Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:08
Problem z silnikiem corsa B 1.0
Autor Wiadomość
 grzechu0924
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 21:28   Problem z silnikiem corsa B 1.0

witam mam mały problem niedawno kupiłem corsę b 1.0 silnik i nie chce odpalać chyba ze dodam gazu to bez problemu odpali powymieniałem czujnik położenia walu,czujnik położenia walka rozrządu dwa czujniki położenia gazu, przewody wysokiego napięcia świece a problem pozostał może mi ktoś pomoże będę wdzięczny
Ostatnio zmieniony przez dudu 7 Grudzień 2008, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 kretu88


Informacje
opolskie

Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 16
Skąd: Opole
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 22:52   

miałem podobnie, jak kupiłem swoja corse,(1,0 12V), gosc który mi sprzedawał cały czas mówił ze to świece, mam znajomości w oplu i sprawdzili mi to, okazało sie że przepływomierz był walnięty.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 23:09   
   Moje auto: Opel Astra G


Tutaj macie linka: http://www.klubcorsa.pl/t...m?highlight=1.0

Może się przyda, bo ktoś już kiedyś wspominał o problemie z przepływką w 1.0 12v

pozdro! :lolek:
 
 
     
 tomg1980
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 19:46   

witam, przepływomierz powietrza to nie problem z odpalaniem wiem bo miałem walnięty
kiedy przepływomierz jest uszkodzony to corsa nie jedzie jak powinna nie wkręca sie na obrociki i maks to 100-110km/h a ten problem z odpalaniem bez gazu to jak mi powiedział ostatnio mechanik to może być bendix w rozruszniku i chyba to je to.
Pozostawiam do oceny innym.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 00:24   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


tomg1980 napisał/a:
to może być bendix w rozruszniku


jak top byłby bendix to by wcale nie odpalił. A na niego jest sposób: przy okręcaniu uderzać w rozrusznik. (ale i tak bendix do wymiany).
A wogule efekt kręcenia byłby taki, jakby łożyska się skończyły-taki hałas.

A może kolego masz zapłon przestawiony albo coś z rozrządem?
A jak odpali i mu mocno przygazujesz i puścisz to gaśnie?
Sprawdź. Daj mu sporo na obroty i puść nogę z gazu. niech zejdzie sam z obrotów. Zrób tak pare razy. Jak się będzie dławił albo gasnął na wolnych obrotach (po zejściu z gwałtownych) to coś jest nie tak z zapłonem (świece już na początku odrzuciłeś)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z silnikiem corsa B 1.0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.