Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Przedmuch z korka wlewu oleju
Autor Wiadomość
 damiano


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 15 Marzec 2012, 19:06   Przedmuch z korka wlewu oleju

Witam,

Miałem ostatnio okazje oglądać corsę silnik 1.4. - Pod korkiem wlewu oleju zauwazyłem coś w rodzaju majonezu. Z tego co się orientuję może to być niestety defekt uszczelki pod głowicą i płyn chłodniczy przedostaje się do oleju, albo efekt niedogrzania silnika. Niemniej jednak po odkręceniu tego korka czuć było bardzo mocny przedmuch - nie chlapało olejem.
Zachowanie silnika po odkręceniu korka wlewu oleju zapewne zależy od konstrukcji silnika. W mojej corsie 1.0 (silniczek oczywiście w bardzo dobrym stanie) po odkreceniu korka nie zmienia się praca silnika i nic nie dmucha. Jeszcze dodam ze zauważyłem iż kontrolka serwisu (ta z kluczem) gaśnie razem z kontrolką silnika.
Jakie wnioski byście wyciągnęli? Co na tej podstawie możemy powiedzieć o stanie technicznym silnika??
Pozdrawiam,
 
 
     
 marcinivan



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: marcin
Wiek: 43
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 65
Skąd: łódź
Wysłany: 15 Marzec 2012, 19:15   Re: Przedmuch z korka wlewu oleju
   Moje auto: Z32se


damiano napisał/a:
Witam,

Miałem ostatnio okazje oglądać corsę silnik 1.4. - Pod korkiem wlewu oleju zauwazyłem coś w rodzaju majonezu. Z tego co się orientuję może to być niestety defekt uszczelki pod głowicą i płyn chłodniczy przedostaje się do oleju, albo efekt niedogrzania silnika. Niemniej jednak po odkręceniu tego korka czuć było bardzo mocny przedmuch - nie chlapało olejem.
Zachowanie silnika po odkręceniu korka wlewu oleju zapewne zależy od konstrukcji silnika. W mojej corsie 1.0 (silniczek oczywiście w bardzo dobrym stanie) po odkreceniu korka nie zmienia się praca silnika i nic nie dmucha. Jeszcze dodam ze zauważyłem iż kontrolka serwisu (ta z kluczem) gaśnie razem z kontrolką silnika.
Jakie wnioski byście wyciągnęli? Co na tej podstawie możemy powiedzieć o stanie technicznym silnika??
Pozdrawiam,
moim zdaniem silnik jest nie dogrzany :) a ciśnienie oleju kiedy gaśnie?
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 16 Marzec 2012, 06:24   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Ja mam dokładnie to samo w 1,2, a kumpel w 1,4.
"Majonez" pod korkiem, mimo, że głównie jeździmy na trasie min. 50 km.
Z korkiem to już nie wiem co zrobić :( Obaj mamy po 2 uszczelki pod korkiem i mimo to cieknie spod nich olej.
W obu przypadkach wykluczam awarię uszczelki pod głowicą, bo były wymieniane.
U mnie efekt wycieku oleju spod korka pojawił się dopiero po wymianie uszczelki pod głowicą, co świadczyłoby o dobrym uszczelnieniu głowicy i głowiczki.

Czy ktoś ma jakiś patent na ten wyciek z pod korka?
Kontrolka oleju gaśnie prawidłowo w obu przypadkach.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Przedmuch z korka wlewu oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.