
 
     
 Baxter


Informacje
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Czeladz
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 17:15   

Wszystkie przewody sprawdziłem. Nic się nie zsunęło ani nie pękło. Wyczyściłem styki do silnika krokowego i do czujnika obrotów, który jest po prawej stronie wtrysku.Wymontowałem też ten czujnik i rozruszałem delikatnie śrubokrętem czym wycisnąłem z niego jakąś białawą maź. po tych zabiegach problem ustąpił. Pytanie na jak długo.

[ Dodano: 1 Sierpień 2015, 17:42 ]
Niestety dzis rano problem powrocil czyli nastepna jest wymiana silnika krokowego.
 
 
     
 tubolek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 28
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 22
Skąd: Gniezno
Wysłany: 9 Maj 2016, 23:24   
   Moje auto: Corsa B 1.2kat


Witam serdecznie,
Podpinam się pod problem. W mojej Corsie 1.2 problem występuje już w takim stopniu, że obroty podnoszą się do ok. 3000.

Krokowiec - wymieniony.

Praktycznie, wszystko z tego powodu już zostało wymienione w tej corsie, lecz problem jak był, tak nadal jest.

Jestem laikiem w temacie mechaniki samochodowej. Czy mógłby ktoś powiedzieć, gdzie można te wężyki posprawdzać?

+ czy wariująca temperatura, może mieć wpływ na te obroty? Termostat został wymieniony.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa B 1,2 94r. Wysokie obroty
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.