Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:43
Problem z kierunkowskazem
Autor Wiadomość
 kwiatu94


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 29
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
  Wysłany: 29 Styczeń 2013, 11:40   Problem z kierunkowskazem

Witam

Mam mały problem z kierunkowskazami w mojej Corsie. Mianowicie lewy chodzi dobrze, natomiast prawy sam odbija, wiec przy skręcie w prawo muszę go trzymać, a prawą ręką kręcić kierownicą. Jest to dość uciążliwe. Zastanawiam się jak to naprawić, Może wy jakoś pomożecie...

Pozdrawiam
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 14:16   

Może być coś z mechanizmem dźwigni kierunkowskazu (może być jakiś brud, albo wyłamane części), można albo wymienić całość albo rozkręcić, zobaczyć co i jak i spróbować przeczyścić.

ale to moje przypuszczenia na podstawie tego co sam miałem. Ja miałem odwrotny problem i nie odbijała dźwignia (coś mi się w środku wyłamało) więc wymieniłem cały przełącznik.
 
 
     
 kwiatu94


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 29
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 12:11   

Dzięki za odpowiedź. Jestem świeżym kierowcą i nie za bardzo jeszcze ogarniam wszystkie rzeczy. Mógłbyś mi powiedzieć gdzie taki mechanizm dostanę, ile może kosztować i jak go wymienić. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 13:04   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Koszt wymiany jest nie wielki, więc nie wiem czy jest sens cokolwiek naprawiać w twoim uszkodzonym przełączniku.
http://allegro.pl/przelac...2924957267.html
Przełącznik wymienia się bardzo prosto , wystarczy odkręcić obudowę a sam włącznik wysuwa się po naciśnięciu zapadek, kostka też jest zabezpieczona zatrzaskami które trzeba lekko podważyć przy demontażu .
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 13:11   

dokładnie tak jak napisał yosh

Możesz też podjechać na jakąś auto-giełdę na pewno dostaniesz.
Jak będziesz wymieniał to uważaj, przy niskich temperaturach łatwo wyłamać plastiki ;-)
 
 
     
 kwiatu94


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 29
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 1 Luty 2013, 14:45   

Dzięki za pomoc. Ale udało mi się naprawić bez wymienia czegokolwiek :) . Zdjąłem obudowę. Przeczyściłem lekko środek i śmiga :) . Temat do zamknięcia. Dzięki :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Problem z kierunkowskazem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.