Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:21
Światła drogowe włączają się same z siebie
Autor Wiadomość
 nordyn


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2012, 19:30   Światła drogowe włączają się same z siebie

Witam moi mili. Mam corsę b z 97 roku o silniczku 1.2 8v

Problem polega na tym że niejednokrotnie same z siebie włączają się światła drogowe , czasami włączają się przy włączeniu kierunku (najczęściej lewego).

Moje pytanie brzmi czy orientujecie się co może być przyczyną takiego zachowania??

Dodam jeszcze że takie zachowanie pojawia się rok w rok i to na przełomie jesieni a zimy(być może na wskutek mrozu i wilgoci większej niż normalnie).
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2012, 22:18   

Pewnie manetka kierunkowskazów, możesz spróbować rozebrać i sprawdzić, wyczyścić, może pomoże a jak nie to do wymiany.
 
     
 nordyn


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Listopad 2012, 13:07   

Ale problem w tym że ramie działa poprawnie przez cały rok po za tymi wyjątkami pogodowymi ,mgła,deszcz,zima tylko w ten czas jest coś nie tak,najmniejsze drgania samochodu powodują samoistne zapalanie się świateł drogowych.


A tak to jest normalnie,nom po za tym że kiedyś mogłem mieć światła długie gdy 3małęm rękę ramie a teraz tylko włączyć je trzeba na krótko się już nie da...
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Listopad 2012, 16:33   

No to sam sobie odpowiedziałeś. Raczej pewne na 100% że to manetka. Najpierw spróbuj rozebrać i sprawdzić, może da się uratować.
 
     
 nordyn


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Listopad 2012, 16:51   

W porządku, zobaczę co i jak:)

Dzięki, dam znać co to dało ;D
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Listopad 2012, 17:48   

Spox, napisz tu czy to było to i czy zrobiłeś.
 
     
 nordyn


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Listopad 2012, 15:02   

Udało mi się naprawić ten dziwny defekt,okazało się że manetka jest w pełni sprawna a winowajcą okazał się pęknięty wtyk w kostce z wiązką kabli...Więc skoro ruszał się jak chciał i ledwo co stykał wytwarzał spięcia i tym samym samoistnie włączał światła drogowe.

NAPRAWA: kawałek grubego drutu na usztywnienie kabla,głęboko wciśnięty przewód w kostkę ,trochę taśmy klejącej ,osłona plastikowa i finito:)

Działa idealnie i bez zarzutów a więc temat można uznać za zamknięty:)


Dzięki za rady,choć trochę mnie nakierowały gdzie szukać przyczyny:)
 
 
     
 tomciozdl


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 13:51   

Witam wszystkich,

ja z kolei mam podobny problem, od roku posiadam Opla Corse B 97r. 1,2 jak kupiłem ten samochód, to po jakimś czasie zauważyłem, że gdy go odpale i włącze światła to same się opuszczają i podnoszą, słychać że silniczek przy światłach pracuje i zauważyłem że sam podnosi je i opuszcza. Czy ktoś z Was wie czym to jest spowodowane ? czy to może być bezpiecznik ? Prośba o pomoc, pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Światła drogowe włączają się same z siebie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.