Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:09
[Elektryka] Problem z radiem/anteną.
Autor Wiadomość
 Greezle


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 8 Lipiec 2013, 23:13   [Elektryka] Problem z radiem/anteną.
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0 Benzyna


Witam wszystkich. :fkc:
Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem corsy c. Zakupiłem ją na początku czerwca no i od razu brakowało mi w niej radia. Czyli jak to mentalność ludzka spakowałem się i kupiłem radyjko:) Wszystko działało jak należy aż -przynajmniej tak mi się wydaje bo nie używam raczej funkcji tunera na nim za często - przyszło wielkie gradobicie. Wiecie kulki gradu wielkości pięści no i autko też oberwało. Jakiś czas temu miałem zamiar posłuchać wiadomości jadąc do znajomych i tu zaczyna się problem. Jak wcześniej miałem zapisanych 5 stacji radiowych tak teraz radio nie odbiera nic, tzn odbiera jakąś stacje ale jakość jest tak jakby oglądać zaśnieżony obraz w tv. Gdy wybieram w radiu funkcję szukania stacji radiowych to przelatuje przez wszystkie możliwe częstotliwości i nie znajduje nic nawet tego co mu tam jakoś tako gra. Pytanie bo sprawdzałem kable czy się nie wypięły i wszystko jest w porządku czyli jest to wina radia (uszkodzenie bądź jakieś zwarcie) czy może to wina tego gradobicia i została uszkodzona antena? Czy jest sposób żeby jakoś sprawdzić antenę czy wszystko z nią jest ok? :ojh2: Moje radio to KENWOOD KMM-257.
Dzięki bardzo za odpowiedź.
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2013, 23:25   

Musisz raczej zajrzeć do anteny, to ona jest na zewnątrz pojazdu i tylko ona mogła się uszkodzić.
 
     
 Greezle


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 10 Lipiec 2013, 14:47   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0 Benzyna


A więc tak, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mieszkam w Rybniku. Byłem wczoraj w Katowicach i tutaj dziwna sprawa wynika gdyż w Rybniku stacji radiowych mi nie odbiera a w Katowicach wszystko działa jak należy... Kumpel stał innym autem obok mojego i mu normalnie odbiera stacje radiowe a mi nic.

@Ja37 a jak taką antenę można sprawdzić?
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Lipiec 2013, 22:20   

Wiesz, co może być?
Kiedyś w ori antenie mi padł wzmacniacz.
Kupiłem bez wzmacniacza i też miałem w niektórych miejscach kłopot z odbiorem.
Jak sprawdzić, nie wiem, nie jestem elektronikiem, ale jak masz uszczelkę gumową popękaną pod anteną, to może wskazywać na uszkodzenie wzmacniacza - zalał się i zwarcie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Problem z radiem/anteną.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.