Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:47
[CB] rozładowujący się akumulator opel corsa b 1,7 d 1997
Autor Wiadomość
 Nergal1984
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 23:02   [CB] rozładowujący się akumulator opel corsa b 1,7 d 1997

Witam
Mam problem z rozładowującym się akumulatorem.
Czytałem wiele postów na tym forum, sprawdzałem różne wskazówki i nic nie pomogło.

Akumulator pada w ciągu kilkunastu godzin. Rano po naładowaniu akumulatora bez problemu odpala, jadę do pracy i luz. Po wyjściu z pracy(12 godzin) akumulator doszczętnie wyładowany. Auto stoi w garażu.

Zmierzyłem napięcia:
Na odpalonym silniku i przy pełnym obciążeniu czyli wszystko włączone radio, światła, wentylatory, podgrzewanie tylnej szyby:
wynik 13,4 V

Tylko na odpalonym i wszystko wyłączone ok 14-14,5

Mierzyłem również pobór prądu na wyłączonym silniku i wszystko powyłączane jest 0,35 mA.

Nie jest to też wina akumulatora. Pożyczyłem od kumpla na pewno sprawny akumulator i to samo.

W aucie niedawno zostało zamontowane nowe radio Pioneera. Myślałem że to radio rozładowuje wiec je odłączyłem i niestety dzieje się to samo.

Akumulator chyba się ładuje w trakcie jazdy bo jak go odpaliłem "na pych", to jak go wyłączyłem to mogłem go odpali bez problemu, ale jak chwile postoi to już nie da rady.

Co robić ? Proszę o pomoc.
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 23:25   

U mnie jest problem z oświetleniem bagażnika (jeszcze nie naprawione, niestety). Gdy jest podłączona żarówka rozładowuje mi akumulator w ciągu jednej nocy. Gdy jest odłączona wszystko jest OK. Muszę w końcu wybrać sie do elektryka, tylko jakoś tak schodzi. Na pewno nie jest to wina wyłącznika. Sprawdzałem - jest OK.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 23:49   

Nergal1984 napisał/a:
Co robić ? Proszę o pomoc.

masz gdzieś przebicie ...
musisz jechać do dobrego elektryk - on zdiagnozuje i znajdzie gdzie to może być - bo samemu jest zbyt wiele elementów do szukania :/
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 13:09   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


jednym słowem gdzieś ci bierze fałszywy prąd. Miernik tego nie pokazuje: może źle mierzyłeś?

Elektryk musi to zobaczyć.

A może masz wzmaka? jeśli tak to on jest tego winą.
 
 
     
 Nergal1984
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 18:26   

W tej chwili mam wszystko odłączone nawet radio i bez zmian, rozładowuje siE:(
Chyba czeka mnie wizyta u elektryka:(

A pytanie do ludzi z Poznania i okolic. Czy znacie jakiegoś dobrego elektryka którego możecie polecić?

Pozdrawiam
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 18:29   
   Moje auto: Porshe 911


Nergal1984 napisał/a:
W tej chwili mam wszystko odłączone nawet radio i bez zmian, rozładowuje siE:(
Chyba czeka mnie wizyta u elektryka:(

A pytanie do ludzi z Poznania i okolic. Czy znacie jakiegoś dobrego elektryka którego możecie polecić?

Pozdrawiam


Poznań , ulica Ostania, Elektryk samochodowy
Poznań ulica Strykowska, elektryka i mechanika pojazdowa
jak byś jechał to daj znać to moje okolice pozdrawiam
 
     
 Nergal1984
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 23:50   

Jak znajdę chwile czasu to na pewno się wybiorę. Dam znać na pewno. Z góry wielkie dzieki.
Pozdrawiam

[ Dodano: 11 Luty 2009, 00:58 ]
WINNY ODNALEZIONY
Jednak akumulator!!
Wszystko pomierzył elektryk i było ok. Naładował akumulator i zostawił na noc nie podłączonego. I okazało sie, że nie trzyma i się rozładowuje powoli ale zawsze, a jak jest podłączony do auta to wiadomo proces jest szybszy, bo zawsze jakieś urządzenie pobiera prąd minimalnie, czy to radio, zegar.

Dzieki za pomoc i Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [CB] rozładowujący się akumulator opel corsa b 1,7 d 1997
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.