To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Silnik i osprzęt - Jaki olej do nowej Corsy C?

Bania26 - 10 Grudzień 2010, 15:21

teraz wiem dlaczego wszyscy mówią, że ople lubią brać olej, ja mam ponad 110 tys. km przebiegu i silnik nie bierze mi ani kropli oleju ale leję mobil 1 5W50, który niestety kosztuje prawie 50zł za 1 litr. nie wiem jak by się sprawował silnik gdyby był lany u mnie od samego początku właśnie ten GM.. ale skoro jest on taki tani więc trochę wątpię, że ma tak dobre właściwości jak te droższe oleje.. chyba, że czegoś nie wiem to niech mnie ktoś poprawi.
Anonymous - 10 Grudzień 2010, 15:26

Bania26 napisał/a:
ja mam ponad 110 tys. km przebiegu


Dziwne by było gdyby przy takim przebiegu brał olej. Pogadamy jak będziesz miał 2 razy tyle.

Bania26 - 10 Grudzień 2010, 15:32

Nie pogadamy bo już prawdopodobnie będę miał inne auto, ale powiem ci, że znam przypadki gdzie auta z właśnie takim przebiegiem ponad 110tys. km biorą olej. Pozdrawiam.
Anonymous - 10 Grudzień 2010, 15:35

Ale to wina użytkowników, a nie oleju czy marki samochodu.
spidan - 10 Grudzień 2010, 19:59

Bania26 napisał/a:
tak dobre właściwości jak te droższe oleje.. chyba, że czegoś nie wiem to niech mnie ktoś poprawi.


a myślisz, że czym się różńi Twoj olej od GM?

To Ci podpowiem: ceną i marketingiem na szeroką skalę. Taka jest prawda - producenci mydlą oczy hasłami reklamowymi jakich to dodatków tam nie dali.

Finos dobrze pisze.

Cz@rek - 10 Grudzień 2010, 20:21

spidan napisał/a:
a myślisz, że czym się różńi Twoj olej od GM?

To Ci podpowiem: ceną i marketingiem na szeroką skalę. Taka jest prawda - producenci mydlą oczy hasłami reklamowymi jakich to dodatków tam nie dali.

Finos dobrze pisze.


Nie zawsze też byłem sceptyczny co do tych droższych olejów ale jak zalałem EDGEa to spotkała mnie miła niespodzianka po postoju np tak kilkudniowym olej zostaje w silniku i na jego częściach bo przy sprawdzaniu jest go zdecydowanie mniej a jego ilość rośnie im dłużej auto stoi.

Bania26 - 11 Grudzień 2010, 01:03

Powiem tak oleje się różnią i niestety nikt mnie nie przekona, że wszystkie są takie same, a dla tych nie wierzących - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło test olejów i trochę poczytać. Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group