Problem z radiem CD30
Autor Wiadomość
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 17:16   Problem z radiem CD30
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Witajcie,
miałem nadzieję, że nigdy nie będę musiał opisywać swoich problemów na forum, że nigdy takie nie nastąpią, a jeśli będą to sam je rozwiąże.

Mam problem z radiem CD30. Jakiś tydzień temu zauważyłem, że podczas podgłaśniania utwór odtwarzany z płyty CD zatrzymuje się, po kilku ruchach gałką w stronę minusa zaczynało grać. Przytrafiło mi się to z 4 razy (płyta posiadała kilka drobnych rysek). Myślałem, że to wina płyty.
Jednak nie... wczoraj radio przestało całkowicie reagować na przyciski, ruchy pokrętłem, włączanie a nawet przyciski na kierownicy.

Dziś udało mi się je rozkręcić i co mogę powiedzieć, na pewno ktoś już je otwierał. Plomba gwarancyjna zerwana i w górnej części miała naklejony kawałek power tape. Jedyna reakcja na przyciski to BC (wyświetla "no function") i SETTINGS (wyświetla "system"). Z tym, że też raz działa raz nie.

Czy ktoś z Was zna się na radiach samochodowych?

Mam pewną teorię. Wydaje mi się, że przedni panel nie styka gdzieś resztą radia. Muszę tylko dorwać małego torx'a, żeby dostać się do przycisków.

Może dlatego była tam ta taśma, żeby dociągać panel do reszty radia.

Macie jakieś pomysły?

Liczę na Waszą pomoc ;)

Pozdrawiam
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 26 Kwiecień 2017, 22:29   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Jeśli już było coś grzebane i nie wiadomo co, to może lepiej kupić jakąś używkę do tego z mp3 jeśli nie masz. Siedzisz w Niemczech to popatrz, tam pewnie takie radia to po 20 euro mogą kosztować.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 27 Kwiecień 2017, 15:32   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


To nie takie proste jakby się wydawało. radio trzeba zalogować do samochodu. Do każdego jest dodawany razem z papierami klucz (na takiej oplowskiej wizytówce).

Najprawdopodobniej wrócę do poprzedniego Kenwooda, który w niej był. Tylko szkoda że nie będę miał sterowania z kierownicy. Jakoś to przeżyję ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Problem z radiem CD30
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.