Olej
Autor Wiadomość
 Szpeniu


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Norbert
Wiek: 25
Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Skątowni
Wysłany: 16 Maj 2017, 13:08   Olej
   Moje auto: Opel Corsa 1.3CDTI


Witam . Mam pytanie do was forumowiczów , a więc kupiłem Opla Corsę 1.3cdti w październiku o przebiegu 111tyś. Autko z 2003r właściciel nie wiedział jaki był łany olej do tego silnika powiedział tylko , że pół syntetyk . Więc od razu po kupnie kupiłem również olej półsyntetyczny Castrol Magnatec 10w40 z normą a3/B4 i przejeździłem tak 12 tysięcy . Przebieg auta na chwilę obecną wynosi 126tys. Przebiegu nie jestem pewny aczkolwiek silnik bardzo ładnie pracuje i na oleju półsyntetycznym nie było żadnych problemów byłem z niego zadowolony . Teraz moje pytanie czy dalej lać półsyntetyczny taki jaki zapałem na początku i nie zaszkodzę tym silniczkowi czy zmienić na 5w30 lub 5w40 ? Z góry dzięki za odpowiedź
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 16 Maj 2017, 14:08   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Nic nie zmieniaj.. Spokojnie jezdzij na tym Castrolu.
 
     
 Szpeniu


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Norbert
Wiek: 25
Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Skątowni
Wysłany: 16 Maj 2017, 18:28   
   Moje auto: Opel Corsa 1.3CDTI


A to nie jest tak , że silnik CDTI powinny chodzić tylko na syntetyku ?
 
     
 Paw_Trz


Informacje
mazowieckie

Imię: Paweł
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Maj 2017, 12:19   
   Moje auto: Opel Corsa


generalnie jeżeli nie widzisz nigdzie ubytków oleju i nie ma wycieków to możesz spokojnie przejść na rzadszy olej. tylko nie z jakiejś niskiej półki tylko kup coś w takim stylu http://www.iparts.pl/czes...341-931252.html ogólnie LM, Valvoline czy Motul mają jakieś te dodatkowe uszlachetniacze i nie powinno się nic stać z silnikiem
 
     
 sportway


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Łódzki
Wysłany: 3 Kwiecień 2018, 12:56   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTi


Świeżo po zmianie syntetyka GM na 5W30 Castrol Edge. Silnik pracuje bardziej miękko już nawet na zimnym. Ogólnie ciszej. Polecam. Przebieg 250.000km.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Olej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.