Corsa B by CZajKA
Autor Wiadomość
 HaZeT



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 6 Grudzień 2009, 18:46   

Bardzo fajne autko. Jakie mody jeszcze planujesz?
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 7 Grudzień 2009, 07:37   

Tak jak to wcześniej pisałem, lotka chyba na klapę, arteby na przód, jeszcze inne głośniczki na tył.. Kupić TID`a muszę w końcu bo mi nie działa cały czas.. Ogólnie przy silniku zabawa jakaś, ale to pod względem po prostu stanu technicznego, wiesz rozrządy itd itp.. i więcej to póki co nie ma jak.. jak zrobie tyle co wyżej wymieniłem to będzie dobrze.. pzdr!
 
 
     
 Rabbit



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 3 Kwiecień 2010, 23:57   

Corsina faktycznie rewelacja ;) Kiedyś przy okazji gdybyś dobierał się do zegarów to sprawdź czym są podświetlone, bo ja właśnie mam niebieskie diody, które niby rozpraszają światło lecz są trochę krótsze od org lapeczek i przez to nie podświetlają do końca tak jak powinny... :pomysl: Nie mówię już że czerwonego (przykładowo rezerwy) nie widać w ogóle.. :złyy:
Powiedz mi jeszcze skąd pociągnąłeś zasilanie do podświetlenia nóg? :piwo:
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 25 Maj 2010, 09:30   Polerka ;D

Witam klubowiczów ;D


Wczoraj z nudów zabrał ja się za polerke pokrywy zaworów, i tym samym chciałem się pochwalić swoimi wypocinami ;) nie jest jeszcze skończone, ale góra już ma efekt zadowalający, doopracować trzeba jedynie okolice śrub i korka wlewu oleju .

Zaznaczam że robiłem to nie ściągając pokrywy !

Ale roboty jest TROCHE :) Jak dokończe, to prześle więcej foto, zrobionych na dworze, bo ta była w garażu przy żarówce robiona ;)


FOTO:



Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 31 Maj 2010, 22:35 ]
Tu skończona pokrywa zaworów :

 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 15:24   

Świeci się jak pieskowi pod ogonkiem ;) , ale efekt piorunujący, wygląda świetnie.
Jak długo się z tym męczyłeś i czym to polerowałeś?
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 10:15   

Troche zabawy jest... ;D

W sumie to dwa popołudnia się męczyłem... Najpierw tarłem to papierami ściernymi:

-najpierw zwykłymi 120, 180, 220
-potem wodnym od 240, 360, 500, 800, 1000, 1500

Wiadomo co chwilkę musiałem to jakoś wycierać itp itd... Ciężko było to papierem robić,
bo nie ściągałem pokrywy...

Ale gdy już dałem radę, to pastą polerską "G3" a następnie "K2 ALUCHROM" polerowałem
sobie filcem [patrz: wkładką starą do butów ;D] hehe...

No i wyszło jak wyszło, jeśli się podoba to fajnie ;)

[ Dodano: 2 Czerwiec 2010, 10:22 ]
A tak po za tą polerką to moja corsinka również troszkę odświeżenia przeszła ;D

-wymieniłem olej niedawno, filtr powietrza
-naprawiła się dziura w tłumiku ;D
-zrobiłem pod aku porządek, bo troszkę tam się pordzewiało od kwasów i deszczów...
-wreszcie kupilem TID`a ;) zastanawiam się czy zmieniać kolor, na jakiś morski np...
ale boje się żeby go nie popsuć ;/ bo tam ta tasiemka w środku jest bardzo licha...

Jeszcze w najbliższej przyszłości czeka mnie:
-05.06 oddaje Corsine znajomemu, który ma wymienić mi rozrząd wraz z pompą wody,
pasek klinowy, termostat... I jak dobrze pójdzie to doprowadzi również moje podłużnice
do stanu używalności... Może nie są najgorsze no ale trochę zaniemogły...
-później wymiana świec by się zdała
-i coś przy przednim zawieszeniu może...
-a dalej to już tylko to co przyjdzie do głowy jeśli chodzi o MODY ale na to musi być
coś wolnej kaski ;P

[ Dodano: 5 Czerwiec 2010, 12:32 ]
I corsinka ma już od wczoraj nowy rozrządzik :) Wymiana bez żadnych problemów przebiegła . Także paski, rolka napinacza, pompa i przy okazji termostat i płyn chłodniczy wymienione .

Przy tym mechanik mój niechcący zerwał moją linkę ręcznego, która po zimowych zabawach lekko chyba nadwyrężyła się ;D także musiałem zrobić szybką wymianę wczoraj . (koszt 24 zł)

Jak pisałem w innym temacie, świeczki też wymienione (stare w opłakanym stanie były; koszt nowych NGK 35 zł/komplet) . Jeszcze po weekendzie przyjdzie pora na zmianę czujnika temperatury i wężyka prowadzącego do chłodnicy . (koszt ok. 55 zł )
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 00:33   
   Moje auto: GSI 94'


ładna corsa,się trzeba zmówić kiedy i zobaczyć na żywo hehe pozdro
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 4 Grudzień 2011, 11:04   

Dawno mnie tutaj nie było, ale napisze zapewne ostatniego w tym temacie posta:

CORSA SPRZEDANA :(

Zostałem wierny OPLOWI, ale to juz niestety nie opel z tego forum :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa B by CZajKA
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.