Przesunięty przez: DAMIAN1991
28 Luty 2016, 14:27
[ Dane techniczne] Drgania całego samochodu
Autor Wiadomość
 cinek507


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 8 Luty 2016, 16:39   [ Dane techniczne] Drgania całego samochodu
   Moje auto: Corsa B 1.4


Witam,
jestem posiadaczem Corsy B 1,4 8V 95r. Problem polega na tym, że przy prędkości od 90-120km/h w całym samochodzie czuć drgania, szczególnie na kierownicy. Po wciśnięciu sprzęgła problem nie znika, a może nawet delikatnie narasta. Zatem drgania na pewno nie pochodzą z silnika. Byłem na kontroli zawieszenia u mechanika - jest ok, luzów brak. Ale kiedy podnieśliśmy sam przód i rozpędziliśmy (z kołami w górze oczywiście) Corsę do tego właśnie zakresu 90-120km/h lewe koło kręciło się normalnie, a prawe miało widoczne bicie. Jednak źle wyważone koło od razu odrzucam, bo do tej pory testowane były trzy komplety (zmiana stronami również) i problem nie ustawał. Dodam rzecz, która według mnie jest kluczowa w tym wszystkim, otóż samochód jest po stłuczce właśnie z prawej strony. Nie wiem jak silne to było uderzenie, bo zdarzyło się to u poprzedniego właściciela i tutaj pojawia się moje pytanie. Co może być przyczyną?? Ja podejrzewam skrzywioną piastę lub półoś... Mam jednak wątpliwości co do tego, bo bicie występowałoby (chyba) w pewnym zakresie obrotów, a nie prędkości jazdy.
Z góry dzięki za wszystkie wskazówki i sorry, że post taki długi, ale chciałem dobrze opisać problem.
 
     
 Jedrek70


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 53
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Boguszów-Gorce
Wysłany: 8 Luty 2016, 17:34   

Zobacz czy nie masz zwichrowanej tarczy hamulcowej
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Luty 2016, 14:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Czy Podczas hamowania Problem się jakoś nasila ?


Powyżej 120 jest to samo ?
 
 
     
 przemyslawd


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Przemysław
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 29 Marzec 2016, 17:16   
   Moje auto: OPEL CORSA D


Siema , u mnie w D jest tak samo , ale powyżej 120 spokój ??
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Marzec 2016, 14:49   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak powyżej 120 Spokój to zrób eksperyment - Koła przód na Tył. Jeśli nic się nie zmieni - tarcze do sprawdzenia ewentualnie przetoczenia jeśli są dość świeże :)
 
 
     
 cinek507


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 13 Maj 2016, 11:41   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Witajcie,
sorry, że długo się nie odzywałem, ale kompletnie zapomniałem o tym poście.
Po długim czasie wreszcie rozwiązałem problem. W moim przypadku, gdzie bicie występowało tylko i wyłącznie w zakresie 90-120 km/h, problem polegał na skrzywionej prowadnicy zacisku hamulca (właśnie z prawej strony), przez co zacisk nie odbijał i hamulec ciągle hamował, co ku mojemu zdziwieniu ani ja ani żaden mechanik nie zauważył... Tarcza widocznie była lekko skrzywiona i stąd to bicie. Wymieniłem obie prowadnice było o niebo lepiej, ale zdecydowałem się jeszcze przetoczyć tarczę i teraz nie ma żadnych problemów i wreszcie można cieszyć się jazdą w mojej Kasi :unga:
Aha, bo kilka osób sugerowało mi że te prowadnice są zapieczone... Nic z tych rzeczy! Chociaż wydaje się, że ciężko skrzywić coś takiego, u mnie tak właśnie było! Także polecam przy podobnym problemie wymienić prowadnice, bo smar nie koniecznie załatwi sprawę "burak"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.