Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:28
Opel Corsa B, 1.0, 12v-Piszczy coś przy odpalaniu na zimno!!
Autor Wiadomość
 rlasek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 17:00   Opel Corsa B, 1.0, 12v-Piszczy coś przy odpalaniu na zimno!!

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Rano jak go odpalam to coś piszczy, świszczy pod maską. Przysłuchuję sie temu ale rozchodzi się dźwięk na całą komorę silnikową i cholera wie z której strony to nadaje. Raz mi się wydaje że to koło paska alternatora, raz że z drugiej strony jak sprzęgło i skrzynia. Piszczy jak jest zimny a jak się nagrzeje i pojeździ kilka minut to się ucisza. Jest jeszcze coś co temu towarzyszy cały czas. Mianowicie, później jak się nagrzeje i przestaje świszczeć to i tak zostaje taki delikatny pisk przy wciskaniu sprzęgła. Jak wciskam to popiskuje, jak puszczam sprzęgło to cisza. Jak stoi na jałowym biegu jest, to cicho. Pytanie moje, co to za cholerstwo i od czego zacząć?
Wydaje mi się że pasek klinowy inaczej by świstał ( chociaż może się mylę), gdyby to było łożysko wyciskowe sprzęgła to piszczało by na postoju, gdy auto nie jedzie i nie przenosi napędu?
Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam. Robert Lasek
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 17:25   

witam :yooo: miałem kiedyś podobnie "świszczenie" a wręcz piszczenie oraz takie jakby cykanie chwile po odpaleniu, okazało się że to pasek alternatora jest luźny, mechanik rozkręcił cały alternator wymienił pasek , łożyska oraz kółeczko paska ;) po tym zabiegu wszystko ucichło i śmiga aż miło ;p
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 17:57   
   Moje auto: ASTRA G


zacznij od najprostszego- podciągnij pasek klinowy :) ewentualnie wymień go na nowy bo to koszt niewielki a będziesz miał 100% pewność. Jak dalej nie pomoże to daj znać, napewno ktoś na forum podpowie co dalej .
 
 
     
 rlasek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 18:04   Opel Corsa B, 1.0, 12v-Piszczy coś przy odpalaniu na zimno!

Tam jest jakiś samonapinacz i podobno po oględzinach mechanika naciąg jest dobry, co do jakości tego paska to nie wiem jaki jest jego stan.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Grudzień 2008, 22:01   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


spidan napisał/a:
pasek klinowy

tylko i wyłącznie on. Ale niestety nie zawsze to piszczenie da się wyeliminować.
Ja wymieniałem latem pasek i rolki, a od miesiąca piszczy jak cholera.
Po rozgrzaniu(ok 3-5min) przestaje, choć pasek jest w odpowiedniej mierze naciągnięty. Dlaczego piszczy gdy jest zimny?
Bo alternator ma ciężko, gdyż olej w silniku jest zimny i nie ma odpowiednich właściwości smarujących, przez co silnik ma ciężej do obrucenia rozrządem, wałami, itd, tip.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Opel Corsa B, 1.0, 12v-Piszczy coś przy odpalaniu na zimno!!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.