Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:51
Opel Corsa C 1.3 CDTI
Autor Wiadomość
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 15 Listopad 2011, 17:31   Opel Corsa C 1.3 CDTI

Witam. Mam taką oto przypadłość. Otóż jak teraz się ochłodziło to podczas jazdy autem wskazówka temperatury silnika zaczyna podnosić się dopiero po przejechaniu ok 10 km ale to jak wracam z pracy po południu. Jak jadę rano do pracy to z reguły jest zimniej i wskazówka temperatury ani drgnie. Czy to wina termostatu, czy po prostu ten typ tak ma? A może winne jest co innego? A tak w ogóle to gdzie się ten termostat w silniku znajduje, jak on wygląda( jeszcze go nigdy nie wymieniałem, dla tego się pytam) i jak go wymienić?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2011, 19:06   

tuning090,

Bardzo możliwe że termostat nie działa jak powinien i zamiast otwierać się przy 88 stopniach C jest otwarty cały czas i nie trzyma ciepła. A to dość drogie urządzenie wygląda i kosztuje tyle ile w linku do aukcji niżej.

1) TERMOSTAT OPEL AGILA MERIVA COMBO CORSA C 1,3 CDTI
http://allegro.pl/termost...1885032723.html

A wymiana myślę nie jest dość skomplikowana gdyż jak już go namierzysz w aucie to wypinasz czujnik i odkręcasz śruby (wyleci trochę płynu chłodniczego) odpinasz węże i wyciągasz stary a zakładasz nowy. To tak w skrócie - ogólnie sam to zrobisz.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Listopad 2011, 19:25   
   Moje auto: ASTRA G


No i co ???????? Kolejny nowy temat a odpowiedź jest na forum http://klubcorsa.pl/forum...hlight=nagrzewa

Temat zamykam a autora nagradzam - wystarczyło tylko ruszyć 4 litery :krzesłem:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Opel Corsa C 1.3 CDTI
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.