Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 14:37
Świecące kontrolki abs i poduszki- Corsa B
Autor Wiadomość
 tytus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 12:38   Świecące kontrolki abs i poduszki- Corsa B

Witam Forumowiczów

Mam taki problem z Corsa B diesel
Jak przekraczam 2k obrotów lub przyspieszam gwałtownie to zapalają mi się kontrolki ABS i poduszki.
Jak nie przekraczam 2k obrotów to nic mi się nie świeci.
Przy hamowaniu nawet gwałtownym, nic się nie zapala.

ABS działa - jednak sprawdzalnym to jak kontrolka się nie świeciła.

Ostatnio myłem silnik - wiec pewnie coś się zalało albo lekko rozłączyło. Przez ostatnie dni starałem się ją trzymać na słońcu wiec zalanie pewnie by już przeschło.
Ostatnio zmieniony przez lukbud 13 Czerwiec 2009, 14:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 20:05   

Sprawdź jakie masz napięcie przy uruchomionym silniku. Ja miałem tak z kontrolką poduchy. Przy pewnych obrotach się zapalała. W alternatorze miałem walniętą jedną diodę i stabilizator napięcia i po dodaniu gazu miałem ponad 17V. W tych silnikach często pada altek. Obstawiam że to to. Pozdro
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 22:17   Świecące kontrolki abs i poduszki- Corsa B

Potwierdzam, u mnie wystąpił ten sam problem, kontrolki zapalały się po 2tys/obr. Za kilka tygodni alternator odmówił posłuszeństwa. Altek do regeneracji ale popytaj o całe nowe bo są odrobinę droższe niż naprawa zepsutego, chyba że Corsa nie zgadza się na przeszczep organów niewiadomego pochodzenia - to co swoje najlepsze:) Alternator to chyba zaraz po blachach najsłabsza część Corsy, wynika to z jego umiejscowienia.
Pozdro
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 23:10   

Ja na allegro kupiłem cały mostek i stabilizator i wyszło mi lekko ponad 100 zł. Został oryginalny wirnik i uzwojenie. Sam polutowałem i wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem bo kupowanie nowych podrób mija się z celem. Mało który działa od razu bez problemów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Świecące kontrolki abs i poduszki- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.