Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:10
Uciążliwe piszczenie pod maską, Corsa b 1.2i 1994
Autor Wiadomość
 jck87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 22:58   Uciążliwe piszczenie pod maską, Corsa b 1.2i 1994

Witam otóż problem dotyczy piszczenia pod maską, wiem że to bardzo szerokie pojęcie, ale jednak spróbuje może ktokolwiek spotkał się już z takim problemem...
Piszczeć zaczyna po krótkotrwałym przejechaniu autem (rozgrzaniu silnika),
intensywność piszczenia zwiększa się wraz z obciążeniem silnika, np. po przez włączenie świateł oraz nawiewu...
nie jestem w stanie ocenić gdzie piszczy, gdyż hałas promieniuje na cały silnik...
dodam że:
-pasek rozrządu wraz z rolką napinającą i pompą wody został wymieniony na nowy
-nie będzie to również alternator gdyż po jego odłączeniu problem wciąż istnieje
-problem istnieje zarówno na luzie jak i z wciśniętym pedałem sprzęgła oraz podczas niskich obrotów silnika jadąc na 1, bądź 2 biegu
-dodam że piszczy dosłownie kiedy chce (raz piszczy raz nie)
-piszczeć przestaje w momencie podniesienia obrotów silnika, po puszczeniu pedału gazu hałas znów powraca
-zakupiłem również komplet sprzęgłowy który na dniach będę zmieniał, choć sam już nie wiem czy cokolwiek to pomoże…
-przebieg w granicy 190 000

nie robiłbym z tego problemu gdyby był to mały hałas, ale przykładowo stając w mieście na światłach hałas jest naprawdę olbrzymi…

będę dozgonnie wdzięczny za wszystkie wskazówki,
pozdrawiam…
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 08:59   

napisałeś, że to nie alternator, ale sprawdź naciągnięcie paska alternatora, mi też strasznie piszczał, na początku pomogło "popsikanie" WD40 w okolice rolki paska alternatora, ale wróciło. Ostatecznie wymieniłem pasek, szczotki alternatora i rolkę paska,od ponad roku mam spokój. ;)
 
 
     
 jck87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 12:04   

otóż alternator został odłączony, pasek został ściągnięty, a problem wciąż istnieje...
a nawiasem szczotki i łożyska w alternatorze również wymienione...
ale dzięki za odp. ;)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 13:14   
   Moje auto: ASTRA G


z tego co piszesz jck87 to objawy wskazują na uszkodzone łożysko. Teraz tylko które? Alternator odpada, normalnie stawiał bym na pompę wody ale to też piszesz że wymieniłeś. Na nową? A klimatyzację masz?
chyba że piszczenie nie powoduje elemet obracający się a np. łączenie kolektora z rurą wydechu, poduszka pod silnikiem albo jeszcze inna pierdoła.
 
 
     
 jck87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 15:57   

klimatyzacji i wspomagania brak,
pompa wody wymieniona na nową.

[ Dodano: 23 Kwiecień 2009, 16:41 ]
przed chwila przejechałem się autem, po czym stanąłem na poboczu i zaczął piszczeć...
patrzac pod maska nie byłem w stanie stwierdzić skąd wydobywa sie odgłos, natomiast położyłem się aby spojrzeć pod silnik (od spodu) i stwierdziłem że odgłos prawdopodobnie wydobywa sie z za osłony sprzęgła...
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 17:13   
   Moje auto: ASTRA G


no to Ci zostało zaksać rękawy i brać się za robotę :hyhy: już tylko organoleptycznie zdiagnozujesz i usuniesz usterkę.
 
 
     
 jck87
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2009, 12:32   

sprzęgło (tarcza, docisk i łożysko) wymienione na nowe, lecz corsa nie ustępuje i wciąż piszczy, juz nie mam pomysłów, masakra...
czy macie jeszcze jakies pomysly??
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Maj 2009, 23:31   

Jeżeli pisk dalej występuje to ja stawiam na:

-walniętą skrzynię biegów
-pisk spowodowany nieszczelnością na którymś z kolektorów

Pozostaje sprawdzić organoleptycznie :hyhy:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Uciążliwe piszczenie pod maską, Corsa b 1.2i 1994
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.