Przesunięty przez: Kaszubski
10 Marzec 2016, 22:55
Nie odpala - Corsa B
Autor Wiadomość
 Falubaz401



Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 7
Skąd: Szprotawa
Wysłany: 16 Maj 2012, 16:33   Nie odpala - Corsa B

Witam
Mam problem, otóż wróciłem w środę do domu, zaparkowałem auto na parkingu a w czwartek rano nie mogłem odpalić. W czasie powrotu do domu auto zachowywało się normalnie. Gdy próbuje odpalić dodaje gazu to silnik odpala ale nie pracuje na wszystkich i cylindrach i kiedy nie trzymam go na obrotach to silnik gaśnie. Ogólnie pracuje mułowato. Wymieniłem kable, świece i cewkę. Dodam też że świece po każdym uruchomieniu są zalane. Auto to opel Corsa 1.2i 8v wyprodukowana w 1993r. w Hiszpanii
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Maj 2012, 17:26   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Dawno rozrzad wymieniałeś?? A Druga rzecz podłącz go do Komputera albo jak potrafisz sczytaj sobie błędy
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 16 Maj 2012, 17:39   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Uszczelka pod głowicą. Sprawdź kompresje w cylindrach.
 
 
     
 Falubaz401



Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 7
Skąd: Szprotawa
Wysłany: 16 Maj 2012, 18:26   

na pewno nie uszczelka pod głowicą, bo gdyby to było to, to woda (płyn) dostałby się do oleju i na bagnecie pojawiłby się tzw. Majonez.
Co do rozrządu to niedawno kupiłem to auto i nie wiem kiedy był wymieniany i poza tym dzisiaj go ustawiłem bo przypadkiem odkryłem że przestawił się o 3 zęby. Kupiłem nowy pasek i ustawiłem rozrząd ale to nadal nie to. Samochód oddałem do mechanika który rozkłada ręce. Czujnik położenia wału też sprawdzaliśmy. :/
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 16 Maj 2012, 22:57   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Falubaz401 napisał/a:
na pewno nie uszczelka pod głowicą, bo gdyby to było to, to woda (płyn) dostałby się do oleju i na bagnecie pojawiłby się tzw. Majonez.
Co do rozrządu to niedawno kupiłem to auto i nie wiem kiedy był wymieniany i poza tym dzisiaj go ustawiłem bo przypadkiem odkryłem że przestawił się o 3 zęby. Kupiłem nowy pasek i ustawiłem rozrząd ale to nadal nie to. Samochód oddałem do mechanika który rozkłada ręce. Czujnik położenia wału też sprawdzaliśmy. :/


Jeśli uszczelka puścił tylko między cylindrami (ja tak miałem) to nie będziesz miał śladów drugiego płynu w płynie / oleju.
 
 
     
 Falubaz401



Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 7
Skąd: Szprotawa
Wysłany: 18 Maj 2012, 22:31   

Prawdopodobnie przyczyną jest uszkodzony sterownik silnika :/ na tym sterowniku jest jakiś numer, jak założę nowy z innym numerem to nie będzie pasować. Moja corsa jest o pojemnosci 1.2 i jest wyprodukowana w 93 roku. Znalazłem na allegro sterownik również z corsy B 1.2 tylko z 94r i ten numer jest inny, w zasadzie różni się jedną cyfrą która może oznaczać właśnie rok produkcji. Czy gdybym kupił i założył to będzie pasować czy tylko wyrzucę pieniądze w błoto ?
W prawdzie kupiłem dzisiaj sterownik na szrocie tylko numer jest starty ale sprzedawca zapewniał mnie że to komputer z corsy B 1.2 93r. Jutro założę i zdam relację czy coś pomogło. ;)
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 19 Maj 2012, 23:29   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Falubaz401 napisał/a:
Prawdopodobnie przyczyną jest uszkodzony sterownik silnika :/ na tym sterowniku jest jakiś numer, jak założę nowy z innym numerem to nie będzie pasować. Moja corsa jest o pojemnosci 1.2 i jest wyprodukowana w 93 roku. Znalazłem na allegro sterownik również z corsy B 1.2 tylko z 94r i ten numer jest inny, w zasadzie różni się jedną cyfrą która może oznaczać właśnie rok produkcji. Czy gdybym kupił i założył to będzie pasować czy tylko wyrzucę pieniądze w błoto ?
W prawdzie kupiłem dzisiaj sterownik na szrocie tylko numer jest starty ale sprzedawca zapewniał mnie że to komputer z corsy B 1.2 93r. Jutro założę i zdam relację czy coś pomogło. ;)


Sprawdź, to co kupiłeś i daj info.
Co do numeru części, to PN (part number) tej samej części nigdy nie zawiera datownika, data produkcji jest zazwyczaj zawarta w innym miejscu na obudowie.
Jeśli różni się jedna cyfra, to może to być inny rev. (wydanie) ale też może pasować.
 
 
     
 Kajaak


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Wiek: 30
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Wrzesień 2012, 13:54   

wtrysk leje albo sonda lambda
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Wrzesień 2012, 18:25   

Kajaak napisał/a:
wtrysk leje albo sonda lambda


A co kolego w ogóle sonda ma mieć do tego że auto ma ciężko odpalić i nie pracuje na jednym garze?


A czy jest iskra na tym cylindrze na którym samochód nie pracuje?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Nie odpala - Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.