Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lipiec 2018, 07:08   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Fajna pamiątką :D Corsa prawie dociśnięta na maxa jedną stroną :D
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 11 Lipiec 2018, 20:01   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Piecia :okk: jesteś GOŚĆ , pozazdrościć takiej "wycieczki"
a plakat już powinien być zamówiony ;)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 22:26   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


SUUUUUUPER! MEGA, zazdroszczę wycieczki! :)
Ale najważniejsze: W jakim czasie go przejechałeś? ;p
Ja taką wycieczkę muszę bardziej zaplanować bo mi jeden dzień nie wystarczy :D
Przejechałeś tylko jeden raz? ja bym chyba nie wytrzymał :D
No i wstawiaj te obydwa nagrania,, z tego co widać po zdjęciach to wolno chyba nie jechałeś :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 16 Lipiec 2018, 00:14   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


dzięki Panowie za pozytywny odzew :D

Jacob Corsa się kładzie bo to seryjny samochód, może nastepnym razem pojadę z trochę twardszym zawieszeniem xD ale jak oglądałem zdjęcia innych aut to CC nie wyglądała najgorzej ;)

Raf02 zrobiłem tylko jedno okrążenie ;) myślę, że pod drugim mógłbym nie chcieć wracać do domu xD pierwsze marzenie spełnione, teraz jest kolejne ;) wrócić tam jak najszybciej :D

Filmy będą, tylko muszę znaleźć chwilę, żeby je skleić do kupy ;)
O czasie powiem, jak będę publikować wideo, bo podczas mojego okrążenia były naprawy band... i było ograniczenie do 50km/h..

Pieter, chyba te zdjęcia mi wystarczą, może jak znowu tam pojadę, to wtedy sobie zamówię :D

Co do wrażeń po tygodniu... są takie same jak w dniu przejazdu. Nadal jestem podjarany i o niczym innym nie myśle. MUSZĘ TAM WRÓCIĆ! cały czas czuję ten dreszczyk emocji :D

Z ciekawostek dodam, że nawiązałem drobny kontakt z właścicielem czerwonego Volvo 850R. Napisałem do niego z zapytaniem, czy nieposiada nagrania z tego dnia. Wyprzedał mnie i Audi A8, więc myślałem, że Corsche załapało się na nagraniu z szwedzkiego pocisku :D niestety kamera nie działała jak należy i dodał, że i tak ruch był za duży ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 22 Lipiec 2018, 21:11   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Trochę nie śledziłem forum, a tu takie rzeczy się dzieją :szokk:
Ogromnie zazdroszczę wypadu, ja tam też bym brał plakat i wieszał w jakimś honorowym miejscu xD
Tak to już pewnie jest, że jak raz się tego zasmakuje to nie ma drogi powrotnej :D
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 30 Lipiec 2018, 11:34   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Ekstra sprawa Piecia! Mega zazdro takie przygody :)
Czas nie jest taki istotny jak mniemam, tylko same przyjazd i te wszystkie emocje, które jak mówisz nadal w Tobie buzują :puchar:
Wybieram się w przyszłym roku na tripa po drogach niemieckich, żeby pozapraszać wszystkich z rodziny na wesele, więc mam nadzieję, że uda mi się namówić narzeczoną na mały odskok od planowanej trasy przejazdu. 25€ to naprawdę nieduże pieniądze jak za takie przeżycie.

Jeszcze raz gratulacje zdobycia toru i spełnienia marzenia!
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 7 Sierpień 2018, 22:46   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, oczywiście, że nie ma... jak raz tam pojedziesz to prędzej czy później tam wrócisz :D

Mymciak jak będziesz w mojej okolicy to dawaj znać, może na dwa samochody pojedziemy :D

Ostatnio trochę powalczyłem z rdzochą ;)



jak widać na zdjęciach jakiś druciarz przykrecił nakładkę progową na wkręty... Oczywiście to zabezpieczyłem. Najważniejsze, że w tych miejscach nie pojawiła się ruda ;)



troszkę ostatnio nocą sobie pośmigałem ;)

fotka z serii Night Drive :D



Pozdrawiam :)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 9 Sierpień 2018, 20:30   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Ładnie idzie ta walka, życzę dalszej wytrwałości ;p

Klimatyczna fotka, zamienić drzewa na palmy i prawie jest Miami z lat 80 xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 13 Sierpień 2018, 22:21   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

dziś zaprezentuje Wam kolejną część walki z korozją. Proces usuwania był idendyczny jak na progu po stronie kierowcy, tylko po tej stronie było jej trochę więcej... Robota szła bardzo dobrze, z efektu jestem zadowolony, tylko jest małe ale...właściwie to duże ale. Problemem jest odcień lakieru. Kupiłem lakier pod kod lakieru, niestety Corsa kiedyś była lakierowana, ktoś kiedyś polakierował ją na lakier z większą ilością pigmentu metalicznego. Spróbuję jeszcze to jakość wyciągnąć. Przede mną jeszcze lakierowanie bezbarwnym, może on nada głębi i połysku i nie będzie aż tak widać różnicy.

oto efekt:




i Corsche :D



Pozdrawiam
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 14 Sierpień 2018, 22:20   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


O proszę, jestem pełen podziwu że sam podąłeś się takiej naprawy "szacun"
Ale obawiam się że ta rdza wychodzi z wewnątrz progu, nie miałeś takiego wrażenia? po prostu odświeżyłeś wierzchnią warstwę, zajrzyj tam za rok, to się w tedy okaże czy miałem rację czy nie :lol1:
No widać różnicę w odcieniu, pół biedy że to na dole, można to przyjąć jako 'zanieczyszczenie' ;p
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 11:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Fotki z seri night drive to ja uwielbiam :D Sam ostatnio trochę pośmigałem po nocy :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 23:11   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Raf02, dzięki :) pewnie masz rację ze źródłem korozji ;) też tak myślę... choć na pewno w jakiś sposób zahamowałem jej rozwój. Oby odechciało się jej konsumować moją Corsunie ;p

jacob, i masz jakieś zdjęcia z Twoich nocnych eskapad? ^^

Dziś pękł kolejny ciekawy przebieg :D



z ciekawostek dodam, że na samym początku września szykuje się krótki urlop, podczas którego mam zamiar trochę odpocząć i odwiedzić jedno znaczące miejsce dla mojej Corsy :D o reszcie poinformuję Was po fakcie ;p głównie tym miejscem kierowałem się przy wyborze celu tej trzydniowej wycieczki :D
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Sierpień 2018, 14:40   
   Moje auto: Z12XEP


czyżby Russelsheim? ;)


a co do malowania to nie odcinaj nigdy lakieru taśmami ;) Przejście musi był łagodne a nie ostre. Masz w razie czego takie specjalne gąbki do tego, albo po prostu z ręki jak masz pewną rękę :)

Poza tym robota super :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 21 Sierpień 2018, 15:25   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Adam10, Dzięki :)
Nie tym razem, żeby odwiedzić Russelsheim muszę mieć inny dzień wolny niż poniedziałek. Bo z tego co wygooglowałem to muzeum Opla jest nieczynne akurat w poniedziałki :/

inny punkt na mapie trochę na północ ^^

co do taśmy to zastosowałem inny patent. Taśmę składałem na "pół" przez co tworzył się balonik i na to wybrzuszenie taśmy kolejny kawałek taśmy i w ten sposób przejście było łagodne, odkurz delikatnie zostawił mgiełkę ;) nigdy bym nie lakierował z taśmą przyklejoną bezpośrednio na lakier ;)

dziś miałem nakładać klar, ale jest za gorąco na takie zabawy. Być może w czwartek będzie chłodniej :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 27 Sierpień 2018, 21:44   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Cześć,

jak wspomniałem wcześniej czekałem na ochłodzenie bo w upały bardzo ciężko się robi przy aucie... i przyszło ochłodzenie tylko, że z deszczem xD

dziś sobie trochę pojeździłem bez celu, bo przecież jazda najlepszym lekarstwem homeopatycznym :)



widoczki:



i na koniec fotka ze starszą siostrą :D ach chciałbym taką Ascone :wstyd:



oby pogoda sprzyjała, bo muszę w końcu polakierować bezbarwnym te progi... a do wyjazdu został już tydzień ;)

Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Sierpień 2018, 13:03   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Niestety nie mam nic.... czasu nie mam... zresztą co widać pod kątem mojej aktywności tutaj;) Sporo zleceń mam i jedyne co to widać aktywność na moim instagramie tam się dzieję.

Teraz wyczekuję urlopu, za równy tydzień wakacje <3
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Sierpień 2018, 17:29   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Siemka,
wczoraj udało mi się w końcu skończyć zabawy lakierniczo-druciarskie ;p wreszcie nałożyłem klar i przykleiłem listwy ozdobne :unga: efekt jest nawet zadowalający, gdyby nie ta różnica w odcieniu to byłaby bajka. Z samych listew jestem bardzo dumny :D

Teraz mogę się zabierać za polerowanie całego lakieru :D do wyjazdu nad morze północne się najprawdopodobniej nie wyrobię, ale polerka nie zając nie ucieknie ;p

fotki:





jacob, a gdzie się wybierasz?
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Sierpień 2018, 13:54   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, niezła robota;) Ja wybieram sie do Hiszpani, na prawdziwe wakacje... dawno na takich nie byłem xD Ciąglę jakieś biwaki i spanie w przyrodzie ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 2 Wrzesień 2018, 17:28   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, ja też dawno nie byłem na prawdziwych wakacjach... ale coś za coś ;)

Co do Corsche to została sklecona do kupy ;) listwa trafiła na swoje miejsce :)



przed podróżą została dokładnie umyta i odkurzona :D wreszcie panuje we wnętrzu ład i porządek :D



Jutro czeka mnie 400 kilometrów, a po drodze zahaczymy o pewien punkt na mapie ;)

Pozdrawiam :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 17:30   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Witajcie :)

Jak wcześniej wspominałem miałem jechać na krótkie wakacje do Belgii nad Morze północne ;) i tak też było :) Pojechaliśmy do miasta portowego Ostenda :)

Trasa przebiegała przez Luksemburg i mineła wyjątkowo dobrze. Oprócz korku na obwodnicy Brukseli... no ale można się było tego spodziewać. Po drodze zaplanowałem krótką pauze ;) ale o tym zaraz ;p
Bardzo spodobało mi się jeżdżenie po Belgijskich autostradach, panuje tam wyjątkowy spokój i porządek. Pewnie jest to spowodowane ograniczeniami do 120km/h (w tunelach 90km/h) i opanowaniem wśród kierowców. Nikt nie przekraczał jakoś nadmiernie prędkości wszyscy (prócz tirów) jechali stale 120-130km/h :)
W obie strony przejechałem Corsą lekko ponad 800 kilometrów. Średnie spalanie ze stacji w Schengen do tej samej stacji w drodze powrotnej (ok 750 kilometrów) wyniosło 5,2 litra, więc wynik bardzo przyzwoity. Tym bardziej, że nie była to jazda ekonomiczna ;p myślę, że na luzie zszedłbym do 4,9 litra ;) ale po co się ograniczać xD

Przejdźmy teraz do tego tajemniczego punktu na mapie Belgii :)

Tym razem pojechaliśmy do równie ważnego miejsca dla Corsy co fabryka w Eisenach ;) czyli do salonu Opla w Éghezée gdzie 12 lat temu, ktoś ją wybrał spośród wielu innych :wstyd:

Wizyta była krótka ale dosyć miła. Po wejściu do salonu przywitał mnie Pan w niezrozumiałym dla mnie niderlandzku. Szybko ustaliliśmy, że możemy się dogadać jedynie po angielsku. Opowiedziałem mu krótką historię, co i jak i dlaczego, zażartował czy nie chce jej zamienić na nowszy model xD wskazując na Corsę E w OPCline ;)



trochę się jeszcze pokręciłem po salonie, podziwijając nowiutkie Opelki



i na koniec zrobiłem pamiątkowe zdjęcia pod głównym wejściem :)







Zdjęcia znad samej plaży w Ostendzie





Kolejny kawałek europy zdobyty za sterami Corsy :D Ciekawe gdzie mnie jeszcze zawiezie :wstyd:

Pozdrawiam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.