Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:04
Temp zew. na TID-zie
Autor Wiadomość
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 23:37   Temp zew. na TID-zie

Witam nie wiem czy taki problem juz byl... szukalem ale nie znalazlem.... No wiem mam taki oto problem... Na TID-zie nie wyswietla mi temperatury.... Czego to jest wina?? Czujnika?? Jak tak to gdzie on jest i czy wymiana zaradzi temu?? Oto fota pacjenta:







Mam jeszcze jeden problem...

Dzyndzel pod gałka biegów który jest potrzebny do wrzucenia biegu wstecznego nie odbija... jest to wina braku sprężyny... Wiec moje pytanie... Jak ja tam włożyć?? Bo przeszkadza plastik na który zakłada się gałkę.... Ten plastik jest wbity na chama i żeby go wyciągnąć bym musiał go chyba wyciąć ale wtedy nie włożyłbym s powrotem gałki.... Jakieś pomysły?? Proszę o pomoc!!
Z góry dziękuje.... :)

Pozdrawiam...
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 23:50   

Kolego zdjęcie wskazuje, że TID nie ma połączenia z czujnikiem: Wg mnie są trzy przyczyny:
1. zepsuty czujnik
2. Zaśniedziałe styki
3. przerwany przewód

Czujnika szukaj za zderzakiem na belce przed chłodnicą może pomóc lektura tego tematu http://www.klubcorsa.pl/2687.htm

Co do drugiego problemu... nie umię pomóc
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Grudzień 2009, 00:20   

Jeszcze jedno pytanko... jak sprawdzic go czy on jest dobry czy zepsuty??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Grudzień 2009, 10:17   

Po raz kolejny pytasz się o coś co jest już opisane w innym temacie. Dobry czujnik powinien mieć rezystancje na poziomie 15 kiloomów w temperaturze 0 stopni.
Ostatnio zmieniony przez Finos 22 Grudzień 2009, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Nadhira



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Gosia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 163
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 08:48   
   Moje auto: Opel Corsa 1.7 DTI


Podłączę sie do tematu o TIDzie. Mianowicie nie działał u mnie wyświetlacz temperatury. w ASO stwierdzili, że nie ma przewodzenia prądu bla bla bla trzeba grzebać w przewodach bla bla bla, przyjełam do wiadomości i był koniec tematu. A tu nagle ni stąd ni zowąd mój TID zaczał mi pokazywać -40 stopni lol ... Potem znikło, za chwilę znów się pojawiło, potem pokazało - 12,5 stopnia, i spadło znów do -40 stopni... I tak mu już zostało. I moje pytanie brzmi.... co tu się kurde dzieje lol
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 15:03   

Ja obstawiał bym na uszkodzony czujnik temperatury.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Temp zew. na TID-zie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.