Dziwny hałas/terkot - Corsa D 2011 1.2 86 KM / 63 KW A12XER
Autor Wiadomość
 ikar131717


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Marzec 2017, 21:20   Dziwny hałas/terkot - Corsa D 2011 1.2 86 KM / 63 KW A12XER
   Moje auto: CORSA D 2011 1.2 86 KM A12XER


Cześć,

Panowie kupiłem narzeczonej auto. Kobieta jest zapłakana, nie daje mi spokoju : SMILE :

Dane techniczne auta:
Opel Corsa D 2011 4 drzwi 115 tyś. km (zweryfikowane w ASO) 1.2 86 KM / 63 KW A12XER. Po wymianie oleju + filtr.

Sytuacja jest następująca:

Silnik zimny pracuje normalnie, nie wydaję żadnych niepokojących dźwięków słyszalnych na zewnątrz oraz w środku.

Sytuacja zmienia się po nagrzaniu silnika. Pojawia się charakterystyczny dźwięk, terkot dochodzący od strony kolektora / wtrysków paliwa. Halas jest bardzo słyszalny w kabinie, zwłaszcza na postoju na biegu jałowym. Co ciekawe bardzo często przy rozgrzanym silniku i występującym hałasie/terkocie, przy dojeżdżaniu do czerwonego na skrzyżowaniu i zrzuceniu biegu na jałowy silnik nagle przestaje hałasować. Po całkowitym zatrzymaniu silnik pracuje normalnie ZERO terkotania, jednak wystarczy musnąć pedał gazu i od razu silnik znowu zaczyna terkotać. I tak w kółko - raz terkocze, raz nie. Halas jest bardzo uciążliwy.

Mój mechanik sprawdził klapki w kolektorze - nie rozbierając powiedział że trzpienie trzymające klapki nie ruszają się, nie mają luzów wiec powiedział że raczej to nie jest powód hałasu.

Po wizycie u mechanika, który nic nie poradził, pojechałem na diagnostykę do ASO OPLA za 274 zł - w mojej opinii Panowie olali temat, stwierdzili brak awarii, brak problemów z łańcuchem rozrządu, podpięli silnik do komputera - ZERO błędów. Nie uzyskałem żadnej odpowiedź, straciłem czas i pieniądze. Mechanik OPLA stwierdził że hałasują wtryski benzyny i nic się nie da z tym zrobić.

Poniżej link do filmu na youtube.com
https://www.youtube.com/watch?v=CClMDzanRc4

Czy jesteście w stanie mi pomóc? Czy można coś z tym zrobić?

Z góry wielkie dzięki !

PS. Do naprawy mam jeszcze wentylator wnętrza - piszczy na pierwszym biegu :-( ehhh

Pozdrawiam
Tomasz
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Marzec 2017, 22:47   
   Moje auto: z12xep


W tym ASO to jakieś patałachy.
Na wstępie zapytał bym się w tym ASO ile kosztuje wystawienie diagnozy i nie ważne czy podepną komputer czy odkurzacz, Ty płacisz za diagnozę !!!
Nie ma werdyktu nie płacisz !!!
To tak jak by oddało się ciuchy do prania a po przyjściu po odbiór powiedzieli by że niestety nie wyprali ale płacisz 30zł za nic.
Na Twoim miejscu sprawdził bym jeszcze filtr powietrza silnika i olej w skrzyni biegów.
Wskazówką może być to iz na zimnym nie ma chałasu.
Metal po rozgrzaniu rozszerza się i ujawniają się pęknięcia lub nieszczelności.
Powodzenia :)
 
     
 lejm


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 5 Marzec 2017, 12:04   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Na filmie widać, że coś się dymi/paruje z okolic kolektora ssącego. Nie ma tam przypadkiem jakiejś nieszczelności?
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Marzec 2017, 12:55   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


A czy tam nie kończy się rurka odmy olejowej?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.