dziwne cykanie w silniku opel corsa d 2013 1.2 benzyna+lpg
Autor Wiadomość
 maciek99999


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27 Marzec 2017, 18:03   dziwne cykanie w silniku opel corsa d 2013 1.2 benzyna+lpg
   Moje auto: Opel Corsa b 1.0 12v, Opel corsa d 1.2


Witam, mam pewien problem, mam opla corse d 2013 1.2 benzyna+ lpg, przejechane 48tys i zauważyłem dziwne cykanie w silniku. Ponadto silnik bierze niewielkie ilości oleju i płynu, co może być przyczyną ? Dodam że gaz mam nie fabryczny, założony przy przebiegu 25 tys km, jeden mechanik stwierdził, że mogą to być gumki na popychaczach, proszę o pomoc.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Marzec 2017, 18:16   Re: dziwne cykanie w silniku opel corsa d 2013 1.2 benzyna+l
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nie szkoda auta niszczyć gazem zwłaszcza jak się policzy straty spowodowane gazem to wychodzi eksploatacja drożej niż na benzynie.Duże silniki tak ale nie takie maleństwo,które i benzyny mało pali,albo fabryczne instalacje.
Jak ubywa płynu a nie widać wycieku to uszczelka pod głowicą, typowe na gazie.Jakie są objawy przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą znajdziesz w necie.
 
     
 maciek99999


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27 Marzec 2017, 18:31   
   Moje auto: Opel Corsa b 1.0 12v, Opel corsa d 1.2


to nie przez gaz, w corsie b 1.0 mam na gazie zrobione 300tys i auto chodzi dalej, po za tym gaz został prawidłowo założony, nie wydaje mi się że to uszczelka, bo auto nie kopci, moc nie spada poza tym bierze śladowe ilości płynu i oleju( nie mieszają się ze sobą)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Marzec 2017, 19:41   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jeżeli nie słyszysz tego w kabinie samochodu tylko po podniesieniu maski to tak pracują wtryskiwacze.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 11:41   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Jeżeli Ci cyka coś w silniką w 2013 to będą zawory hydrauliczne. Mam to samo w swojej 2011 1.2 beznzyna bez gazu i pytałem gdzie mogłem i najzwyczajniej w świecie ten typ tak ma, dodatkowo ucieka mi również płyn chłodniczy, ale nie kopci, mleka pod korkiem nie ma, a auto robiło szybkie trasy, to licze, że po instalacji gdzieś ucieka, a nie od razu uszczelka pod głowicą ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 16:04   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Przypomniało mi się jak kiedyś znajomy wspominał o takim cykaniu, wg niego do były wtryskiwacze. Może to będzie dobry trop
 
     
 tia222


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: Kornel
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 7
Skąd: bolesławiec
Wysłany: 22 Kwiecień 2017, 23:48   
   Moje auto: Corsa D


W mojej corsie a12xer z 2011 też ubywa niewielka ilość płynu chłodniczego i nie zlokalizowałem wycieku. Co ciekawe, dzieje się tak już przynajmniej od przebiegu 20 tyś. km.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.