Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:23
Głowica a pokrywa zaworów (C12NZ)
Autor Wiadomość
 MoFE Technology


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Maj 2014, 18:17   Głowica a pokrywa zaworów (C12NZ)
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 C12NZ / Vectra B 1.8


Witam was bardzo serdecznie. :dd:

Pisałem ostatnio tutaj o moich problemach i o tym jak wylatuje mi płyn z zbiorniczka cieczy chłodzącej wraz z powietrzem. W płynie znalazłem jawne plamy oleju i stwierdziłem że czas wziąć się za ściąganie głowicy :)

Dziś w przeciągu 2 i pół godziny na spokojnie ściągnąłem głowice, ale mam jedno ale...

Otóż głowica jest połączona z pokrywą zaworów poniżej zdjęcie:
http://zapodaj.net/cdf27d8bc5f5e.jpg.html

I tu moje pytanie czy oddając do szlifu głowicę muszę rozdzielić tą górną część? Bo szczerze nie wiem jak ją rozdzielić i czy wiąże się z czymś poważnym. Podczas ściągania głowicy wszystko ustawiłem na znaki i chciałbym tak z powrotem złożyć żeby nie było żadnych problemów, więc boję się kręcić wałkiem itd. No chyba że to banalnie proste a ja nie zdaje sobie z tego sprawy :)

A teraz tak z innej beczki dodatkowo. Podczas rozbierania wszystkiego znalazłem coś takiego:

http://zapodaj.net/0894493125075.jpg.html

jest to jakiś grzybek i to podciśnienie które już było raz klejone ! Idzie do prawdopodobnie przewodu od serwa. Czy ten grzybek jest ważny ? Jest w nim jeszcze większy przewód i on idzie do monowtrysku. Ogólnie to mogę gdzieś to kupić ? Ma to jakąś poprawną nazwe ?


Pozdrawiam !
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 4 Maj 2014, 20:36   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Pokrywę zaworów zostaw przykręconą dlatego że; jeśli zakład w którym będziesz planował głowicę będzie wykonywał sprawdzenie szczelności płaszcza wodnego (lub dopłacisz za tą usługę) to przyda im się pokrywa zaworów która będzie przykręcona.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Głowica a pokrywa zaworów (C12NZ)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.