Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Głośno pracuje, mało mocy
Autor Wiadomość
 zielony


Informacje
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 17 Marzec 2012, 00:32   Głośno pracuje, mało mocy

Cześć wszystkim, pisze z prośba o pomoc bo mam problem z moją corsą i nie wiem co robić. Zaczne od początku, kupiłem niedawno corse c, 70 tys. mil, oglądałem ją z mechanikiem nic nie znaleźliśmy, auto przy zakupie chodziło pięknie, motor 1.2 i tak śmigała że tylko świst był. Wszystko było pięknie aż któregoś dnia zauważyłem masełko pod korkiem wlewu paliwa no i uciekł płyn chłodzący więc ustaliłem z mechanikiem, że uszczelka poszła ( nie pod głowicą tylko gdzieś tam przy rozrządzie bo tam w corsach podobno zawsze padają), wymieniliśmy uszczelke, rzeczywiście była uszkodzona no i teraz jest już ok, masła nie ma, płynu nie ucieka. Przy wymianie uszczelki od razu wymiana oleju oczywiście. A teraz jest taki problem że auto chodzi głośno i coś brakuje mu mocy. W dodatku kilka razy zauważyłem że dymi na biało jak mu się da gazu. No i teraz pytanie co mu może być, ja to widze tak że poprzedni właściciel wiedział już o wycieku (po kupnie znalezłem płyn chłodzący w aucie-kto go wozi ze sobą?) i dlatego zdecydował się sprzedać, no i na czas transakcji dolał jakiegoś doktorka do oleju i chodziła pięknie. Później wkońcu płyn tak czy inaczej się przedostał, później wymiana oleju więć już doktorka nie ma, no i teraz auto traci kompresje bo nie ma w nim doktorka. Co myślicie o tym co wymyśliłem? Ew. może macie jakieś pomysły co jej może dolegać? Zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje, że auto jeździło jakiś czas z wodą w oleju? Z góry dzięki za pomoc.
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 17 Marzec 2012, 19:01   

Ja miałem podobny problem z corsą,tylko ja mam diesla 1.3 CDTI. Też miałem tak,że auto chodziło jak traktor, i mimo wciśniętego gazu auto prawie nie niechało. Winny był poluzowany łańcuch rozrządu, z tym,że u mnie doszło do przestawienia rozrządu i auto nie chciało odpalić. A co do płynu chłodzącego, to wiele osób wozi go w aucie.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 19 Marzec 2012, 12:48   Re: Głośno pracuje, mało mocy
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


zielony napisał/a:
Cześć wszystkim, pisze z prośba o pomoc bo mam problem z moją corsą i nie wiem co robić. Zaczne od początku, kupiłem niedawno corse c, 70 tys. mil, oglądałem ją z mechanikiem nic nie znaleźliśmy, auto przy zakupie chodziło pięknie, motor 1.2 i tak śmigała że tylko świst był. Wszystko było pięknie aż któregoś dnia zauważyłem masełko pod korkiem wlewu paliwa no i uciekł płyn chłodzący więc ustaliłem z mechanikiem, że uszczelka poszła ( nie pod głowicą tylko gdzieś tam przy rozrządzie bo tam w corsach podobno zawsze padają), wymieniliśmy uszczelke, rzeczywiście była uszkodzona no i teraz jest już ok, masła nie ma, płynu nie ucieka. Przy wymianie uszczelki od razu wymiana oleju oczywiście. A teraz jest taki problem że auto chodzi głośno i coś brakuje mu mocy. W dodatku kilka razy zauważyłem że dymi na biało jak mu się da gazu. No i teraz pytanie co mu może być, ja to widze tak że poprzedni właściciel wiedział już o wycieku (po kupnie znalezłem płyn chłodzący w aucie-kto go wozi ze sobą?) i dlatego zdecydował się sprzedać, no i na czas transakcji dolał jakiegoś doktorka do oleju i chodziła pięknie. Później wkońcu płyn tak czy inaczej się przedostał, później wymiana oleju więć już doktorka nie ma, no i teraz auto traci kompresje bo nie ma w nim doktorka. Co myślicie o tym co wymyśliłem? Ew. może macie jakieś pomysły co jej może dolegać? Zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje, że auto jeździło jakiś czas z wodą w oleju? Z góry dzięki za pomoc.


Czy dobry filtr oleju został założony? Kumpel założył zły (mniejszy) filtr oleju i objawy były takie jak piszesz.
 
 
     
 zielony


Informacje
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Polska
  Wysłany: 22 Marzec 2012, 01:36   

Dzięki za odpowiedź, co do filtra powinien być ok, w sklepie gość mi go dobierał po numerze rejestracyjnym auta (tak to się odbywa w UK) i mechanik też nic nie mówił. Na razie się wstrzymam ze sprawdzaniem tego, w sobote czeka mnie i tak wizita u mechanika bo auto pływa po drodze mocno i coś tam stuka w układzie kierowniczym, ma ją podnieść i sprawdzić czy to może końcówki drążków a jeśli nie to pewnie czeka mnie wymiana kolumny... :pff: Zresztą i tak się zastanawiam czy jej nie sprzedać bo dużo problemów z tymi corsami i czy nie przesiąść się na jakiegoś japonca bo serwis w UK niestety wykańcza. :uuu:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Głośno pracuje, mało mocy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.