Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Chip- shit (?) w Corsie B
Autor Wiadomość
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 19:19   Chip- shit (?) w Corsie B
   Moje auto: Opel Astra G


Siema wszystkim!
Grzebałem ostatnio na alledrogo i znalazłem takie oto urządzonko:
Kod:
http://moto.allegro.pl/item421462210_chip_v_nowosc_45_km_astra_corsa_calibra_tigra.html


Jeżeli ktoś się zna to niech napisze co to jest? Widziałem profesjonalne chipy za około 400-500zł a to za niecałą "dychę"? Wiem, że działanie jest inne od tych profesjonalnych, ale gdyby ktoś wiedział czy to cudeńko jest faktycznie warte 10zł (czyli 3-4 piwek :D ) to niech się podzieli opinią :mrgreen:
pozdroo! :bye:
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 20:00   
   Moje auto: Porshe 911


tak się złożyło ze mam takie cos w domu lecz nie zalozone

sprawa wyglada tak:
dany rezystor oszukuje kompa podajac mu inne dane napiecia czujnika powietrza tzn ze powietrze jest non stop zimne co ECU rozmie przez to ze podaje bardziej wzbogacona mieszanke do cylinkra, efekt taki jakbys jezdzil caly czas na ssaniu, lekki kop jest lecz nie ma napewno takiego efektu jak ten pseudo producent podaje, pytalem chlopakow z HTP Poznan i spalanie wzrasta od 2-3 litrow a nie tak jak podaja 0,4L/100km! to jest bajka, lezy u mnie w garazu, niby łatwe do zalozenia lecz jak zobaczylem ze trzeba przecinac kable lutowac ( nie wpinac tak jak pisze a allegro) to mi sie juz odechcialo grzebac , testowac.
odstraszyl mnie sam montaz bo niby prosta sprawa lecz jak zle cos pogrzebierz ECU zwariuje... to raz , dwa to spalanie mnie równiez zniechecilo
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 20:11   
   Moje auto: Opel Astra G


no i również tak samo myślałem co do spalania... Więc jaka cena, taki produkt :-P :mrgreen: Dzięki West za wyjaśnienia! <piwo>
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 20:23   

ja również potwierdzam - shit :lol:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 24 Sierpień 2008, 11:37   
   Moje auto: ASTRA G


S*H*I*T !!!!
Czytałem na jednym z forów, że "to coś działa jakby było włączone cały czas ssanie" Wielkie naciąganie ludzi.
 
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2008, 20:38   

powiem wam że takie coś jest "GÓWNO WARTE" raz klijent przyjechał do nas do firmy i chciał by mu to zamontować, wiec mu zamontowaliśmy mu to, ale po miesiącu przjechał z powrotem by mu wgrać normalnego chipa
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Wrzesień 2008, 21:56   
   Moje auto: Porshe 911


domel napisał/a:
by mu wgrać normalnego chipa


a ile taka zabawa kosztuje? jaki jest przyrost mocy i jakie są pozytywy i negatywy tej zabawki?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2008, 22:43   

jak chip to tylko smt6 albo coś w tym stylu (dobra zabawka to AEM), koszty, no cóż dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają...

a co daje? jak to jest komputer stand-alone to praktycznie nieograniczone możliwości w regulacji układu paliwowego/zapłonowego itp.
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 06:11   

przyrost mocy na silniku wolno sacym jest okolo 10%, dopiero zabawa zaczyna sie z silnikami turob 8-) . ale na silniku wono sacym mozna pobawic sie z dawka paliwa itp.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 08:25   
   Moje auto: Opel Astra G


Ostatnio na alledrogo znalazłem chipa, za około 500zł (nie pamiętam już dokładnie) Pamiętam, że sprzedawca deklarował spadek zużycia paliwa od 1-2litr/100km
Nie pamiętam niestety jaki dawał przyrost mocy :-/
 
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 18:16   

widzę ze poruszyliście temat spalania po założeniu chipa. ja mam założonego w Seacie Leonie !.9 Tdi 110 ps podniesione na 138 Ps i prawde mówiąc zaopserwowałe spadek zużycia paliwa o okolo 2 litrów.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 18:59   
   Moje auto: Opel Astra G


Czyli widzę, że spalanie faktycznie jest niższe :-D Większa moc, plus mniejsze spalanie za około 500zł... po co komu gaz?? :-P
pozdro! :mrgreen:
 
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 21:17   

Jakim cudem zwiększenie mocy może równać się zmniejszeniu spalania, to jest niemożliwe.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 21:28   
   Moje auto: Opel Astra G


No jakimś cudem zmniejsza spalanie :mrgreen: Nie wiem sam jak to działa, ale potwierdzają to użytkownicy chip'ów
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 23:13   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Działą to tak, że jak dodasz Chip( inaczej zwany mikroprocesor) to możesz sterować kompem wszystko co tylko da rade( wszystko związane za paliwem, obrotami itp) jak dobrze pamiętam. W nowych BMW 7 jest nawet wejście usb. Wpinasz się, włączasz program i dawaj robisz co chcesz.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Chip- shit (?) w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.