Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 13:59
Duże spalanie 1.2 8v
Autor Wiadomość
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Czerwiec 2014, 12:08   Duże spalanie 1.2 8v
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Witam jestem świeży na forum i świeżym kierowcą, jako pierwsze autko wybrałem sobie Opla Corse z silnikem 1.2 8v z oznaczeniem C12NZ , i problem polega na tym że z moich obliczeń wynika że jak zatankuje za 30zł czyli ok 5,68L benzyny to za to przejadę ok 64-66km i wychodzi że pali mi 9.4l ciut za dużo , kable,świece,palec,kopułka, kompletny rozrząd,termostat(bo sie nie dogrzewał),filtr powietrza wymienione. i nie wiem czemu jest takie duże spalanie stosuje sie do ecodrivingu(nie zawsze ale bardzo często) moim zdaniem coś musi być z zapłonem bo jak mu przygazuje to powoli powili sie zbiera potem dostaje takiego kopa że wciska w fotel, odpala bardzo dobrze od kopa . od kupna, aparat zapłonowy ma równo ustawiony na znacznikach , mechanik się ze mną kłuci że zapłon można tylko i wyłącznie ustawić na kompie , że nie ustawia się ręcznie kąt itd ....

żeby nie było , przejrzałem sobie forum oraz google i zadowalających wyników nie znalazłem

dlatego proszę was pilnie o pomoc :)

a dodam że autko ma już przejechane 295 tyś :beksa:
 
     
 dexter1992


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 14
Skąd: Siucice
Wysłany: 18 Czerwiec 2014, 15:18   
   Moje auto: Corsa B


Sondę wymieniałeś ? Od tego też jest spalanie.
 
 
     
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18 Czerwiec 2014, 16:44   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


sondę sprawdzali i jest dobra jeszcze nie trzeba "niby" wymieniać , błędów też nie mam jest czysto

[ Dodano: 20 Czerwiec 2014, 19:48 ]
dobra , ustawiono mi zapłon i wkońcu samochód odmulił teraz pojeżdzę parę dni i zobaczymy jak z spalaniem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Duże spalanie 1.2 8v
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.