Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Elektryczne szyby.... do Corsy B
Autor Wiadomość
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Marzec 2009, 21:16   Elektryczne szyby.... do Corsy B

Witam Witam,mam pytanko czy ktoś z Was montował takie coś u siebie w aucie
Kod:
http://moto.allegro.pl/item557032052_elektryczne_szyby_dectane_do_opel_corsa_b.html#gallery

bo cena nie jest duża lecz chciałbym żeby to posłużyło a nie miesiąc czasu,proszę o porady

*****
Używaj opcji "code" post jest bardziej czytelny, no i punkt 5(poprawiłem tytuł)
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 5 Marzec 2009, 21:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Marzec 2009, 23:12   

a nie lepiej poszukać oryginalnego mechanizmu ? wtedy ci dodają rączkę z przekaźnikiem dla pasażera i szufladowe boczną z przekaźnikami dla kierowcy wygląda to bardziej efektownie niz takie nijakie przekaźniki wbite na pałę do drzwi Pozdrawiam
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Marzec 2009, 16:36   

Fotokaczmarek napisał/a:
a nie lepiej poszukać oryginalnego mechanizmu ? wtedy ci dodają rączkę z przekaźnikiem dla pasażera i szufladowe boczną z przekaźnikami dla kierowcy wygląda to bardziej efektownie niz takie nijakie przekaźniki wbite na pałę do drzwi Pozdrawiam


To już nawet nie o to chodzi - te uniwersalne mechanizmy el. szyb się palą i psują na potęgę ... nie ma sensu tego zakładać bo to zwykła "chińszczyzna" ...
 
     
 ReMIK



Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Marzec 2009, 20:16   

olej to, za 200 pln kupiłem z rozbitka cale el szyby oryginalne + układ z kablami i jest pewność ze oryginał i nie zawiedzie.
 
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Marzec 2009, 21:12   

To skoro tak mówicie,to poszukam oryginału z jakiegoś rozbitka albo anglika,dzięki za pomoc :)
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 19:29   

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.

Jak opuścić elektryczną szybę z drzwi, jeśli w aucie mam szyby ręczne a kupiłem drzwi z szybą z instalacją elektryczną (dodam, że mam sam przełącznik, ale nie wiem gdzie i jak dodać prąd, żeby silniczek ją opuścił). W prawdzie chodzi o Corsę C, ale przypuszczam, że w Corsie B jest tak samo.
 
     
 wicher44
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2009, 16:11   

Witam. Ja również podepnę się do tego tematu. Chciał bym się dowiedzieć jak zamontować mechanizm elektryczny czy wystarczy zdemontować tylko stary mechaniczny i w jego miejsce zamontować elektryczny? czy trzeba będzie coś przerabiać jeszcze? I jak podłączyć ten silniczek niestety nie posiadam od niego kostki (chodzi mi o rozmieszczenie pinów czyli gdzie + gdzie - a gdzie sterowanie?) mógł by ktoś to przedstawić na jakimś rysunku. Z przyciskami poradziłem sobie ale z silnikiem wolę nie ryzykować bo nie chcę aby coś "zadymiło" się.

A tak po za tym chciał bym również zamontować centralny zamek u ciebie i tu moje pytanie czy wybrać oryginalne siłowniki + gotowa centralka sterownicza nowa. Czy całkowicie nowe siłowniki tzw. "uniwersalne" Co polecacie?
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 15:14   

Sprawa rozwiązana.
Jak opuścić szybę elektryczną mając do dyspozycji tylko kable za to odpowiedzialne?
We wtyczce jest 5 kabli:
1. Zasadniczy "+" - gruby czerwony
2. Zasadniczy "-" - gruby brązowy
3. "-" do ruchu - cienki brązowo czarny
4. "+" do podnoszenia - cienki brązowo zielony
5. "+" do opuszczania - cienki brązowo niebieski

Abu opuścić szybę należy:
1. Pod minus podpiąć kable 2 i 3
2. Pod plus podpiąć kable 1 i 5

Abu podnieść szybę należy:
1. Pod minus podpiąć kable 2 i 3
2. Pod plus podpiąć kable 1 i 4
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 26 Marzec 2009, 15:26   

A ja mam taki problem z el. szybami. Otóż ciężko się opuszczają i zamykają bardzo wolno.
Co na to poradzic?
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 15:31   

wojtas_7 ja to chyba tylko odpowiadam na twoje posty ;) Miałem ten sam problem, pomogło spryskanie prowadnic WD-40.
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 26 Marzec 2009, 17:07   

No widzisz :)
Niestety WD nic nie pomogło...
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 19:00   

wojtas_7, zobacz uszczelki przy szybie. Mam w rodzinie Peugeota 405 w którym elektryczne szyby chodziły baaardzo ciężko. O ile jeszcze się odsuwały - to z zasunięciem były ogromne problemy. Co pomogło? wymycie uszczelek (tak z wierzchu) ... tam gdzie kraniec uszczelki (dolna uszczelka szyby bocznej) styka się z szybą narosła warstwa syfu :P wyczyszczenie tego diabelnie pomogło ...
 
     
 wicher44
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2009, 17:55   

Dzięki serdeczne za odpowiedź, a tak na marginesie podnośnik od tigry pasuje do corsy? ewentualnie jakie inne mechanizmy pasuja z jakich samochodów.
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 20:47   

Ostatnio także zastanawiałem się nad wstawieniem elektryki do szyb ale widze, że odradzacie kupno uniwersalnych.. a może ktoś z okolic Białegostoku ma takowy oryginalny mechanizm??
I mam pytanie czy do szyberdachu tez da się wstawić elektrykę ?? a jak tak to z jakiego auta bo w naszych Corsach chyba nie było seryjnie montowanego elektrycznego szyberku..
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 23:35   

bado napisał/a:
I mam pytanie czy do szyberdachu tez da się wstawić elektrykę ?? a jak tak to z jakiego auta

Jest to wykonalne, prawdopodobnie bez większego dłubania podpasujesz z Astry/Vectry/Omegi
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 23:45   

Jak grzebałem na allegro to od omegi i astry widziałem nawet niedrogo..hmm.. w weekend chyba się wybiorę na szrot :D
 
 
     
 brania_gniezno
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 10:29   

Wstawiał ktoś może elektryke do szyberdachu od vectry albo astry?
Dużo było grzebania czy tylko podłączenie kabelków?
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Maj 2009, 13:56   Aukcja z allegro komplet elektrycznych szyb do corsy B

Mam do Was pytanie znalazłem na allegro taki komplet czy warto go kupić?? i do jakiej ceny go licytować?? żebym nie przepłacił..

http://moto.allegro.pl/sh...?item=624317362
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2009, 14:11   

Biorąc pod uwagę ze to jest komplet, z plastikami, wiązką i centralnym - myśle że do 300 zł można spokojnie.
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Maj 2009, 14:14   

i do tego centralny gratis :D więc kuszące to jest.. a i tak miałem zamiar wstawiać.. a mam pytanie znajdę później jakieś zaślepki w miejsce dziur po korbkach?? czy będę musiał zmieniać tapicerkę ??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Elektryczne szyby.... do Corsy B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.