Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 16:10
Jaki olej do Corsy B?
Autor Wiadomość
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 24 Grudzień 2010, 23:44   

nie nie, dobry olej nie zrobi się czarny jak smoła w aucie zasilanym gazem, lekko się przyciemni ale jak czarnieje to chłam czyli castrol lotos itp
 
 
     
 skipper



Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Kazimierza Wielka
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 02:35   

gik,dużo przejechałeś na tym elfie?
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 11:56   

w corsie nie, ale w peugeocie ponad 100 tyś i zawsze olej był ładniutki, robił się coraz ciemniejszy wraz z przebiegiem do wymiany, ale zawsze na bagnecie był choć trochę żółty, a castrol, wlałem kiedyś do hyundaia to po 100 km czarny jak smoła, to samo lotos u kumpla, wlewam inne oleje i tak się nie dzieje...wniosek prosty, zresztą na jakie forum nie wejdę to się psioczy na castrola
 
 
     
 skipper



Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Kazimierza Wielka
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 17:13   

Hm, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak przy następnej wymianie wypróbować elfa:) A co do castrola to rzeczywiście lipa totalna. Miałem mineralnego i po wymianie zawaliło mi cały korek od oleju masłem. Już miałem uszczelkę pod głowicą wymieniać ale mechanik doradził mi wymianę oleju na jakiś inny. Wlałem lotosa i problem z masłem pod korkiem zniknął ;p
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Grudzień 2010, 19:16   

Ile ludzi tyle opinii na temat olejów. Moja Corsa (nie miała wycieków ani spalania oleju) jak ją kupiłem latała na Lotosie 5W40 (o dziwo ten polski olej poleca wielu mechaników), ja przerzuciłem ja na Mobil 10W40(bo akurat taki miałem pod ręką). Nie zauważyłem różnicy pomiędzy nimi (wymieniane co 10 tys. km). Ale co ważniejsze nie zauważyłem negatywnych skutków jazdy ani na jednym ani na drugim oleju. Z tego co wiem dalej jeździ wiec raczej Mobil jej nie zaszkodził. Natomiast obecne auto jeździło i jeździ od nowości na Castrolu. Z nim wyjechała z fabryki i tak zostało. Był 5W40 teraz jest 10W40 (wymieniany co 10tys. km), przy 75 tys była podnoszona głowica i mechanik stwierdził ze silnik jest "czysty", wiec nie uwierzę w to ze Castrol jest be. Nie ma wycieków ani zużycia, jeździ bez dolewki od wymiany do wymiany. I w cale nie robi się szybko czarny. Najważniejsze są regularne wymiany, przy nich jaki by olej nie był to będzie sprawował się dobrze. Weźmy pod uwagę także to iż rozmawiamy o 15 letnich samochodach! Jak wyjeżdżały z fabryki to Ople nie śnił nawet ze oleje będą tak wysokiej klasy jak są teraz. I jestem w 100% pewien ze pierwszy olej na jakim jeździła Corsa B w 93 czy 95 roku był jakościowo gorszy od obecnych, Lotosów, Mobili, Castroli czy olejów GM. Obecne nowe samochody wyjeżdżają z salonu z olejami rzędu 0W30 tzw LL (Long Life), gdzie producent zaleca wymianę co 20-30 tys. km i nie zaleca zmiany gęstości oleju przez cały czas użytkowania pojazdu, jeśli nie ma takiej potrzeby. I wracając do oleju Castrol to grupa VW wlewa je obecnie w każdy nowy samochód. Mój drugi samochód obecnie przejechał 15tys na takim Castrolu 0W30 LL i nie powiem o nim złego słowa.
 
     
 grizzly


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 16
Skąd: ZS
Wysłany: 29 Czerwiec 2015, 23:16   
   Moje auto: Corsa B 1.7D ISUZU X17D


Witam
Prośba o pomoc w sprawie doboru oleju do diesla 1.7 D 60 KM
Obecnie auto posiada przebieg oryginalny w 100% 139 tyś.km , silnik pracuje super , odpala bez problemu, jeździ wręcz idealnie, ale robię serwis olejowy i chcę zalac porządny olej
Czy przy idealnym stanie silnika i tak małym przebiegu mogę zalac MOBIL 1 3000 X1 5W40 ?
Czy może jednak lepiej będzie GM 5W30 lub 10W40 ?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Czerwiec 2015, 00:51   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Wybierając olej powinniśmy się kierować zaleceniami producenta i warunkami atmosferycznymi panującymi w danym regionie .
W Polsce klimat jest dosyć zmienny i zakres temperatur potrafi się wahać od -30 zimą do +40 latem , i dlatego najlepiej jest zalewać olej jak najmniej podatny na zmiany temperatur , idealny w takiej sytuacji byłby pewnie 0W40 . Niestety nie każdy ma luźne 140pln. , a gdy nasze autko zaczyna konsumować oliwę to każdy woli dolewać coś tańszego .
Jeśli silnik w twoim autku jest w dobrej kondycji nie pochłania oleju i chcesz by służył bezawaryjnie jak najdłużej to zalej olej syntetyczny .
 
 
     
 EwkaMarchewka


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Ewa
Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Czerwiec 2015, 08:53   
   Moje auto: 1.2 B


Hej :)
Kolego baubo

Przy zakupie corsiny i "1"wymianie oleju usłyszałam od machanika text jak kolegi yosh

"Wybierając olej powinniśmy się kierować zaleceniami producenta i warunkami atmosferycznymi panującymi w danym regionie .
W Polsce klimat jest dosyć zmienny i zakres temperatur potrafi się wahać od -30 zimą do +40 latem , i dlatego najlepiej jest zalewać olej jak najmniej podatny na zmiany temperatur , idealny w takiej sytuacji byłby pewnie 0W40 "


Machanim jednak zaproponował GM 10/40, - i n nim pozostałam
Silnik bez zastrzeżeń (bez wycieków) - 165 tys.

Pozdrawiam Ewcia :)
 
     
 grizzly


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 16
Skąd: ZS
Wysłany: 7 Lipiec 2015, 08:54   
   Moje auto: Corsa B 1.7D ISUZU X17D


Moje spostrzeżenia po wymianie oleju bardzo pozytywne.
Zastosowałem MOBIL1 3000 X1 5W40 pełny syntetyk, brak wycieków, silnik bardziej cichy,
równiej pracuje no i po przejechaniu sporej ilości km zero dolewek :)
cena 97zł / 5L
Polecam ten olej :)
 
     
 grbuy


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Krzysiek
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 4
Skąd: Assenede
Wysłany: 2 Sierpień 2015, 12:08   
   Moje auto: Corsa B


Siema! Co do oleju to mam takie pytanko. Kupiłem Corse B 99r 1.2 ECOTEC 16v z udukomentowanym przebiegiem (Car Pass) lekko ponad 140 000 km. I chciałbym zmienić w niej olej lecz nie wiem jaki. Myk jest taki, że dziennie będę nią robił ok 90km! Dodam że mieszkam w Belgii i od czasu do czasu jakiś zjazd do PL 2,3 razy do roku czyli 1050km w jedną stronę...
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Sierpień 2015, 21:19   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli nie chcesz oszczędzać na jakości oliwy to polecam 5W40 lub 0W40 , ja akurat upodobałem sobie markę "mobil 1" i tej marki olej zalewam najczęściej .
Nie schodź poniżej parametrów 10W40 .
 
 
     
 grbuy


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Krzysiek
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 4
Skąd: Assenede
Wysłany: 6 Sierpień 2015, 21:31   
   Moje auto: Corsa B


Kupiłem 10W40 Mobil Super 2000 X1 semi synthetic na internecie piszą że dobry. W sumie nic innego rozsądnego nie mogłem znaleźć same noname, a castrola to wiadomo...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Jaki olej do Corsy B?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.