Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG
Autor Wiadomość
 kierowca


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 36
Skąd: Siedlce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Marzec 2017, 10:06   Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG

Witam.
Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG ? Chodzi o gniazda zaworów. Wiem że fabrycznie jest montowane LPG ale wtedy dają inną głowicę. Pytanie czy w wersji benzynowej 66kW instalacja LPG nie zniszczy przedwcześnie gniazd zaworów itp.? Poprzednio jeździłem Corsą D na LPG i nie było problemów ale w nowej nie wiem czy warto bo koszty naprawy mogą przewyższyć oszczędność na paliwie.

pozdrawiam.
 
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Marzec 2017, 08:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


generalnie ta jednostka 90 KM, jest już długo w ofercie opla, nic mi nie wiadomo żeby przy wprowadzeniu jej do Corsy E przechodziła modyfikacje związane z gniazdami zaworowymi,
uważam, że sprawdzi się tak samo jak w Corsie D
 
     
 kierowca


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 36
Skąd: Siedlce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Marzec 2017, 08:09   

W serwisie Opla nie dają jednoznacznej odpowiedzi a gazownik nie chce ryzykować.
 
 
     
 Endriu13


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: Andrzej
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 17 Marzec 2017, 23:22   
   Moje auto: Corsa E 1,4 LPG


Najważniejsze,że silnik posiada hydrauliczną regulację luzu zaworowego.Oplowskie silniki o tej konstrukcji bezproblemowo pracują na gazie i osiągają duże przebiegi.Ja wprawdzie mam wersję z fabrycznym LPG -i jest to solidnie zrobione/wzmocniona głowica,inny kolektor ssący/ale jeżeli jesteś już po gwarancji to bym się nie zastanawiał.
 
     
 janklos12


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: jan
Wiek: 53
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2017, 16:30   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM Color Edition


Pytałem lokalnego gazownika i powiedział że nie ma problemu, koszt ok. 2800 za inst. Stag ale jaka dokładnie to nie wiem, po gwarancji będę myślał, na ten czas spalanie śr. z 1500km jest 6.4 litra /trochę miasta trochę trasy/ jazda spokojna , więc jest ok. choć nie ukrywam że liczyłem na ciut mniej.
Ostatnio zmieniony przez janklos12 19 Marzec 2017, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Marzec 2017, 18:30   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Strasznie mało wam palą wasze samochody aż żal niszczyć silniki i nie tylko gazem co po przeliczeniu strat i zysków na pewno wyjdą straty.
Ja mam niecałe 2tys.przebiegu i spalanie 9,7l. przy delikatnej jeździe.W Corsie D 1.2 też przy delikatnej jeździe to poniżej 6 to na trasie schodziłem a trasa ,miasto to zawsze dobre 8l.było.
 
     
 janklos12


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: jan
Wiek: 53
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2017, 18:40   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM Color Edition


to pierwsze kilometry więc autko było traktowane delikatnie max do 3 tys obr. ale faktycznie jakby tak spalanie utrzymywało się dalej poniżej 7litr to zostanie jak jest. Dodam też że w moim przypadku ta jazda w mieście to taka trochę na wyrost, bo to raptem trzy krzyżówki z sygnalizacją więc raczej w korkach się nie stoi :D
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Marzec 2017, 12:10   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jeżeli kupiłeś teraz nowe auto z salonu to się dziwię że nie wziąłeś Corsy z tym silnikiem w Gazie z największa promocją na ten silnik teraz bo aż 5 czy nawet 6 tys.zł.
Czy spalanie sprawdzasz tak jak ja biorąc paliwo do pełna i przeliczasz przejechane kilometry,bo to jest najdokładniej czy napisałeś ile wskazuje komputer?
Mój ,kolegi i kuzyna AUTA wszystkie na dotarciu spalają dobre 9l,więc jestem zaskoczony spalaniem twojego AUTA.Po dotarciu też nikomu nie spala w miasto- trasa mniej niż 8.Na trasie ok w 6l się zmieści.
 
     
 Endriu13


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: Andrzej
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 19 Marzec 2017, 13:12   
   Moje auto: Corsa E 1,4 LPG


Ja wziąłem wersję z fabrycznym LPG i mimo przejechanych dotychczas kilkuset km ,widzę że była to słuszna decyzja.Instalacja Landi Renzo zamontowana na etapie produkcji-działa wyśmienicie.Szybko się przełancza i gdyby nie kontrolka nie wiedziałbym na jakim paliwie jadę.Po drugim tankowaniu zyżycie gazu -ok.7.5 litra/100 km,jazda mieszana.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Marzec 2017, 19:20   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nie wiem jak u was ale ja na gazie nie mógłbym nawet zakupów w Gdańsku zrobić bo głownie robimy tam gdzie są garaże podziemne.Też urzędy jak Energa i inne gdzie załatwiamy sprawy też maja garaże głównie pod budynkiem.
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Marzec 2017, 08:04   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


mietrusz napisał/a:
niecałe 2tys.przebiegu i spalanie 9,7l. przy delikatnej jeździe


Kurcze to naprawdę wysokie spalanie jak na to auto. Jaki jest twój styl jazdy ? A może robisz długie postoje na włączonym silniku ?

Ja jeżdżę corsą głównie na trasie praca dom. To niecałe 5km. Ruch miejski, kilka skrzyzowań po drodze ale specjalnych korków raczej nie ma, czasem 2 zmiany swiateł się czeka. W okresie zimowym nawet silnik nie zdąży się zagrzać do prawidłowej temperatury. I właśnie przez zimę największe średnie spalanie jakie osiągnąłem to 7,8 l/100km, obecnie spada. W okresie letnim około 7l , w trasie 6l.

A może jeździsz na zbyt niskich obrotach i wysokim biegu ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Marzec 2017, 12:10   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Chyba 4 razy go tankowałem do pełna.Pierwszy raz była też trasa 200km i spalił 9l.Teraz jeżdżę rzadko,nie codziennie i raczej na krótkich odcinkach 5 km góra.Może jakbym jeździł codziennie i dał mu w rurę to by się dotarł.Przed odbiorem z salonu też stał 4 miesiące na placu.Przebieg tylko 1200 nie całe od października ubiegłego roku z różnych powodów.
 
     
 janklos12


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: jan
Wiek: 53
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: warszawa
Wysłany: 21 Marzec 2017, 00:09   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM Color Edition


mietrusz napisał/a:
Jeżeli kupiłeś teraz nowe auto z salonu to się dziwię że nie wziąłeś Corsy z tym silnikiem w Gazie z największa promocją na ten silnik teraz bo aż 5 czy nawet 6 tys.zł.
Czy spalanie sprawdzasz tak jak ja biorąc paliwo do pełna i przeliczasz przejechane kilometry,bo to jest najdokładniej czy napisałeś ile wskazuje komputer?
Mój ,kolegi i kuzyna AUTA wszystkie na dotarciu spalają dobre 9l,więc jestem zaskoczony spalaniem twojego AUTA.Po dotarciu też nikomu nie spala w miasto- trasa mniej niż 8.Na trasie ok w 6l się zmieści.
brałem corse z wyprzedaży rocznika 2016 więc za bardzo nie było w czym wybierać a spalanie podałem z komputera. sprawdzę z tankowaniem do pełna i podam co wyszło.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Marzec 2017, 16:36   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Napisz jak sprawdzisz spalanie tankując do pełna.
 
     
 kierowca


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 36
Skąd: Siedlce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 23 Marzec 2017, 11:05   

Mam silnik B14XER - 19KR5510
 
 
     
 janklos12


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: jan
Wiek: 53
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: warszawa
Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 22:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM Color Edition


mietrusz napisał/a:
Napisz jak sprawdzisz spalanie tankując do pełna.
sprawdziłem tankowanie pod korek i po 511km komp pokazał 6.1 litra a prawdziwe wyszło 6,51 litra.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 10:44   Re: Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dzięki za informację.
Dzisiaj wziąłem do pełna już na letnich oponach i przebiegu 1500 km, spalił 7,8 l.
To już nie jest 9,8l jak wcześniej.Mam nadzieje że w miarę docierania będzie spalanie spadało.
Jaki masz przebieg i czy od początku tak mało tobie palił?
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 18:46   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Cześć,

Ja też napiszę swoje spalanie i chociaż mam silnik 1.2 to może choć trochę będzie pomocne (gdzieś czytałem nawet, że te silniki mają bardzo zbliżone spalanie).

Od początku zakupu trzy zbiorniki, mierzone zawsze poprzez ilość litrów do odbicia pistoletu do przejechanych kilometrów. Spalanie odpowiednio: 6,9l; 6,8l; 7,0l. Jazda mieszana około 40/60 miasto (Warszawa, ale bez dużych korków) oraz trasa. Jeżdżę raczej bez szaleństw, po mieście 60-70km/h na trasie 100-110km/h. Parę razy kręciłem go trochę wyżej i przycisnąłem.

Generalnie wydaje mi się, że średnie spalanie można uzyskać poniżej 7 litrów, dla silnika 1.4 też powinno być podobnie.

A jako ciekowostaka to powiem, że Pan w salonie powiedział mi, abym nie denerowował się jak spalanie na początku będzie wyższe tzn. 8-9litrów. Ja nawet do tego się nie zbliżyłem.
pozdrawiam
 
     
 janklos12


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: jan
Wiek: 53
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: warszawa
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 21:48   Re: Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM Color Edition


mietrusz napisał/a:
Dzięki za informację.
Dzisiaj wziąłem do pełna już na letnich oponach i przebiegu 1500 km, spalił 7,8 l.
To już nie jest 9,8l jak wcześniej.Mam nadzieje że w miarę docierania będzie spalanie spadało.
Jaki masz przebieg i czy od początku tak mało tobie palił?
u mnie tak do ok. 1300-1400km pokazywał komp 6.6litr a teraz przy 2600km. jest śr. 6.3 oczywiście trzeba doliczyć to małe przekłamanie 0.4 litr. auto od początku tj połowy lutego jezdzi na letnich oponach a ost. tysiąc jest zwiększone ciśnienie na tył 2.4 i przód 2.5.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 22:05   Re: Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Kiedyś przez pomyłkę napompowali koła do takiego wysokiego ciśnienia jak w twoim samochodzie to wpadałem w poślizgi.Obecnie mam 2.1 i w Astrze też tak mamy.W Corsie D z przodu nawet było 1,8.
Odnośnie wysokiego spalania to poczekam do lipca na pierwszy przegląd do tego czasu może już spadnie chociaż do 7l.


Tak przy okazji. Wczytało wam książkę z telefonu i wyświetla nazwę dzwoniącego?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ paliwowy » Corsa E 1.4 rocznik 2015 - czy nadaje się do LPG
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.