Przesunięty przez: west
8 Listopad 2012, 09:06
jaki parownik?
Autor Wiadomość
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2012, 16:46   jaki parownik?

Witam!
chciałbym wymienić parownik w samochodzie tylko mam pytanie czy muszę założyć dokładnie taki sam parownik?
aktualnie mam parownik tomasseto który ma osobno filtr gazu i ma on jakieś 9 lat i gdybym teraz kupował nowy to tez muszę kupić żeby nie miał wbudowanego filtra gazu czy może już być z tym filtrem?
Jakiej firmy parownik polecacie?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Listopad 2012, 17:34   

sebo89,

Nie musisz zakładać dokładnie takiego samego parownika aczkolwiek musisz patrzeć na moc parownika tzn. do ilu HP wystarcza. Ty masz Corsę 1.4 także tak do 100HP spokojnie czegoś konkretnego poszukasz. Co do firm to wiadomo tomasseto jedna z najbardziej znanych włoskich firm jednakże w podobnej cenie są także elpigaz czy lovato.
 
 
     
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2012, 17:48   

no a może być już z tym filtrem?
a która firma lepsza?
czy od rodzaju i firmy może zależeć spalanie?
co myślicie o parownikach firmy BRC?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Listopad 2012, 19:10   

sebo89 napisał/a:
może być już z tym filtrem?


Tak może być już z tym wbudowanym filtrem, po prostu Ty posiadasz starszej generacji parownik a teraz już robią jak by lift parowników hehe.

sebo89 napisał/a:
a która firma lepsza?


Moim zdaniem każda firma z tych w ścisłej czołówce jest dobra. Jeśli gaz jest dobrej jakości a sama instalacja wykonana prawidłowo to każdy parownik długo wytrzyma.

sebo89 napisał/a:
czy od rodzaju i firmy może zależeć spalanie?


Od tego na pewno nie zależy spalanie. Kwestia może być w tym jak dany parownik jest ustawiony np. dawka gazu im bardziej rozkręcona tym silnik dostaje więcej gazu ale przez to więcej spala.

sebo89 napisał/a:
co myślicie o parownikach firmy BRC?


Bardzo dobra firma. Moim zdaniem na równi z tomasetto aczkolwiek BRC zawsze parę złotych droższy (kwestia reklamy i bardziej się cenią, to jak z red bull i np. tigerem).
 
 
     
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 13 Listopad 2012, 15:40   

odświeżę temat, jeśli kupę parownik z wbudowanym filtrem gazu to jak go zamontować? co muszę przerobić?
bo aktualnie mam filtr lpg osobno

[ Dodano: 15 Listopad 2012, 17:57 ]
halo odpisze kros...?
 
 
     
 Romek80


Informacje
LPG: Tak
Imię: Romek
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 11:45   
   Moje auto: 2007, 1,2 80KM


W tej chwili bardzo dużą popularność zdobywa sobie reduktor Palacar KR4 i nie piszę tylko dlatego, że ja go mam u siebie i jestem zadowolony. Na południu bardzo wielu gazowników się na niego przerzuciło, wiem bo mam mechaników w rodzinie. Masz 3 lata gwarancji, bez limitu kilometrów, a cenowo jest lepiej niż w przypadku najpopularniejszych parowników. Prosty temat.

Co do własnoręcznych napraw i wymian. Wiem, że sporo jest takich hobbystów, ale ja jestem zdania, że każdą pracę przy silniku, a szczególnie przy LPG powinno się powierzać fachowcowi.
Bardzo często zdarza się, że taki amator mechanik potem i tak trafia do warsztatu, ale już ze znacznie bardziej przesranym tematem :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » jaki parownik?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.