Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:38
Olej w corsie 1.4 8V
Autor Wiadomość
 kiedro
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2009, 15:35   Olej w corsie 1.4 8V

Witam mam problem w corsie 1.4 8V 60KM. tzn mam pytanie ile mozliwe jest zeby silnik spalal oleju? bo lekki wyciek przy uszczelce i troche przy korku na misce olejowej. a co miesiac musze ok litra oleju dolewac.
przebieg ok 130 tys. a olej jaki używam to LOTOS minerlany 15W40.
Z góry dzieki za odpowiedzi. :)
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 4 Maj 2009, 15:57   

kurde ja też mam zarzygany cały silnik olejem :/ Właśnie w okolicy korka wlewu oleju i przy całej uszczelce... Masakra nie wiem co może być. Uszczelka?
 
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Maj 2009, 16:24   

moja miska olejowa był spocona cała olejem z każdej strony( ale nie stosowałem żadnych dolewek-poziom był cały czas w normie od wymiany do wymiany) do tego zardzewiała strasznie, aż w końcu zrobiła się dziurka generalnie proponuje zmienić uszczelkę koszt ok. 20 zl. robocizna u mnie we Wrocławiu policzył mnie 150zł. :szok: ale można to zrobić samemu, żadna filozofia, przy okazji sprawdźcie stan miski olejowej, natomiast jeśli bierze Ci olej to sprawdź uszczelniacze, przygazuj też ostro i zobacz czy jest chmurka za Tobą, jeśli tak to możliwe, że cylinderki
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2009, 18:54   Re: Olej w corsie 1.4 8V

kiedro napisał/a:
tzn mam pytanie ile mozliwe jest zeby silnik spalal oleju?


najlepiej jeśli nic, ale:

kiedro napisał/a:
a co miesiac musze ok litra oleju dolewac.


to troche sporo! ile robisz miesięcznie KM? Chyba że wyciekają Ci kosmiczne ilości oleju przez miskę/korek.

Jeżeli chodzi o mokrą miską olejową to raczej oplowski standard, zrobisz uszczelkę i zaś sie zacznie pocić. Póki sie nie leje to bym temat olał. W temacie korka wystarczy wymienić tą małą uszczeleczkę i po problemie.
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 4 Maj 2009, 19:16   

Jeżeli spal ci tyle oleju to szykuj siedo remontu silnika...
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2009, 19:21   

Blade1984 napisał/a:
Jeżeli spal ci tyle oleju to szykuj siedo remontu silnika...


Może nie wysuwaj tak daleko idących wniosków. Najpierw najlepiej zobaczyć gdzie ucieka olej. A to powie próba olejowa. Olej może uciekać również przez uszczelniacze zaworowe w efekcie czego spala się razem z benzyną, może jest gdzieś potężny wyciek itp. Może wystarczy robota uszczelki pod głowicą i będzie po problemie !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Olej w corsie 1.4 8V
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.