Corsa D 2008 wymiana zegarów na zegary z dużym wyświetlaczem
Autor Wiadomość
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Maj 2017, 19:15   Corsa D 2008 wymiana zegarów na zegary z dużym wyświetlaczem
   Moje auto: Corsa D


Witam wszystkich:)

Jestem posiadaczem Corsa D z 2008r
Niestety jest to podstawowa wersja bez komputera który chciałbym dołożyć:)
Wiem że jedna z możliwości to wymiana radia i wyświetlacza na GID i radio z przyciskiem BC, do tego osłony wyświetlacza itp

Zastanawiam się natomiast nad zegarami które mają duży wyświetlacz, sporo tego na allegro, również w wersjach przed liftem - pytanie czy taka podmiana jest możliwa?

Kolega ma OPCOMA, do swojego samochodu mam CARpass, niestety większość takich zegarów nie jest wylogowana, czy jestem w stanie zalogować takie niewylogowane zegary u siebie opcomem? oprócz wyświetlacza będzie też potrzebna nowa manetka. Porównując ceny wymaganych części wymiana zegarów byłaby najtańsza i w sumie najprostsza, pytanie czy to będzie działać?

Jeszcze taniej wychodzą zegary z Anglika, czy można je również przeprogramować aby pokazywały dystans w KM?

Dziękuję i pozdrawiam:)
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23 Maj 2017, 08:51   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Tak opcja jest jak najbardziej możliwa ale są warunki :
-oryginalny op-com ( nie ryżowy ) lub MDI lub TECH2
-zegary wylogowane ( żadnym z w/w sprzętów nie odczytasz kodu w nie wylogowanym module ), są ludzie co odczytują w nie wylogowanych ale z pamięci eprom ale to inna bajka .
-manetka prawa do obsługi .
-swój carpass by potem wszystko przypisać pod siebie .

Do opcji z GID ( też wylogowany ) nie trzeba manetki , radio bez BC , obsługa z przycisków kierownicy i wszystko działa .Minus taki że nie możesz wejść do ukrytych informacji przez przycisk BC którego nie ma , reszta działa .

Zegary od anglika odpuść bo potem tego nie wyskalujesz .
 
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Maj 2017, 20:45   
   Moje auto: z12xep


Jeszcze jest jeden aspekt.
Najlepiej dobrać wyświetlacz pod dany silnik.
Inaczej trzeba przeprogramować.
Przynajmniej tak słyszałem. ;)
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Maj 2017, 11:34   
   Moje auto: Corsa D


Dziękuję za informację
Pytanie jeszcze odnośnie gida
Czy w podstawowej wersji komputera trzeba ciągnąć jakie przewody czy już nie jest to potrzebne?
Czy w przypadku zakupu samego gida niewylogowanego istnieje możliwość jego sparowania z radiem które mam?
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Maj 2017, 18:01   
   Moje auto: z12xep


Temat jest dosyć rozległy. W Astrze H są takie same wyświetlacze jak w Corsie D oprócz BIDa.
Różnią się radiami i sposobem mocowania, ale generalnie to to samo.
Tutaj lektura: https://astraklub.pl/viewtopic.php?f=158&t=14074
A może alternatywa: https://www.google.pl/sea...connect+corsa+d
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24 Maj 2017, 18:54   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Do GID-a nie musisz dokładać kabli ,nic nie potrzeba .
Natomiast sam GID musi być wylogowany inaczej nic nie zrobisz . To sam z każdym innym elementem elektronicznym które chce carpass ( licznik, BSI itp ) .
Wylogowany GID spokojnie sparujesz ze swoim radiem .
 
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Maj 2017, 19:22   
   Moje auto: Corsa D


Witam ponownie, kolega ma gida z Niemca z corsy, co prawda w połowie uszkodzony ekran bo wylany, ale po podłączeniu we wtyczkę u mnie od razu działał pokazywał spalanie chwilowe średnie i zasięg, bez ingerencji w oprogramowanie samochodu ;-)
Przechodząc jednak po menu przyciskami w kierownicy nie można było jednak zmienić języka, nie było takiej opcji- pytanie czy te gidy mają funkcje zmiany języka przynajmniej na angielski? I czy w razie czego można to zrobić przyciskami od kierownicy?
Oczywiście gid po minucie wyrzucił komunikat display safe:-P
Jakie są szanse wylogowana takiego wyświetlacza? (nie tej konkretnej sztuki bo uszkodzona) Posiadam programator do pamięci które się tam znajdują (atmel nie pamiętam modelu no i zamiennie 93c66) czy wyciągając z gida pin lub po wgraniu wsadu z wiadomym pinem (na zagranicznych forach trochę tych wsadów krąży) są szanse na wylogowane takiego wyświetlacza opcomem 1.39? (do tego wylogowane oryginalnego radia i tid też, tutaj pin mam oryginalny)

Jeszcze pytanko z trochę innej beczki;-) mam okazję kupić manetkę z tempomatem za dosłownie piwo:-D sprawdzałem u siebie mam już założony czujnik sprzęgła (mimo że to benzyna to fabrycznie już siedzi nad sprzęgłem) przeglądając zagraniczne fora trochę się pisze o dołożeniu kabla od przełącznika zespolonego do skrzynki bezpieczników, czy to ze jest czujnik sprzęgła oznacza że taki kabelek już jest? Ew którego kabla szukać czy jest w skrzynce bezpieczników (tej pod kierownicą) i w którym złączu? Nie chce narazie zdejmować osłony kierownicy bo potem plastiki mają tendencję do skrzypienia;-)

Po wszystkim obiecuję wrzucić kilka manuali do D które już przeprowadziłem w formie fotostory;-) w ramach podziękowania na forum;-)
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25 Maj 2017, 21:14   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Język oczywiście można zmienić włącznie z polskim , wszystko zależy co będzie obecnie wgrane ( ustawione )jaki pakiet językowy ,potem już konkretnie zmieniasz z ustawień w menu GID-a na taki jaki jest w wyborze . Co do wyciągnięcia pinu to nie podpowiem.
Jeżeli chodzi o tempomat to jest obszerny wątek i tam szukaj, ale zacznij od sprawdzenia jaki masz BCM ( numer jego ) ten za włącznikiem świateł i sprawdź czy obsługuje opcję tempomatu ( wykaz obsługujących BCM jest na forum ) , można również podpiąć Tech 2 , MDI i oryginalny Op-com i sprawdzić w aucie czy można aktywować tempomat .
Jeżeli twój BCM nie obsługuje tempomatu to tylko wymiana na taki co obsługuje , inaczej tego nie ruszysz , dopiero potem dalej kabelkologia .
 
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Maj 2017, 23:21   
   Moje auto: Corsa D


A to pech, trafił się BCM 13265077 więc jednak nie będzie manetki, piwo sam wypiję ;-)
Pozdrawiam
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Maj 2017, 20:57   
   Moje auto: Corsa D


Hej, mam już podłączony i sparowany gid z moim radiem, wszystko działa jednak nie aktualizuje się data godzina z RDS, niestety nie mogę tego zmienić bez przycisku OK w radiu bo go nie mam;-) zna ktoś sposób na ustawienie tego korzystając z przycisków kierownicy/przycisków na radiu?
Pozdrawiam

P.s. Używane Daszki na gidy na allegro kosztują 150zl,natomiast nowe w ASO kosztują... 56zl;-)
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 28 Maj 2017, 14:17   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Daj sobie na spokój z tą funkcją , będziesz ją szybciej wyłączał jak włączał . Żonka u mnie co trochę mi marudziła jak było to włączone że godzina jej się przestawia . Różne stacje mają inne godziny i były rozjazdy i w końcu to wyłączyłem i teraz jest spokój a zmieniasz to raptem dwa razy na rok .
Jak do tego dojść :

Wchodzisz przyciskiem na radiu seting w ustawienia na GID potem masz do wyboru audio i system wybierasz system strzałka prawą i znowu zatwierdzasz seting . Pierwszy u góry masz ustawienia godziny i daty wchodzisz w to i masz nastawy godziny i minuty a jak dasz jeszcze raz seting to masz następną opcje synchronizacja czasu.
 
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Maj 2017, 17:21   
   Moje auto: Corsa D


Owszem strzałkami można się poruszać jednak ponowne wciśnięcie przycisku settings powoduje wyjście z menu ustawień:-(
Chyba ze trzeba zmienić indeks w radiu?
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31 Maj 2017, 08:27   
   Moje auto: Corsa D A12XER


U mnie taka opcja jak podałem działa , menu w języku polskim .
A co do indeksów to :
Radio CD30MP3
Software version number: 03408/-----
System description: DELPH0400
Code Index and version: 055 03
Audio Index and version: 018 01
Temperature Index and version: 010 01


System name: CID/GID S44xxSTSTOP
System description: DELPH0400
Software version number: 9.0.5/-----
Code Index and version: 002 02

Jak wejdziesz w ustawienia godziny i daty to zwróć uwagę gdzie stoi kursor ( podświetlenie ) , może tu coś robisz nie tak .

Może to coś pomoże klik strona 93-95
 
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Maj 2017, 22:22   
   Moje auto: Corsa D


Prawidłowo wybieram settings, niestety w jakimkolwiek menu by się nie znajdował wciśnięcie settings powoduje powrót na głowne okno spalania chwilowego/średniego
Dzięki za te indeksy, będę jutro kombinować (w gid mam na bank ten sam bo go ustawiałem, nie ruszałem jeszcze indeksów radia może tu pies pogrzebany, ale nie było takiej konieczność, komputer działał od razu po urchomieniu
Pozdrawiam
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31 Maj 2017, 22:35   
   Moje auto: Corsa D A12XER


A jakie masz radio ? , CD30 czy CD30MP3 , bo w instrukcji coś piszą o braku dostępności menu przy radiu CD30 .
 
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 00:26   
   Moje auto: Corsa D


Cd30 mp3 z aux więc chyba to samo jak Ty. Jutro sprawdzę indeksy, w razie czego zmienię i dam znać czy się poprawiło.
GID też S4400
Dzięki za zainteresowanie tematem
Pozdrawiam
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 10:58   
   Moje auto: Corsa D


Niestety nie miałem dostępnych indeksów które masz Ty ustawione, przy wyborze innych niestety nie działała funkcja potwierdzeniem przyciskiem settings.
Zakupiłem radio z przyciskami do komputera za 30zl używane, przerzuciłem wsad pamięci że swojego i śmiga ładnie zalogowane;-)
Jeżeli jest ktoś zainteresowany mam wsady pamięci z gid i radia sparowane wraz z kodem ;-)

Jak będę przy kompie to wrzucę na forum może się komuś przyda
Pozdrawiam

P.s.
Zmiana panelów przednich między radiami niestety nie działa, klawisze BC i OK mają funkcje settings i sound, do tego CD nie wczytuje płyt... Musza być też różnice na płycie głównej poza różnicami na panelu, tak dla potomnych. Chociaż wsady pomiędzy różnymi radiami są zamienne, ruszył bez problemów wsad z 13254191 na 13289925 ale pamięci muszą być te same, do D w Delphi grunding jest ST24C32WP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Corsa D 2008 wymiana zegarów na zegary z dużym wyświetlaczem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.