Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:48
Niskie ciśnienie spryskiwaczy - wszystkich
Autor Wiadomość
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Listopad 2010, 22:07   Niskie ciśnienie spryskiwaczy - wszystkich

Witam.

Problem występuje od ok. tygodnia.

Mam bardzo niskie ciśnienie w spryskiwaczach - nie jestem w stanie spryskać przedniej szyby. Woda spływa ze spryskiwaczy po masce. Czasem doleci na spód przedniej szyby.
Do tej pory takie zjawisko miałem od zawsze na tylniej szybie, ale tam płyn ścieka grawitacyjnie i niema większego problemu.

Ostatnio nie jestem w stanie wytrzeć przedniej szyby.

Od października leję płyn do -20'C więc chyba mi nic nie zamarzło.

Ostatnio dolałem do pełna i trochę przelałem.

Słychać pracę silniczka. Wcześniej obie dysze z przodu były drożne.

Mam wrażenie, że silniczek jest trochę poluzowany - można go z łatwością odpiąć od zbiornika.

Moje pytanie:
-Czy szukać nowego silniczka?
-Czy sprawdzić przewody
-Jak najłatwiej zdiagnozować taką usterkę?
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 3 Listopad 2010, 00:11   
   Moje auto: Corsa B


Silniczek nie jest mocno zamocowany do zbiornika. Właściwie, to trzymają go ścianki zbiorniczka. Jeśli słyszysz, że silniczek pracuje to może przyczyna leży w pękniętym spryskiwaczu? Mi jakiś miesiąc temu ni z tego ni z owego przestał lecieć płyn na część szyby od kierowcy. Poszukałem i okazało się, że spryskiwacz jest pęknięty. Ale skoro u ciebie nie leci z dwóch spryskiwaczy to może gdzieś może być przerwany wężyk - przechodziłem przez to rok temu. Z tym, że u mnie wężyk nie był przerwany tylko odczepił się przy zawiasie od maski. Inną przyczyną może być także brud, który dostał się ze zbiorniczka do pompki spryskiwaczy.
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2010, 06:41   

ja wczoraj wymieniałem silniczek i nic go nie trzyma oprócz gumowego sitka wpuszczonego w zbiorniczek, bo silniczek na wcisk jest, ja jak wymieniałem silniczek 27 zł, to przy okazji już zrobiłem kapitalne czyszczenie, wyjąłem cały zbiorniczek wszystko na części pierwsze rozłożyłem ja się dziwiłem czemu mi nie dochodzi płyn do prawego spryskiwacza od pasażera a tu okazało się że to siteczko w które wchodzi silniczek było przytkane więc je wyjąłem ze zbiorniczka i wyczyściłem je, wyczyściłem zbiornik z syfu , przedmuchałem przewody i ... :hurra: teraz spryskiwacze mam na tip top przód i tył działa, wszystko psika jak należy :piwko: więc posprawdzaj :)
 
 
     
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Listopad 2010, 09:08   

Witam.

Problem dalej występuje :(

Woda wylewa się podwoziem - zakładam, że mam nieszczelność między zbiorniczkiem a pompką. Jak to wszystko rozbiorę to napiszę co było powodem usterki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Karoseria » Niskie ciśnienie spryskiwaczy - wszystkich
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.