Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:15
Nie działa prędkościomierz -pomocy
Autor Wiadomość
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Listopad 2009, 19:00   Nie działa prędkościomierz -pomocy

Witam,
Dzisiaj wymieniałem żarówki z podświetlania licznika w moim corsiaku ze względu na to że się przepaliły. Po wymianie i złożeniu wszystkiego w całości prędkościomierz oraz wskaźnik przebiegu jak i ogólny przebieg ani drgnie podczas jazdy. Prędkościomierz jest na linke. Linke nie szarpałem, a założona jest chyba dobrze bo zaskoczyła na blaszke. Proszę o pomoc co mam teraz zrobić, co gdzie sprawdzić. Wcześniej wszystko działało dobrze. Proszę o instrukcje co i jak zrobić aby działało.
Dziękuję za pomoc.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Listopad 2009, 19:10   

jedna rada. Rozłóż i złóż wszystko od początku, być może po prostu czegoś nie docisnąłeś
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2009, 19:13   

licznik kilometrów nie działa bo prędkościomierz nie działa, weź wyjmij jeszcze raz dobrze wsadź linke, jeżeli to nie pomoże to sprawdź jeszcze czy dobrze jest włożona tam koło skrzyni biegów, jeśli nadal nie będzie działało to najprawdopodobnie linka musiała gdzieś się urwać i trzeba założyć nową. Poczytaj na forum było pare tematów dotyczących linki prędkościomierza
 
 
     
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Listopad 2009, 19:30   

Koło skrzyni biegów tzn gdzie mam zobaczyć ? Proszę o dokładniejszą wskazówkę..

pozdrawiam
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2009, 19:51   

Przeczytaj ten temat http://www.klubcorsa.pl/t...highlight=linka
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Listopad 2009, 08:49   

Witam. Ja miałem bardzo podobnie. Linka wyglądała na całą, ale gdzieś pod peszlem była naderwana. Objawiało się to tym, że raz się kręciła, drugi raz nie. Wymieniłem linkę i wszystko było wporządku. W moim aucie przy zerwanej lince był jeszcze jeden objaw. Po paru minutach jazdy, silnik się wyłączał. Nie wiem, czy to jakieś zabezpieczenie. W każdym bądź razie po wymianie wszystko było ok. Powodzenia i pozdrawiam
 
     
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Listopad 2009, 09:29   

Aha nie dodałem jeszcze że po przejechaniu około 20km zaświeciła się kontrolka check engine (żółta), ale auto dalej jechało. Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka CE już się nie świeciła. Zaraz odkręce linkę od skrzyni biegów i zobaczę co tam jest :) Jak ktoś już to robił proszę o jakąś instrukcję jak tą linkę wymienić aby nie popsuć :)
Dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam

Jeszcze raz podpiołem linkę i teraz jak jadę do tyłu pokazuje 0 natomiast jak ruszę do przodu to mi wskakuje na 200 i tak zostaje nawet jak się zatrzymie. Co jest powodem ? Uszkodzona linka czy coś innego ?

[ Dodano: 4 Listopad 2009, 22:24 ]
Dodam jeszcze że od tego czasu podczas jazdy co pewien okres silnik sam gaśnie czy przyczyną jest tylko to czy jeszcze coś?
Dzisiaj jeszcze raz zapiołem linkę i podczas jazdy słychać trzeszczenie za licznikiem (linkę dobrze wpiołem (najpier odpiołem od skrzyni biegów wyciągnołem ją bardziej włożyłem w licznik a dopiero potem wkręciłem spowrotem w skrzynie). Co mam teraz zrobić czy wymiana linki na nową ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Nie działa prędkościomierz -pomocy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.