Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Corsa D 1.3 CDTI CLUB 2008 - czy tak ma chodzić?
Autor Wiadomość
 peek188


Informacje
podkarpackie

Imię: Rafał
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Zagranica
Wysłany: 26 Czerwiec 2014, 21:47   Corsa D 1.3 CDTI CLUB 2008 - czy tak ma chodzić?
   Moje auto: Corsa D CLUB 1.3 CDTI


Witam.
Kupiłem dziewczynie wyżej wymieniony samochód (z salonu Vauxhalla używka samochód używany do celów firmowych). Do tej pory miałem wiele samochodów ale z silnikami 1.6+ i powyżej 90koni każdy i może to efekt przyzwyczajenia ale:
wsiadłem na przejażdzkę i zauważyłem:
Nie pokoi mnie start samochodu bardzo się wlecze na 1 i 2 biegu. Jest taki efekt dławienia jak maiłem w astrze kiedy miała przebicie na kablach jednak tu nie ma "przerywania". Na 3 ładnie przyśpiesza i na autostradzie ładnie osiąga 180km/h później zaczyna lekko telepać.
W środku samochód jest strasznie głośny i nie wiem czy to też normalne. Mam astrę z 2005 i audi a4 2006 i są cichutkie w porówaniu do tego.
Czasami silnik tez tak dziwnie chyrczy niby jak diesel ale nie jak diesel i jest to słyszalne w przede wszytskim jak się stoi w korku. Mam rok gwarancji na samochód, oddałem go na sprawdzenie powiedzieli ze wszytsko ok ale coś czuje ze mnie zbyli jest po prostu za słaby jak dla mnie.

Druga sprawa płyn od chłodnicy jest poniżej poziomu normal/max i czy mogę po prostu dolać płynu o takim samym kolorze(dobrany w sklepie pod model) już jest gotowy rozrobiony nie koncentrat czy jednak muszę dolać takiej samej marki jaki był wcześniej?
dziękuje za odpowiedzi.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Czerwiec 2014, 09:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W Przypadku 1.3 jeśli chodzi o Dynamikę może miec jakieś "muła" kwestia tego ze Silnik jest stosunkowo mały pojemnościowo a Corsa D lekka już nie jest.

180 km/h i telepie coż może poprostu Konstruktor nie przewidział szybciej ;)

Co do wygłuszenia Może masz jakieś ubytki Gdzieś ? Albo brak Ci jakiś wygłuszeń - Diesle są z Natury głośne a tymbardziej Fiatowskie ;) (doczytałem po chwili) Skoro samochód był firmówką był skonfigurowany jako podstawa z przypuszczalnie Klimatyzacją. Wiec Stąd głośno w Srodku firmowe Ople są słabo wygłuszone.

A Te "chyrczenie" trudno zrozumieć o co Mogło by Ci chodzić.

Co do Płynu chłodniczego przypuszczam że dolanie tego samego koloru załatwi sprawę. Bo mieszać różnych bym nie ryzykował.
 
 
     
 peek188


Informacje
podkarpackie

Imię: Rafał
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Zagranica
Wysłany: 29 Czerwiec 2014, 20:25   
   Moje auto: Corsa D CLUB 1.3 CDTI


Dobra panowie napiszę tak z tym płynem chłodniczym:
w zbiorniczku był taki wodnisty pomarańczowy ten który dolałem wydawał się też pomarańczowy jednak to był gotowy mix i to był taki pomarańczowo-różowy. Teraz płyn w zbiorniczku zabarwił się na taki mocniejszy różowy. Czy jest to ok czy coś z tym zrobić?
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 1 Lipiec 2014, 22:26   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


peek188 napisał/a:
Dobra panowie napiszę tak z tym płynem chłodniczym:
w zbiorniczku był taki wodnisty pomarańczowy ten który dolałem wydawał się też pomarańczowy jednak to był gotowy mix i to był taki pomarańczowo-różowy. Teraz płyn w zbiorniczku zabarwił się na taki mocniejszy różowy. Czy jest to ok czy coś z tym zrobić?


Nic się nie stanie. Teraz te nowe płyny można już praktycznie mieszać ze sobą. Oczywiście sa wyjątki. Ja miałem różowy oryginalny w zbiorniku a później wlałem zielonego prestone i auto przejeździło ze 4 lata na tym. To nie żubr żeby był po ochroną także bez paniki :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.3 CDTI CLUB 2008 - czy tak ma chodzić?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.