Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 12:06
Zacinające się obroty.
Autor Wiadomość
 TPN
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 21:45   Zacinające się obroty.

Witam serdecznie.

Moja Corsa z silnikiem 1.0 12V z roku 1998 ma przejechane 110 tyś km.
Mam z nim problem ponieważ wraz ze wzrostem temperatury jeździ coraz gorzej. Temperatura silnika dochodzi max do 92'C. Zimą jeździ ok. Natomiast teraz coraz częściej zacina się na biegu jałowym na 1,5 tyś obrotów czasem mogę to obniżyć dodając gazu na 2 tyś i spadnie na 0,8 tyś ale nie zawsze (Wygląda to tak jakby się zacinało coś).

Drugi objaw to taki, który ukazał się niedawno silnik nie wkręca się max prędkość to około 100 km/h i to wyżyłowane i na dodatek powyżej 4 tyś obrotów jak wejdzie to koniec staje obrotomierz ani nie drgnie.

Silnik ma wyciek, który będzie teraz naprawiany wraz z naprawą łańcuszka rozrządu. Nie jestem na 100% pewien czy to to ale i tak muszę to zrobić.

Co było wymieniane/robione:
Filtr paliwa
Filtr oleju
Filtr przeciwpyłkowy
Olej półsyntetyk
Czyszczony EGR
Czyszczona przepustnica
Płyn chłodniczy wraz z czyszczeniem

Prawdopodobna przyczyna wg mnie:
Łańcuszek rozrządu + rozczelnienie silnika
Przepływomierz (sprawdzałem go parę razy wyłączając i włączając ale różnicy nie zauważam jeździ się tak samo/ wchodzi na obroty tak samo)
Nieszczelny układ wydechowy (raz spartolili spawanie 2 razy poprawiali ale objawy jazdy bez wydechu zdają mi się inne [na obroty wchodzi ale nie jedzie]).

Dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc.
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 22:15   

przeczyść silniczek krokowy.. było na forum o czyszczeniu poszukaj..
 
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 19:18   

wymień filtr paliwa ;]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Zacinające się obroty.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.