[Corsa B] 1,4 98r. by Piszczek
Autor Wiadomość
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 6 Maj 2014, 21:52   [Corsa B] 1,4 98r. by Piszczek
   Moje auto: Corsa B 1,4


WItam Was. Chciałbym przedstawić Wam moje maleństwo. Corsa B 1,4 z 1998r. Kupiłem ją 5 lat temu od Kobiety w średnim wieku. Także auto zadbane, garażowane i jeżdżone tylko do pracy. Przez 10 lat zrobione było tylko 86tys. Auto było serwisowane do końca.

Tak wyglądało jak ją kupiłem:







Tak auto wyglądało ponad pół roku po zakupie:








Tutaj na błyszczących zimówkach



Trochę szczegółów
-1,4 8 zaworów, seria z gazem po kapitalnym remoncie głowicy, wymianie pierścieni. W tej chwili auto ma 160 tys. przebiegu i 100ty.s na gazie więc trzeba było się zająć silnikiem. W chili obecnej są pewne problemy z pracą silnika ale o tym później
-wyposażenie: elektryczne szyby i lusterka, podgrzewane lusterka, jedna poducha, pokrowce foteli szyte na zamówienie. Przy kupnie nawet się nie zorientowałem

Rzeczy które zostały w tym aucie zrobione pomijając slnik to przedni zderzak który uszkodziłem przy zderzeniu z borsukiem. Wymieniłem błotniki przednie gdyż korodowały. Wymieniłem sierpy. W planach mam zakup alusów ale puki co są oryginalne kołpaki Opla. Wracając do Silnika, oczywiście rozrząd wymieniony, reduktor gazy także. Z innych, amortyzatory i wszystkie hamulce.

Na tą chwilę auto wygląda tak:













Na przestrzeni tych 6 lat auto teoretycznie powinno wyglądac gorzej ale tak się składa ze wygląda lepiej. Trzeba było trochę zainwestować żeby jeździć ładnym autem i aby było w dobrej kondycji. 2 razy w roku auto woskuje. Bez tego każdy lakier dostanie po tyłku.

Jak wcześniej wspomniałem szukam alusków. Lubię bardzo "szprychowe" ala BBS lub wieloramienne felgi. Chciałbym jeszcze w tym aucie obniżyć lekko przód, przyciemnić szyby, założyć skromną lotke na tył i dać grill bez znaczka i to na tyle. Niedawno chciałem zmienić auto na większe ale aż takiej potrzeby nie ma a że auto jest w idealnym stanie to pośmigam jeszcze przynajmniej 3 lata.

Co o niej myślicie?

[ Dodano: 17 Maj 2014, 16:42 ]
licho ludziska. czytacie i nic nie napiszecie :...:
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 17 Maj 2014, 19:58   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


No witaj.
Widać corsa bardzo dobrze utrzymywana, tak trzymać :ok:
Miły kolorek,
ogólnie jak na razie autko wygląda na kompletnego golasa ;p
98 rocznik a kierownica jeszcze stara, nie powinna być poliftowa trój ramienna? ^^
Co do alufelg mam taki sam gust ^^ i trzymam kciuki aby te plany się powiodły "siema:
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 17 Maj 2014, 21:08   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Widzę że Corsa w bardzo ładnym stanie , piękny kolor , porządnie utrzymana , trochę dopieścisz i już będzie inna , no środek goły ale ja też taki miałem , parę dodatków i wygląda całkiem inaczej powodzenia w ulepszaniu. A tym ze nikt Ci nie opisał to się nie martw , ja tu jestem parę dni i tez nikt nic nie napisał . :powodzenia:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Maj 2014, 23:22   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Czasem musi nadejść "ten czas" . Corsa bardzo Ładna ( kolor Wiśniowy mi się strasznie Podoba na Corsach) Zmiana Sierpów na plus - choć malowanie było by chyba lepsze ;)

15" BBS z Golfa III Gt bardzo Ładnie Pasuje do Corsy ( na forum niedawno pojawiło się kilka takich rolek)

Trzymam Kciuki za Plany. Jak będziesz kupował sprężyny sportowe czy cały zestaw to pamiętaj by twardościowo były co najmniej podobne- bo Corsa "tjun" spring vs. Seria się nie prowadzi.
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 18 Maj 2014, 01:40   
   Moje auto: Corsa B 1,4


Raf02, kierownica oryginał, nie widziałem nigdy nowszej w tym roczniku

Tomasz45, jakie dodatki miałbyś namyśli? jak dla mnie jest ok. nie chcę żadnych karbonów i pierdół. muszę tylko wymienić materiał na drążku zmiany biegów

DAMIAN1991, przy wymianie błotników sierpy zostały uszkodzone więc i tak musiałem wymienić więc jak już to wymieniłem komplet. co do alusów to już je mam. nie ma się czym chwalić. nie inwestuje przesadnie kasy w to auto bo do wkładania kasy mam inne auto a że mam zboczenie na punkcie wyglądu to musiałem coś z dupowozem zrobić. kupiłem alusy 13tki z DOTZa. Chciałbym większe 14tki i to wieloramienne jakieś ale że kupiłem rok temu nowe opony to nie chciałem tracić na tym kasy.

[ Dodano: 3 Czerwiec 2014, 18:08 ]
takie maleństwa nabyłem. rozmiar niestety 13tki gdyż moje opony sa prawie nowe.



[ Dodano: 2 Lipiec 2014, 23:44 ]
dzisiaj wylizałem auto do stanu idealnego. wszystkie plastiki pomalowane. nawet lusterka. alusy założone. środek wyczyszczony. teraz muszę kupić nową kieszeń kierowcy bo popękała mi kratka osłaniająca głośnik. i wypadałoby założyć nowy mieszek lewarka skrzyni biegów. lakier po politurze i woskowaniu, na dniach zrobię kilka fotek w plenerze.

[ Dodano: 4 Lipiec 2014, 15:28 ]
obiecane foty. auto świeżo po woskowaniu i to już było troszkę zakurzone. po kliknięciu na miniaturę macie foto w pełnym rozmiarze.











 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 17:15   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


No i ładnie :) Nie myślałeś o usunięciu oznaczeń z klapy?
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 7 Lipiec 2014, 12:49   
   Moje auto: Corsa B 1,4


raczej nie. jak widzę czasami corsy bez oznaczeń to mi się to jakoś nie podoba. jest dobrze. jak już to przednia atrapa bez znaczka.
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 12:04   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Nie musisz mieć w środku carbonu żeby coś zmienić ,wystarczą proste rozwiązania wymienić żarówkę w oświetleniu kabiny ja zmieniłem na niebieski led i zaraz autko w środku inaczej wygląda a szczególnie wieczorem , taką samą żarówkę dałem do bagażnika , teraz będę podświetlał zegary na niebiesko i zauważyłem że nawet takie drobne zmiany a już jakoś inaczej, nie musisz wymieniać całego środka żeby coś zmienić jak się to mówi małe a cieszy pozdrawiam.
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 14:50   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Moim zdaniem fajnie wyglądają rączki drzwi czy konsola środkowa pomalowane w grafit/czarny połysk, bez żadnych karbonów, hydrografik i innych cudów.
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 10 Lipiec 2014, 12:34   
   Moje auto: Corsa B 1,4


dobrze się składa bo musze rozebrać deskę rozdzielczą bo popaliły mi się żarówki oświetlenia pokręteł od nawiewu. ale wszystko na niebiesko? no nie wiem. wnętrze jak najbardziej. ale zegary juz chyba nie bardzo.

[ Dodano: 3 Grudzień 2014, 18:00 ]
Auto przygotowane na zimę. Wymieniłem tłumiki: końcowy i środkowy i zakonserwowałem i dałem skromną końcówkę wydechu. Oczywiście tradycyjnie politura i wosk.

Dla urozmaicenia dnia przy wymianie kół na zimowe postanowiłem przymierzyć alu do mojego maleństwa






To co lubię najbardziej. Kropelkowanie. A jak tylko się rozpędzę to wszystko ładnie spływa.


[ Dodano: 9 Styczeń 2015, 14:44 ]
planuje nieco upiększyć auto. szukam od dłuższego czasu spoilera na tylną klapę. ponieważ jestem dusigroszem znalazłem blendę na tylną szybę. wie ktoś jak to wygląda na aucie? przy okazji wspomnę że planuję zakup grilla bez znaczka. i to na tyle.

jakby ktos widział zderzak tylny w moim kolorze to kupię
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 9 Styczeń 2015, 20:18   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Szczerze to nigdy z czymś takim się nie spotkałem w Corsie B, tata ma założoną na tylną szybę w E36 i wygląda to bardzo fajnie ,takie przedłużenie dachu, ale w Corsie hmm...nie lepiej poszukać Ci lotki Irmschera w rozsądnych pieniążkach? :)
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 10 Styczeń 2015, 17:30   
   Moje auto: Corsa B 1,4


200zl + malowanie? To za duzo

[ Dodano: 10 Styczeń 2015, 20:26 ]
spoiler irmcher'a mi sie niespecjalnie podoba. zdecydowanie bardziej ms design albo coś podobnego. podobają mi się spoilery z wersji 5D albo od Astry F Combi ale nie wiem czy przypasują do mojej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] 1,4 98r. by Piszczek
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.