Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:34
Jak spuścić benzynę z Corsy?
Autor Wiadomość
 hiper


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 12:54   Jak spuścić benzynę z Corsy?

Witam
Czy znacie jakiś dobry i szybki sposób na spuszczenie benzyny z baku? Najlepiej bez wjeżdżania na kanał, poprzez wlew do baku też chyba odpada - bo z tego co patrzyłem w książce to w tej rurce prowadzącej jest dużo ostrych "zakrętów".
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 13:54   

hiper,
1- od strony pasażera przed tylnym kołem na dole fest filtr paliwa - rozłącz go i przewód od baku wsadź do karnista czy gdzie tam wolisz...
2- bierzesz akumulator
3- odchylasz tylną kanapę i widzisz duży czarny plastik - to jest pompa paliwowa
4- podpinasz kable od aku pod pompę i zaczyna działać
5- całe paliwo z baku cy wypompuje przez ww przewód do karnista ...
:)

wydajność pompy to 85L/godz
więc szybko pójdzie :)
 
     
 hiper


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 14:31   

dziękuję za info, a czy jest jeszcze jakaś metoda żeby robić to bez akumulatora?:)
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 14:42   

no potrzebujesz coś by zasilić pompę
samo przekręcenie stacyjki nie wystarczy
chyba że będzie stacyjkę przekręcać xxx razy
bo po przekręceniu pompa pracuje tylko przez ok 1 sek
więc to za dużo nie da ...
 
     
 hiper


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 15:35   

Oks, rozumiem. A czy np. można podłączyć się jakoś przed pompę, żeby paliwo samo spłynęło? Czy jest to po prostu niemożliwe. Pytam, bo kiedyś mój znajomy w Seacie odchylał tylną kanapę i pod spodem miał taką plastikową osłonę, pod nią były jakieś wężyki, odpinał jeden z nich i paliwo samo spływało (trzeba było tylko "zaciągnąć" się nim) - kanister wówczas stał w dołku, żeby był całkowicie poniżej samochodu. Czy w Corsie jest podobny myk do zrobienia?
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 8 Kwiecień 2010, 21:52   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


OLi napisał/a:
1- od strony pasażera przed tylnym kołem na dole fest filtr paliwa - rozłącz go i przewód od baku wsadź do karnista czy gdzie tam wolisz...

Zamiast akumulatora możesz wyjąc przekaźnik od pompy paliwa i zewrzeć dwa styki np. jakimś drucikiem. Niestety nie wiem który to przekaźnik, ale możesz poszukać na forum powinno być.
 
 
     
 hiper


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 10 Kwiecień 2010, 11:30   

Dzięki chłopaki za pomoc, na szczęście obeszło się bez podłączania dodatkowe akumulatora itp. Moja Corsa jest na gaz, wiec po przejściu na zasilanie gazem odczepiłem ten przewód przy filtrze paliwa i pompa wszystko elegancko przepompowała do kanistra.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 10 Kwiecień 2010, 11:42   
   Moje auto: Porshe 911


hiper napisał/a:
Dzięki chłopaki za pomoc, na szczęście obeszło się bez podłączania dodatkowe akumulatora itp. Moja Corsa jest na gaz, wiec po przejściu na zasilanie gazem odczepiłem ten przewód przy filtrze paliwa i pompa wszystko elegancko przepompowała do kanistra.


nie zapomnij że pompa jest smarowana paliwem, jej brak może spowodować bardzo szybkie zatarcie oraz spalenie pompy.
 
     
 hiper


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 10 Kwiecień 2010, 11:56   

okej, okej będę uważał - zostawiłem w baku jakieś 8 litrów benzyny - kontrolka od rezerwy się nie paliła jeszcze.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Jak spuścić benzynę z Corsy?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.