Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:41
Corsa B gaśnie (c14nz) + check engine...
Autor Wiadomość
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
  Wysłany: 30 Styczeń 2009, 20:51   Corsa B gaśnie (c14nz) + check engine...
   Moje auto: Opel Astra G


Yo wszystkim!
Ostatnio moja Corsina zaczyna mi podnosić ciśnienie, a oto co się dzieje...
Po wymianie sławetnego już bendixa i szczotek w rozruszniku, moja Corsa zaczęła gasnąć po odpaleniu:strzel: Nie jest to określone kiedy... z moich obserwacji dzieje się to w przypadku, gdy np odpalam auto, przejadę kawałek (czasem 2km, czasem 50 ;p ) zgaszę auto na dosłownie chwilę i chcę go ponownie odpalić. Z reguły odpala jak zwykle, ale raz na jakiś czas odpali, ale po sekundzie zgaśnie i zaczyna mrugać check engine :co2: Po wyłączeniu zapłonu i ponownej próbie- silnik zapala w migu... Aha, dodam, że wcześniej przez 15kkm kariery ze mną autko nie robiło takich numerów, a przy okazji wymiany rozrusznika bankowo mechanior odłączył aku bo miałem wyzerowane radio, zegarek i datę...

Może ktoś wie co to może być?? :> Aha, jakby ktoś mógł wytłumaczyć jak debilowi, gdzie znajdę złącze diagnostyczne w CB (bo niestety wiem, gdzie ma Corsa C, ale niestety to chyba inne miejsce :lolek: ) i jak ewentualnie sprawdzić kody błyskowe?? :graty:

Z góry wielkie dzięki za pomoc i jakiekolwiek rady!! :dobry:

pozdro!
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 00:23   

Pierwsze co to sprawdź w momencie gdy nie odpala czy jest iskra na kablach - jeżeli nie - czujnik halla do wymiany. Dwa sprawdź czy nie ma gdzieś zwarcia do masy przy kablach rozrusznika, być może kable zostały przykręcone tak że jest przeskok iskry w okolicach kabli rozrusznika.

Co do czek endżin - otwierasz szafeczkę z bezpiecznikami, szukasz takiego prostokąta pionowego o kolorze szarym, lokalizujesz dwa piny w prawym górnym roku - spinasz je za pomocą spinacza, kawałka drucika etc - przekręcasz stacyjkę i zaczyna migać czek endżin. Dalej zapraszam do lektury:

http://www.gsiklub.pl/techniczne/kodbledow.html
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 6 Luty 2009, 18:23   
   Moje auto: Opel Astra G


Tak jak radził cwirus88, sprawdziłem iskrę- wszystko ok :)
Dzisiaj postanowiłem sprawdzić błędy na kompie. Czynność powtórzyłem parokrotnie w przypadku jakbym coś pomylił...
Za każdym razem wykazało kod 12- czyli rozpoczęcie procedury odczytu błędów i uwaga... KOD 85 czyli błąd 5tego wtryskiwacza??? Doczytałem się też gdzieś, że może to byś problem z immo. Zamieniłem nawet kluczyk na parę dni, ale też się zdarza, że auto odpali i po sekundzie ciszaaaa...

Co radzicie w przypadku usterki immo?? :co:
 
 
     
 bizkid


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Siewierz
Wysłany: 3 Kwiecień 2009, 17:11   

mialem podobny problem (c12nz) gasł i nie chciał odpalić w różnych sytuacjach. wymieniłem moduł zapłonowy (95 zł), pomogło, odpala ale czesto zapala się check engine, moze jak odczytam bledy to cos sie dowiem co mu dolega

a teraz nie chche odpalać na cieplym,
odpala ciężko jak wcine gaz do dechy przy odpalaniu, zawyje, poksztusi sie ale odpala - co z tym zrobić ???
 
 
     
 StreetDemon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Kwiecień 2009, 23:38   

wymien czujnik temp. i bedzie ok
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Kwiecień 2009, 06:11   

bizkid, jak wyżej sprawdź czy jest iskra na świecach, może padać czujnik hall'a w aparacie zapłonowym.
 
     
 bizkid


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Siewierz
Wysłany: 7 Kwiecień 2009, 08:07   

Historia choroby :)
Gdy samochód na trasie po prostu zgasł i nie chciał odpalić okazało się że w kopułce ukruszył sie środkowy styk i nie było przejścia na palec.
Wymieniłem profilaktycznie kopułke, palec, świece, kable NW - iskra juz była ale dalej nie chciał odpalać.
Wymieniłem moduł zapłonowy - zaczął odpalać na zimnym, na cieplym z pełnym wciśniętym gazem + świeci się check engine
Odczyt błędów , 14 i 44
Jutro wymienię czujnik temp jak po wymianie czujnika temp. nie bedzie poprawy to wezmę się za czujnik Hall'a. Iskra jest.

Wymieniłem czujnik temperatury i wszystko GRA :) Engine nie świeci, odpala na ciepłym.

Mam nadzieje ze to komuś pomoże w przyszłości.
 
 
     
 creto


Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Gądecz
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 16:37   

Mam podobny problem też corsina gaśnie podczas jazdy po przejechaniu jakiś 10 km! I nic nie da się odpalić! Po kilku min da się ją odpali i jest ok. Ale zauważyłem ze dzieje się tak tylko jak jest bardzo ciepło! Macie jakiś pomysł??
Z góry dziękuje za porady.
 
 
     
 marek3m
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 23:48   

Gdy mi się tak działo , to podczas jazdy wrzucałem luz i do odcięcia go kręciłem check się palił ale jeździł normalnie , po wymianie sądy lambdy wszystko wróciło do normy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B gaśnie (c14nz) + check engine...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.