[ Corsa B] Swap z c12nz na x14xe
Autor Wiadomość
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 1 Grudzień 2011, 22:45   [ Corsa B] Swap z c12nz na x14xe

Witam Panowie mam do kupienia na śmieszne pieniążki silniczek x14xe w dobrym stanie z przebiegiem 97tys. Wracając do tematu: Silniczek posiada wszystko oprócz skrzyni biegów i kompa tak poza tym wszystko kompletne cała wiązka silnika kolektory i inne elementy . Czego mogę się spodziewać na jakie problemy mogą się pojawić jak się ma sprawa łap z c12nz a x14xe?? Czy wiązka silnika jest plug&play z wiązką główną do kompa czy trzeba coś kombinować co powinienem jeszcze wiedzieć??
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Grudzień 2011, 23:24   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Darxiu po pierwsze zmiana z 8 na 16 wentyli wiec raczej na 100% wiązka będzie się różnic... Inne kable, inne komputery.... a Sprawdź u twojego kolegi czy kto to tam dla Ciebie jest czy jeśli to Silnik z Astry nie jest to przypadkiem silnik x14xel bo ten jest bardzo Ciężko zaadoptować do Corsy... ze względu na zupełnie inaczej zrobioną instalacje.. w Ostateczności polecał bym pogadać z Elektrykiem i wiązkę silnika zrobić własną od podstaw...
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 7 Grudzień 2011, 06:51   

Silnik jest z tigry i na pewno jest x14xe i posiada wiązkę oryginalną gdzie jest wtyczka na końcu już czyli moje wypiąć i wpiąć nową komputer wiadomo że trzeba zmienić coraz więcej się dowiaduje w tym temacie teraz kwestia immo:):)
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Grudzień 2011, 12:44   

tym temacie darx1204 chyba wszystko wyjaśnione
http://corsasport.pl/foru...6.html#p1032983

[ Dodano: 7 Grudzień 2011, 12:48 ]
DAMIAN1991 napisał/a:
Darxiu po pierwsze zmiana z 8 na 16 wentyli wiec raczej na 100% wiązka będzie się różnic... Inne kable, inne komputery.... a Sprawdź u twojego kolegi czy kto to tam dla Ciebie jest czy jeśli to Silnik z Astry nie jest to przypadkiem silnik x14xel bo ten jest bardzo Ciężko zaadoptować do Corsy... ze względu na zupełnie inaczej zrobioną instalacje.. w Ostateczności polecał bym pogadać z Elektrykiem i wiązkę silnika zrobić własną od podstaw...


nie masz bladego pojącia o swapowaniu więc nie pisz głupot
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Grudzień 2011, 17:26   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Może nie mam go za wiele ale To Słyszałem na temat tego typu operacji... A jeśli się mylę to Wiesz fajnie by było rozwinąć myśl... a Nie " nie wiesz to Się nie odzywaj"

Równie dobrze mógłbym powiedzieć nie chce Ci się pisać nie linkuj... ale Nie będę się kłócił bo nie warto...
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Grudzień 2011, 17:55   

DAMIAN1991 napisał/a:
Może nie mam go za wiele ale To Słyszałem na temat tego typu operacji... A jeśli się mylę to Wiesz fajnie by było rozwinąć myśl... a Nie " nie wiesz to Się nie odzywaj"

Równie dobrze mógłbym powiedzieć nie chce Ci się pisać nie linkuj... ale Nie będę się kłócił bo nie warto...


Nikt się nie kłóci ale wiadomości typu "To Słyszałem" to po co powtarzasz jak nie jest prawdą i nie jesteś pewny że są wiarygodne? Takie zasłyszane niewiarygodne wiadomości paplacie po forum wprowadzając zamęt i nie rzetelne informacje.

Co do tematu to już miał wytłumaczone na innym forum co i jak?

Sprawa wygląda tak kup silnik kup kompa pod x14xe,skrzynia zostaje twoja.
Z elektryką trochę grzebania,
Immo jeśli masz w swojej corsie to musisz podjechać do elektronika
Skrzynka browara trzy dni i po swapie.
TYLE
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Grudzień 2011, 22:28   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wiesz po prostu gadałem z Gościem który robił trochę z tymi silnikami w i Stwierdził ze się różnią .... a jeśli Chodzi o wiązki to może zbyt ogólnie podjecie do tematu... Co do zamętu jesteś na forum to kulturalnie dopisz co i jak albo ze jest źle... bo Ja na temat Swapu powiem tak... wchłonąłem sam mnóstwo teorii ale przyznaje się bez bicia jestem Tylko z teorią blisko... bo Gorzej jeśli chodzi o praktykę...

A Do tego ja głownie zauważyłem ze problem może być z 14XEL a Ty wspominasz o XE wiec to też powinieneś zauważyć rozgraniczenie...
 
 
     
 mehes



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 8 Grudzień 2011, 06:09   

DAMIAN1991 poszukaj sobie jaka jest różnica między XE a XEL a będziesz miał odpowiedz,nie bede uszczypliwy ale zabierając się do rozmowy takie podstawowe info o typie silniku powinno się wiedzieć.
Sama teoria to nie wszystko,często nie idzie w parze z praktyką.
Co mam napisać jak i którą śrubę w jakiej kolejności ma odkręcać?
Jest wyrżnie napisane pare postów wyżej co i jak? a jak ktoś nie ma pojęcia o elektromechanice nie zajmuje się tym to może niech odda samochód do warsztatu.

darx1204 masz nie daleko do Krakowa zapraszam.
Kończąc temat czekam z niecierpliwością na tego swapa.
 
 
     
 KKorsarz



Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Wysłany: 8 Grudzień 2011, 20:09   

Kupując nawet okazyjnie silnik, nadrobisz z wydatkami na przeróbkach i robociźnie, skoro z praktyką nie za bardzo. Proponuje daj sobie spokój, poszukaj drugiego kupca i za pośrednictwie coś zarobisz na piwo :piwko:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 8 Grudzień 2011, 20:34   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Mehes powiem tyle... Dzięki za Celne Wskazówki.... I ze względu na fakt ze wiem ze robiłeś z tym wykorzystam twoje uwagi

KKorsarz, Twoja wypowiedz była bez zasadna moim zdaniem... Pytać można a przeszczep i tak zlecić ale żeby sobie wstydu nie zrobić warto chyba wiedzieć do do kupić i czego można się spodziewać Pytając mechanika jak mu idzie?? :nocom2:
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 9 Grudzień 2011, 19:54   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Panowie wy się tu przekomarzacie , a sprawa jest prosta jak drut.
x14xe były montowane w CB i wszelakie części potrzebne na swap są dostępne.
Ja bym się nie zastanawiał tylko kupił ten silnik, jeśli jest pewniak i wkładał go.
 
 
     
 KKorsarz



Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Wysłany: 11 Grudzień 2011, 12:02   

Jeżeli były montowane jak pisze dzyna to nie ma problemu. Robiłem kiedyś wymianę na silnikach MPI w seacie to otwory pod łapy były robione dodatkowe w zależności od rodzaju budy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] Swap z c12nz na x14xe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.