Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:38
Czujnik Grzania Świec Żarowych
Autor Wiadomość
 Fazeer
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Kwiecień 2009, 11:00   Czujnik Grzania Świec Żarowych

Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać, gdzie znajduje się czujnik grzania świec żarowych (1.5 TD 98’)? Dostałem informację do mechanika, że czujnik został wypięty, gdyż jest zepsuty i niezależnie od temperatury otoczenia świece będą się wł. Gdzie można dostać taki czujnik? Pytałem w hurtowniach z częściami i nic, a w serwisie Opla pewnie będzie bardzo drogo ;) .
Chciałbym jeszcze zapytać czy w mojej Corsie jest linka czy elektronicznie „podawany” jest sygnał do prędkościomierza(1.5 TD 98’)? Wykonałem 5 telefonów do autoryzowanych serwisów Opla i uzyskałem podzielne odpowiedzi 3 na elektronicznie 2 na linke. Sprawdzałem tez zaglądając pod maskę kierując się sugestią forumowicza i załączonym zdjęciem gdzie z lokalizacją bądź linki bądź wiązki przewodów, zaglądnąłem pod maskę i z mojej obserwacji wynikło, że jest to lika chodź zakładam, że mogę się mylić. Z zestawu zegarów nie działa mi prędkościomierz nie nalicza też kilometrów, podczas jazdy wskazówka spadła na 0 km/h po chwili wskoczyła na prawidłową prędkość i znowu po 10 min jazdy spadła na 0 km/h i tak już pozostała. Bardzo proszę o ewentualne porady i sugestie co do przytoczonych usterek. Pozdrawiam.
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 10:20   

Na forum pisze:
Cytat:
MODELE 1997
Modele Corsa i Combo wyposażono w elektroniczny licznik kilometrów, stosowany wcześniej w modelu Tigra.

Czyli twój też ma raczej elektronicznie.

Cytat:
Dostałem informację do mechanika, że czujnik został wypięty, gdyż jest zepsuty i niezależnie od temperatury otoczenia świece będą się wł

czyli tak jak u mnie przy zapalaniu(1995), ale lepiej poszukaj ten czujnik nowy, bo na szrotach można czasami dostać zepsuty.

jeśli masz tyle problemów z licznikiem to weź go odkręć, wyciągnij i sprawdź czy masz w całości wszystkie ścieżki na taśmie...może tam jest jakiś problem, albo masz błędy do usunięcia na komputerze.


nie jestem elektrykiem - pisze tylko co ja bym zrobił.
 
 
     
 Fazeer
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 13:59   

Znalazłem ten czujnik faktycznie po wpięciu kontrolka świec zapala sie na 1 sek przy wypiętym 3-5 sek. Ile prawidłowo w okresie letnim powiedzmy to +20 temp. otoczenia powinna świecić ta kontrolka? Co do licznika to nie obejdzie się raczej bez elektromechanika bo skończyły mi się pomysły.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Czujnik Grzania Świec Żarowych
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.