Jaki olej do nowej Corsy C?
Autor Wiadomość
 el_bezet 

Informacje
pomorskie

Wysłany: 14 Październik 2010, 23:21   Jaki olej do nowej Corsy C?
   Moje auto: Ford Focus 1.8TDCI Sport

Witam. Udało mi się kupić długo szukaną CC. Napatoczyła się aż w Hamburgu. Teraz czas na rejestrację i wymiany eksploatacyjne. I tu mam pytanie i proszę Was o opinie i może jakieś sugestie :)
Nie wiem jaki olej był lany przez poprzedniego włąściciela. Przebieg 165tys. rocznik 2004 silnik 1,2 75km. Jaki olej wlać mojej corsinie? syntetyk? Półsyntetyk? Czy ten przebieg może mieć już znaczenie w wyborze oleju? Jakie są zalecenia producena?
Pozdrawiam i czekam na porady :)

Cz@rek 

Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Wysłany: 15 Październik 2010, 07:09   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver

el_bezet napisał/a:
ki olej wlać mojej corsinie? syntetyk? Półsyntetyk? Czy ten przebieg może mieć już znaczenie w wyborze oleju? Jakie są zalecenia producena?

Ja bym zalał syntetykiem sam leje Castrol EDGE 0w30 ale jest drogi więc spokojnie można wybrać 5w30 lub 5w40 albo coś z gamy olejów GM specyfikacja jakiej powinieneś szukać to ACEA A3/B3 zaś norma gm to GM LL A 025/GM LL A 025

el_bezet 

Informacje
pomorskie

Wysłany: 15 Październik 2010, 10:08   
   Moje auto: Ford Focus 1.8TDCI Sport

A przebieg 165 000 nie jest już trochę za duży jak na syntetyk? Co jeśli poprzedni właściciel zalał półsyntetyk a ja zaleję syntetyk? nie będzie z tego powodu jakiś większych problemów. Z góry dzięki za odpowiedź.

Cz@rek 

Informacje
opolskie

Wysłany: 15 Październik 2010, 10:41   

el_bezet napisał/a:
A przebieg 165 000 nie jest już trochę za duży jak na syntetyk? Co jeśli poprzedni właściciel zalał półsyntetyk a ja zaleję syntetyk?

Przebieg nie jest tutaj wykładnią jeśli chodzi o dobór oleju mój brak mając Audi 250 tys dalej jeździ na syntetyku, pół syntetyki stosuje się do bardzo wysłużonych silników, co do zmiany z pół na pełen syntetyk to nie powinno być problemu słyszałem ze w np. dieslach przy takiej operacji tylko trochę oleju wciągał na początku

spidan 
Beatka + 29.10.2010

Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Wysłany: 15 Październik 2010, 10:42   
   Moje auto: ASTRA G

el_bezet napisał/a:
Co jeśli poprzedni właściciel zalał półsyntetyk a ja zaleję syntetyk?

Panuje opinia, że może dojść do rozszczelnienia silnika - jednak to bardziej się tyczy z mineralnego zmienić na rzadszy. Gęstość oleju powinno się zmieniać na gęstszy wraz ze wzrostem przebiegu.

W Twoim przypadku, jeśli nie masz pewności jaki jest zalany olej - to zalej półsyntetyk. Bezpieczny wybór i tańszy a szkody na silniku nie będzie.

Bania26 

Informacje
LPG: Nie
Wysłany: 15 Październik 2010, 11:17   

zalej syntetyk np. 5W40, samochód jest z 2004 roku więc na 100% był lany syntetyk, wątpię, że poprzedni właściciel zmienił nagle na półsyntetyk jeśli z silnikiem nic się nie działo - typu wycieki, branie oleju.

spidan 
Beatka + 29.10.2010

Informacje
dolnoslaskie

Klub: Astra Club
Wysłany: 15 Październik 2010, 12:02   
   Moje auto: ASTRA G

Bania26 napisał/a:
wątpię, że poprzedni właściciel zmienił nagle na półsyntetyk jeśli z silnikiem nic się nie działo - typu wycieki, branie oleju.

to chyba wiesz więcej niż kolega :uuu:

Jeśli nie zna parametrów oleju to skąd może wiedzieć czy były wycieki lub czy brał olej ponad normę - to jak możesz na 100 % radzić ???

Auto ma niby 165 tys. pytanie brzmi jak było eksploatowane? tylko miasto czy więcej trasy?

Zeniu 

Informacje
Wysłany: 15 Październik 2010, 14:53   
   Moje auto: Laguna II PHII

krążą plotki iż nie powinno się przechodzić z pół-syntetyka na syntetyk ale sam nie miałem styczności z przypadkiem co się dzieje w takiej sytuacji ;) (teoretycy snują poglądy o tym iż rzadszy olej syntetyczny dociera w szczeliny które nie są tak wnikliwie penetrowane przez gęstsze oleje i wypłukuje z nich "brud" co ma niby powodować zatykanie kanalików filtra itp - nie wiem co o tym myśleć) według zasady "dmuchaj" na zimne może okazać się bezpiecznym zalanie pół-syntetykiem, nie sądzę żeby na "zachodzie" ktoś do auta z takich lat lał olej mineralny. Plusem jest na pewno cena oleju. Sam stwierdź czy chcesz oszczędzać kosztem silnika, pytanie tylko na ile taka oszczędność się przekłada na jego żywotność i czy będzie Ci dane doświadczyć jej efektów ;)

alien1113 

Informacje
Wysłany: 2 Grudzień 2010, 12:05   

Czy mobil 5w50 może być lany do corsy 1,0 z 2000 r? Samochód cały czas jeździł (prawdopodobnie) na syntetyku. Od wymiany oleju na mobil 5w50 przejechałem ok 1500 km i olej już jest czarny, ale nie bierze oleju. Czy tak ma być?

Cz@rek 

Informacje
opolskie

Wysłany: 2 Grudzień 2010, 12:41   

Cytat:
Czy mobil 5w50 może być lany do corsy 1,0 z 2000 r? Samochód cały czas jeździł (prawdopodobnie) na syntetyku. Od wymiany oleju na mobil 5w50 przejechałem ok 1500 km i olej już jest czarny, ale nie bierze oleju. Czy tak ma być?

Jeśli spełnia normę ACEA A3/B3 to możesz go lać spokojnie a co do koloru to raczej normalne ze olej ciemnieje po wlaniu go go silnika bo wypłukuje wszystkie syfy z niego

alien1113 

Informacje
Wysłany: 2 Grudzień 2010, 15:30   

[quote="Cz@rek"]
Cytat:
olej ciemnieje po wlaniu go go silnika bo wypłukuje wszystkie syfy z niego

Wiem, że normalne, że ciemnieje, ale żeby był kompletnie czarny?

grzesiekk22 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 9 Grudzień 2010, 12:24   

zalej 10w40 GM zapłacisz 60zl za 5l Dobry olej i napewno krzywdy silnikowi nie zrobisz.

Bania26 

Informacje
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 17:53   

grzesiekk22 napisał/a:
zalej 10w40 GM zapłacisz 60zl za 5l Dobry olej i napewno krzywdy silnikowi nie zrobisz.

60zł za 5l ? bał bym się takie coś lać do silnika :uuu:

Banerx 

Informacje
malopolskie

Wysłany: 9 Grudzień 2010, 18:06   

Castrol Magnatec 10W40 i jeździsz półsyntetyk po za tym masz przy silniku naklejkę wymiany oleju i tam masz napisane co było lane i kiedy była wymiana

west 
widoczni.org

Informacje
wielkopolskie

Imię: Bartek
Wysłany: 10 Grudzień 2010, 13:59   
   Moje auto: VW Polo III Classic

Bania26 napisał/a:
60zł za 5l ? bał bym się takie coś lać do silnika

a ja leje GM od samego początku czyli jakieś prze kulane 90K km, jak myślisz GM wydałby na rynek byle jakie G**no by sobie ktoś silnik zarżnął?

Prezentacja mojej Corsy: http://www.izpol.pl Prezentacja mojej II Corsy: http://widoczni.org

.::Pani Reklama::.

pisz œmiało! reklama@klubcorsa.pl

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z bazy danych

Witaj! Użyj funkcji szukaj zanim założysz nowy temat

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje