Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:31
Wymiana rozrządu w Corsie B - pomocy!
Autor Wiadomość
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2008, 20:08   Wymiana rozrządu w Corsie B - pomocy!

Jestem na forum nowy, więc witam wszystkich :) .

Swoją Corsę kupiliśmy z narzeczoną niespełna rok temu. W sumie pytań mam sporo, ale zacznę od rzeczy, która najbardziej mnie martwi.

Samochód ma przejechane 110tys. km i o ile mi wiadomo rozrząd nie był nigdy "robiony" (zgroza!).

Moje pytanie sprowadza się do kilku prostych spraw:

- słyszałem, że pewne elementy rozrządu trzeba wymieniać co 50-60tys. km, więc tutaj wypadałoby to zrobić dość szybko, tym bardziej, że na niskich obrotach przy wysokim biegu i małej prędkości słyszę wyraźnie, jak rozrząd "dzwoni" (być może to łańcuszek, trudno mi powiedzieć, nie za bardzo się na tym znam), w każdym razie słychać go dość głośno,

- jakie części powinny być wymienione (i przy okazji - jakie tam w ogóle są elementy poza łańcuchem)?

- ile to kosztuje i gdzie opłaca się to zrobić?

Byłem u dwóch mechaników i za każdym razem odniosłem wrażenie, że chcą mnie ostro naciąć na kasę:

1. "Znajomy znajomej" powiedział, że rozrząd trzeba robić od razu i że to wyniesie 2000 za części + kilka stówek za robociznę...

2. Po pierwszym wyroku pojechaliśmy do ASO (Warszawa, ul 17 stycznia, może ktoś z Was tam był?) i tam z kolei powiedzieli, że nie pali się, ale rozrząd trzeba zrobić, koszt bagatela 2500 za wszystko...

Dziwne te ceny szczególnie, że próbowałem coś czytać na sieci i wyszło na to, że zestaw kilku części potrzebnych do "wymiany rozrządu" to koszt góra kilkuset złotych.

Jednym słowem - coś mi tu nie gra i nie chcę pakować się w koszty 1/3 samochodu.

Będę wdzięczny za jakieś informacje/doświadczenia.

Pozdrawiam!
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Maj 2008, 20:35   
   Moje auto: Porshe 911


rozrzad plus pompa wody to koszt max 300zł
robocizna jak kto woli od 100-300zl zalezy gdzie znajdziesz

rozrzad to bardzo ważna rzecz, jak strzeli pasek lub inne rzeczy to nawet nie chce pisać co się stanie! ale remont silnika murowany a to są koszta wysokie!
 
     
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2008, 20:46   

Wielkie dzięki za odpowiedź :) !!!

Pomęczę jeszcze temat, bo szczerze mówiąc kupowałem ten samochód będąc nie w pełni uświadomionym co tak na prawdę wypadało sprawdzić i dodatkowo nie zdawałem sobie sprawy z wielu rzeczy o eksploatacji/utrzymaniu samochodu...

A jeśli chodzi o części - czy lepiej zakupić samemu i zrobić w jakimś warsztacie (nie ASO, zostaje zapłacić robociznę, wiem co pakują do wozu), czy raczej zostawić to wszystko mechanikowi?

Szczerze mówiąc nie mam w warszawie żadnego zaufanego mechanika i boję się, że po prostu będą chcieli mnie oszukać. Może możecie kogoś polecić?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Maj 2008, 20:48   
   Moje auto: Porshe 911


ogólnie ci napiszę ze jak ja bede wymienial rozrzad to wraz z wspomniana pompa wody, mozesz kupis sam rozrzad bez pompy co wyniesie cie taniej!
jak chcesz taniej czesci z rabatem pisz do www.keda.com.pl
to jest nasz sponsor serwisu i uzycza rabatu, napewno sie dobgadacie, pozostaje kwestia mechanika
 
     
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2008, 21:03   

Akurat myślałem, żeby zrobić też od razu pompę (czytałem o przypadkach, że ludzie jej nie robili od razu i nawalała tuż po zrobieniu rozrządu), więc liczę się z jej kosztem.

Jeszcze jedno pytanko - czy kupując rozrząd muszę dokładnie podawać jakich części potrzebuję, czy oni raczej wiedzą co jest potrzebne? Piszę to bo sam nie wiem jakie części dokładnie są potrzebne (no mechanika ze mnie nie będzie - raczej laikiem jestem samochodowym jak na razie...).

No i kwestia jakiej firmy to mają być części? Oryginalne z opla w aso to kosztują pewnie dużo a muszą być też jakieś odpowiedniki (no nie jakieś tam podróby).

Na razie kupuję na allegro podręcznik obsługa/naprawa corsy - myślisz West, że to dobry pomysł? Nie chciałbym być tak zielony ja teraz skoro planuję jeszcze moją corsę kilka lat pomęczyć...
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Maj 2008, 21:06   
   Moje auto: Porshe 911


wejdz w dział dowload i posciagaj pliki poradniki


jest tez programik vindec ktory ci sprawdzi po numerze VIN z dowodu rej. jaki masz model silnika,
zazwyczaj podajesz rocznik i model silnika i reszte ci sami dopasuja z katalogu

allegro hmmm zrobisz jak uważasz
lecz z allegro sa zawsze watpliwości, mogą cos przeslac nie tak lub nie zgodne z opisem itp
 
     
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2008, 21:12   

Spoko :) na allegro to tylko książka.

Poradniki ściągnę i poczytam. Części na allegro nie będę kupował - już raz kupiłem oryginalny zderzak co był trochę niepasujący :/ .

Z resztą na allegro to mają tylko zestawy do rozrządu do modeli 1.2 i większych. A tutaj to trochę inne rzeczy są potrzebne (skoro łańcuch się kołacze to i osłony (???) trzeba będzie wymienić).

Poczytam to się lepiej będę orientował. Dzięki za pomoc!!!
 
     
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2008, 23:03   

Hmm jeszcze jedno pytanie "ogólne" mi się nasuwa - czy zna ktoś dobrego mechanika/zakład w warszawie? Dość mam naciągaczy, co wołają 2500 za rozrząd...
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2008, 12:32   

ja we włocławku za wymianę rozrządu zapłaciłem 300zł poszukajcie po mniejszych miejscowościach np gdzieś gdzie macie rodzinę napewno wam się opłaci
 
     
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2008, 14:07   

Mam w takim razie małe pytanie - co się udało za te 300 zł zrobić, ile w tym było z robocizny itd. Pozdrawiam!
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Czerwiec 2008, 20:05   
   Moje auto: Porshe 911


witam, ja w zeszłym tygodniu wymieniłem rozrząd, części miałem od KEDY robocizna przysłowiowy czteropak lecz robocizna to ok 80-150-zł zalezy jak się dogadasz.
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 16:24   

Witam. To ja dodam tu swoje zdanie. Jako, że dzisiaj wymieniałem rozrząd to mogę napisać co jest potrzebne. To są słowa mechanika ;) Trzeba kupić:
- napinacze (3szt.) + pasek rozrządu (nie żaden łańcuch jak mi kumpel kiedyś wkręcał) - koszt około 340 zł.
- pompa wody (ja kupiłem najlepszą jaką mieli bodajże firmy skf, czy jakoś tak. Dokładnie nie pamiętam) - koszt 200 zł.
- płyn do chłodnicy - koszt około 35 zł.
+ robocizna 200 zł.
Jeżeli ktoś jest z Gdańska to mogę polecić świetnego fachowca. Ten mechanik też jeździ oplem i wie co i jak w tych autach. Pomógł mi w wielu sprawach.

Pozdrawiam
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 16:32   

robsien daj namiar na tego mechaniora, może kiedyś się przyda. Na razie odpukać nie potrzebuję.
 
 
     
 joeblack_23
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 19:25   

Pomóżcie na allegro są dostępne komplety rozrządu od 80zł

http://moto.allegro.pl/it...rsa_vectra.html

są też w cenie `148zł

http://moto.allegro.pl/it...skf_jakosc.html

Poradźcie czy warto "przepłacać" i ile taki rozrząd wytrzyma? Bo tak się zastanawiam że co jak co ale chyba na rozrządzie to oszczędzać chyba się nie powinno? CZy wiecie jaki koszt wymiany rozrządu do 1,4i x14sz wynosi?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Wymiana rozrządu w Corsie B - pomocy!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.