Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:47
Corsa B - max 100km\h
Autor Wiadomość
 _dragon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 14:36   Corsa B - max 100km\h

Mam problem dotyczy ze moja corsa z silnikiem 1.0 12v wyciaga mi max 100km\h i nie wiem co jest tego przyczyną filtry powietrza itd są po wymianach??
co może być tego przyczyną?? Pali od razu, mało pali i nie iwem co jest :/
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 26 Luty 2009, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 14:45   
   Moje auto: Porshe 911


świece kable, kompresja ok?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 15:04   

_dragon, zapchany katalizator, kompresja równa zeru, kable, świece, pompa paliwa, itd itp.

podjedź na kompa niech sprawdzą co nie halo.
 
     
 _dragon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 16:23   

świeca kable jest ok zmieniałem już, kompresja ok. Na łikendzie podjadę do znajomego i podepnie się do corsiny i jestem ciekaw czy coś się wyświetli.
A katalizator jak może sie zapchać ??

Pozdrawiam
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 17:36   

_dragon napisał/a:
A katalizator jak może sie zapchać ??Pozdrawiam


mniej więcej jak filtr z papierosa.
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 18:44   

_dragon, a ja się zapytam - a w jakich warunkach?? Na jakiej drodze?? Przy jakim wietrze?? Na jakich kołach??

_dragon napisał/a:
moja corsa z silnikiem 1.0 12v


Weź pod uwagę że - bez obrazy ale - nie jest to demon prędkości i autko do ścigania ...

I popatrz na filtr paliwa - u mnie auto muliło bo filtr paliwa był zapruty syfem jak cholera (zapycha się strasznie jak wyjeżdżasz bak do rezerwy, bo ciągnie syf z dna baku)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 19:03   
   Moje auto: Opel Astra G


DizzyX napisał/a:
Weź pod uwagę że - bez obrazy ale - nie jest to demon prędkości i autko do ścigania ...


no ale bez przesady :D Co jak co, ale przynajmniej autostradowe 130km/h (z fabrycznych 155) powinna polecieć bez problemów.

A nie pali się "czek endżin"? ;p Może silnik chodzi w trybie awaryjnym?
 
 
     
 _dragon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 19:06   

DizzyX napisał/a:
_dragon, a ja się zapytam - a w jakich warunkach?? Na jakiej drodze?? Przy jakim wietrze?? Na jakich kołach??


Na kołach 145/80/13
W warunkach normalnych (0 katowania )





_dragon napisał/a:
moja corsa z silnikiem 1.0 12v


Weź pod uwagę że - bez obrazy ale - nie jest to demon prędkości i autko do ścigania ...

Dobrze wiem ze corsa z 1.0 nie pojedzie 180, ale to troche nie za mało zeby jechała max stówką , ale powinna jechac tak do 120km.

A co do filtra paliwa to nie wiem, tego jeszcze nie wymieniałem. Zobaczymy po wymianie.
Ostatnio zmieniony przez dudu 5 Styczeń 2009, 20:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 19:21   

Hej mam ten sam model i dziś przy 15 stopniowym mrozie i błocie pośniegowym (warunki atmosferyczne może nie maja znaczenia, ale powiem ci że nawet jadąc pod górę wyprzedzałem auta z tą prędkością) bez problemu robiłem 120km/h. kontrolka silnika zapala mi się jak docisnę pedał i mam prędkość lekko powyżej 130km/h, nie zapala sie on gdy spokojnie bez wciskania gazu w podłogę sie rozpędzam do tek prędkości. Niestety nie doradzę Ci co może być przyczyna twoich problemów, jak kupiłem auto to przy prędkości 60-70 zapalała sie ta kontrolka ale jak wymieniłem płyny zwłaszcza olej to przestała.
 
 
     
 lukashgl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 22:09   

keradds napisał/a:
Hej mam ten sam model i dziś przy 15 stopniowym mrozie i błocie pośniegowym (warunki atmosferyczne może nie maja znaczenia, ale powiem ci że nawet jadąc pod górę wyprzedzałem auta z tą prędkością) bez problemu robiłem 120km/h. kontrolka silnika zapala mi się jak docisnę pedał i mam prędkość lekko powyżej 130km/h, nie zapala sie on gdy spokojnie bez wciskania gazu w podłogę sie rozpędzam do tek prędkości. Niestety nie doradzę Ci co może być przyczyna twoich problemów, jak kupiłem auto to przy prędkości 60-70 zapalała sie ta kontrolka ale jak wymieniłem płyny zwłaszcza olej to przestała.



Ja wlasnie mam lipe z ta kontrolka... Bo czasmi jak pocine to mi sie zapala... ale czasami nie musze cisnac a wystarczy ze redukuje to tez cie zapala....
ps pytnie?
kontrolka ci gasla jak siagales noge z gazu czy nie ?
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 22:48   
   Moje auto: Opel Astra G


no ale keradds, ma pod maską cud techniki 1.0 12v a tam check często się zapala, a ty lukashgl, jaki masz motor pod maską?
 
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 18:35   

Ma taki sam jak ja 1.0 12V. kontrolka gasła po zdjęciu nogi z gazu ale dopiero po kilku sekundach i przejechaniu kilkudziesięciu metrów, po wymianie oleju przestała sie w ogóle pojawiać, acha wymieniłem też czujnik oleju nie wiem czy to miało jakieś znaczenie ale trzeba było to zrobić bo olej dostawał sie aż do kabelka jakiś nieszczelny był.
 
 
     
 tomg1980
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 19:54   

Witam, miałem podobny problem kiedyś, corsa też ledwo 100-110 chulała, ale pokazał się również check i wyszło że przepływomierz jest walnięty. Jak check się zapala to obstawiam przepływomierz.

Pozdr.
 
     
 _dragon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 23:18   

Mam już teogo dość jutro po szkole pojade do kolegi na kanał i bedziemy go sprawdzac: zaczniemy od podpieciem kompa do corsiny a skończe na katalizatorze!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 6 Styczeń 2009, 23:21 ]
Jutro po szkole jade do kolegi zeby podpiał mi kompa do niej a skonćze na katalizatorze, bo mam tego dość jak ona chodzi.
Jak znajde przyczyne do poinformuje was, albo czy coś się poprawiło.
Nareczka wam
 
     
 gksm
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Styczeń 2009, 13:15   Przepływomierz masz walnięty na bank

Hej, ja miałem te same objawy w corsie 1.0 98r.

Jak masz max 100/h to to jest wina przepływomierza powietrza. Przez moją niewiedzę zapłaciłem za zamiennik 200 zł + 50 diagnostyka + 50 zł założenie!
Nie daj sie zrobić tak jak ja i kup na allegro zamiennik za 100 zł i wymień sam. Wymiana jest dziecinnie prosta, odpinasz 2 klamry, wkładasz i zapinasz + wtykasz 1 kostkę i całość masz za ok. 100 zł.
Przepływomierz możesz sprawdzić podmieniając np od kumpla corsy i się dowiesz że to jest ta ustarka.
pozdr. i daj znać czy masz to samo.
Ja miałem jeszcze takie cuda że przy zimnym silniku gdy dodawałem gazu to mi silnik mulił i wogóle nie przyspieszał a wręcz odwrotnie
 
     
 _dragon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Styczeń 2009, 20:14   

Witam Wszystkich:)
Już wiem co było przyczyną tego corsina tak się zbierała, przyczyną byłą ZAWÓR RECYRKULACJI SPALIN EGR.
Dziękuje wszystkim którzy chcieli pomóc i dzielili się radą.
Pozdrawiam
_dragon

[ Dodano: 17 Styczeń 2009, 15:29 ]
Witam.
Mam problem i to podobny :P
Po wymianie tego zaworu poprawiła się praca silnika, i do tego lepsze przyśpieszenie.
Ale coś go jeszcze boli tylko nie wiem co, moim zdaniem przepłymomierz siadł.
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Styczeń 2009, 21:33   

Mia[color=red]łem kiedyś ten problem bardzo często właśnie po redukcji albo gdy za bardzo pociągnąłem po garach... tylko mi działa się kompletna masakra padał mi całkiem silnik wogóle nie ciągnął i w końcu stawał masakra... wymieniłem filtr paliwa i płyny ( oil) i teraz check zapala się jak na maxa przesadzę ale jedzie dalej wtedy tez nie mogę wyciągnąć wielkich prędkości ale 120 jedzie ( 1.2 i - silnik ) tak że na moje wyglądało to jak jakieś zabezpieczenie ;/ choć nie sadze ze cos takiego jest może ciśnienie w tłokach za duże i uszczelka ma jakiś defekt ? hemm....[/color]




+++++++++++++++++++++++
co du dużo gadać. WARN.
to polskie forum i polskie litery muszą być.
poczytaj regulamin, przyda ci się.

A moderacja śpi........
Ostatnio zmieniony przez dudu 22 Styczeń 2009, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B - max 100km\h
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



rum barbados
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.