Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Elektryczne szyby.... do Corsy B
Autor Wiadomość
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 19:56   

Ściągnij tapicerkę z obu drzwi, dostań sie do wtyczek, omomierz w ręke i sprawdzasz stan połaczeń.
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 20:02   

takie same jak na tym od kierowcy. połączenie pomiędzy tym 'sterowaczem' u pasażera a 'sterowaczem' u kierowcy też jest... ;/

tam 'gdzieś' jest zdaje się jakieś urządzenie zapobiegające jednoczesnemu wciśnięciu przycisków u pasażera i kierowcy. może ono jest walnięte? czym by się to objawiało i gdzie ono jest?
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 20:11   

Nie wiem czy takie urządzenie jest w tej instalacja, ale jeśli jest to raczej gdzieś w drzwiach. Kolega bado miał instalacje szyb na wierzchu to może coś na ten temat powie.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 21:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


rozek napisał/a:
kontrolki na desce rozdzielczej przygasają (zwarcie?)


jak by było zwarcie, to by bezpiecznik wysiadał.
Ja bym sprawdził silnik - czy sie nie zablokował, itd

Gdyby szyba chodziła w jedną stronę to bym powiedział, że krańcówka nie wyłącza, ale jak wogule nie chodzi???
A może przełącznik bistabilny w centralce padł, że nie odwraca polaryzacji na silnik i nadal chce domykać szybe...

(jak robiłem testy na silniku od szyb z Mercedesa 25Watt to przy optymalnej pracy porób prądu nie przekraczał 1,5A, przy obciążeniu 2A, a przy całkowitym zatrzymaniu silnika prawie 15A. Taki prąd spokojnie wystarczy, by wszystko przygasło... a może bezpiecznik jest 20A i nie wywala)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 22:34   

Dudu z tego co zrozumiałem to koledze prawa szyba działa ok jak steruje ja przełącznikiem na drzwiach pasażera, a jak na drzwiach kierowcy to już nie, wiec to nie silnik.
 
     
 rozek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 23:54   

zgadza się finos. dokładnie tak jest. silnik i mechanizm podnoszenia działa. same wyłączniki najwyraźniej też sprawne...
 
     
 zwierzak


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Styczeń 2010, 20:14   

Jedno pytanko co do tej elektryki. Czy ktoś kto pierwszy raz będzie zakładał elektrykę z jakiejś innej corsy da sobie rade?? Bo mogę mieć możliwość wyrwania mechanizmów z opla b ale nie wiem czy sam sobie poradzę. No a może ktoś z Wrocka lub okolic lubi się tym bawić ?? :) :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Elektryczne szyby.... do Corsy B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.