Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] komunikat błędu F corsa D benzyna - skrzynia man
Autor Wiadomość
 bazar5


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Szczucin
Wysłany: 26 Październik 2014, 14:48   [Elektryka] komunikat błędu F corsa D benzyna - skrzynia man
   Moje auto: 1.2 benzyna


Witam, przeszukałem forum w poszukiwaniu mojego problemu i niestety.
Od początku, wracając od rodziców podczas jazdy zacząłem słyszeć dziwne stuki w samochodzie które dość nieregularnie i nie logicznie zaczęły pojawiać się w samochodzie - coś jakby dobiegał dźwięk pracującej betoniarki, myślałem że przegub - ale podczas skręcania wszystko ok, oglądałem gumy itd no bez większych zastrzeżeń.
Podnieśliśmy z teściem na podnośnikach przód samochodu i były stuki przy 4 biegu i większych obrotach - bardziej słyszalne w kabinie niż pod spodem samochodu - teść nie umiał zlokalizować czy to od koła czy od skrzyni biegów... -mowa o kole lewym po stronie kierowcy.

I po tej naszej małej diagnozie, która nie dała oczywistej odpowiedzi, czy to przegub zewnętrzny czy wewnętrzny zauważyłem, że gdy przód był podniesiony to z pełnego baku paliwa nagle wskaźnik wskazuje pusty bak i wyświetla się przy przebiegu komunikat błędu F.

Jakieś pomysły?
Zarówno interesuje mnie odpowiedź co może być przyczyną wspominanych stuków oraz kwestia tego błędu - w tej kwestii udostępniam filmik aby zobrazować problem:



https://www.youtube.com/watch?v=YpwpxB3XTZQ

https://www.youtube.com/watch?v=8BSPvVX4kpU
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Październik 2014, 16:06   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Literka F w skrzyni Easytronic oznacza błąd komunikacji ze sterownikiem skrzyni biegów. Podpiąć pod komputer i zobaczyć jaki błąd i czego dotyczy. Być może te stuki są z sobą jakoś powiązane.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2015963.html
 
 
     
 bazar5


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Szczucin
Wysłany: 26 Październik 2014, 19:11   
   Moje auto: 1.2 benzyna


i tak będę musiał podpiąć pod komputer - z tym, że od opisywanych wszędzie problemów z błędem F u mnie jest mała różnica, cały czas nie ma problemu z uruchomieniem silnika, pali bez problemowo...
mam nadzieję że to nic takiego, od zakupu corsy pojawiają się takie małe rzeczy sukcesywnie i coraz bardziej przybliżają mnie do decyzji sprzedaży...
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Październik 2014, 20:21   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Może niema problemu z uruchomieniem ale lokalizacja problemu może być podobna.
Silnik masz raczej mało awaryjny, ale easytronic to słaby punkt tego samochodu tak samo jak skrzynia M20.
 
 
     
 bazar5


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Szczucin
Wysłany: 27 Październik 2014, 11:42   
   Moje auto: 1.2 benzyna


poprawka do tematu, błąd ustąpił samoczynnie, została kwestia stuków - jak będę wiedział co to za ustrojstwo to pochwale się na forum co i jak

[ Dodano: 28 Październik 2014, 12:21 ]
dzwoniłem właśnie do mechanika i podejrzewa bicie od skrzyni biegów - podobno było mało oleju, sprawdzałem i nie stwierdziłem tego a także poprzedni mechanik, który robił przy samochodzie - biegi zmieniały się delikatnie i nic na to nie wskazywało... ma sprawdzić co i jak i mam nadzieję że to nie będzie skrzynia - boje się nawet myśleć ile to będzie kosztować. Mam nadzieję że to jednak przegub robi całe zamieszanie...
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Październik 2014, 16:43   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Olej w skrzyni powinno się wymieniać, a skrzynie w corsie, a dokładniej M20 i M32 nie słyną z dużych przebiegów dlatego o wymianie oleju trzeba pamiętać. Jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni. Jak będziesz wymieniał olej w skrzyni wymień na kolor słomkowy wprowadzony po 2012 roku dostępny w salonie opla. Fabrycznie był wlewany czerwony. Jeżeli masz skrzynie M20 6B to wlewaj słomkowy. Koszt 1l to około 55zł. Do skrzyni wchodzi 2,2l mniej więcej, a do czystej skrzyni około 2,4l. Nie wiem czy mało oleju w skrzyni dawało by takie objawy jeżeli nie zauważyłeś żadnego wycieku. A olej wymienić warto.
 
 
     
 bazar5


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Szczucin
Wysłany: 30 Październik 2014, 10:48   
   Moje auto: 1.2 benzyna


samochód kupiłem stosunkowo niedawno, po zakupie wjechał do mechanika na niezbędne naprawy i wymiany po czym gość stwierdził że nie ma potrzeby wymiany oleju w skrzyni, zaufałem i teraz czort karty rozdaje...
objawy były jak na przegub po zblokowaniu prawego koła tłukło się w samochodzie, po zmianie prawa strona chodziła cicho. Nie chciałby dać się naciągnąć na wymianę skrzyni - a boje się że mechanik działa metodą prób i błędów :/
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 30 Październik 2014, 15:41   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Rozpędź autko jak usłyszysz niepokojące dźwięki naciśnij sprzęgło jak ustanie to na 80% problem związany ze skrzynią biegów. Jest taki stereotyp, że oleju w skrzyni się nie wymienia to może dotyczyło samochodów 15 letnich ale nowsze to już nie to samo, a w szczególności ople.
 
 
     
 bazar5


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Szczucin
Wysłany: 4 Listopad 2014, 23:06   
   Moje auto: 1.2 benzyna


Usterka usunięta - jak na tą chwilę wychodzi na to, że problemem była skrzynia - wymienił mechanik i objawy ustąpiły.
Nie mogę natomiast pozbyć się wrażenia, że po tej interwencji mechanika samochód jest jakiś zamulony. Wcześniej przy prędkości 100 km/h obroty sięgały 3k natomiast teraz przy tych samych obrotach mam już corsę rozpędzoną do 120 km/h... tak samo przy 4 biegu łapie 2k obrotów dopiero przy prędkości 80 km/h.
Może wcześniej było to spowodowane usterką która kryła się w skrzyni, a teraz już łapie prawidłowe wartości? A jak wasze odczucia podczas prowadzenia waszych cors? Jak mają się obroty do prędkości?

przypomnę, że mój model to 1.2 benzyna :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] komunikat błędu F corsa D benzyna - skrzynia man
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.