Felgi 13" Corsa B
Autor Wiadomość
 knofel



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Myślenice
Wysłany: 21 Październik 2016, 19:42   Felgi 13" Corsa B
   Moje auto: 1.2 8V


Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem Corsy B 1.2i
Z racji tego, że gust co do samochodów mam specyficzny, chciałbym założyć felgi aluminiowe w rozmiarze 13" i tylko takie wchodzą w grę. Od razu mówię, że nie chcę inwestować w gwinty albo w inny bardziej inwazyjny sposób czarować zawieszenie, gdyż to mija się z celem.

Do rzeczy. Od jakiegoś czasu wpadły mi w oko felgi od Twingo o następujących parametrach
Rozmiar: 13
Szerokość: 7J
Rozstaw śrub: 4x100
ET: 23
Otwór: 60,1mm

No i nie ukrywam, że najbardziej kłuje w oczy offset tych felg ale, że nigdy felg nie dobierałem i może zależy to też od danego modelu felgi, ani na internetach, forach etc. nie znalazłem nic na temat 13 z offsetem mniejszym niż 38, więc pytam: Bardzo będzie to to wystawać poza obrys? Spotkał sie ktoś z takim setem?

Bardzo mi się te twingowskie pajączki podobają, ale nie chce ich wkładać za wszelką cenę jeśli miałby przysporzyć mi kłopotów to mam w zanadrzu Introwskie ażury od kadetta które na bank pasują ;)



Pozdrawiam!
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Październik 2016, 08:40   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Intry od Twingo ( albo Smooro podobne) mogą Ci trochę bardzo wystawać.
Poglądowe zdjęcie znalazłem bo Chyba o Coś takiego się domyślam chodzi




Na Dodatek bez zmian i modyfikacji na homologowanych dla tego typu Felgi oponach to napis Cross Country z boku będzie pasował :) Poszukał Bym na Twoim Miejscu ( umiem czytać ale to rada) 14 Cali by było bez inwazyjnie i ładnie :)
 
 
     
 knofel



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Myślenice
Wysłany: 8 Grudzień 2016, 22:15   
   Moje auto: 1.2 8V


Dzięki za odpowiedź.
Cóż, zastanowię się jeszcze, tak czułem, że bez zabawy się nie obejdzie i już zdążyłem się rozmyślić :D

Miałem przez chwilę założone bbs'y właśnie 14 cali i ogólnie wydawały mi się zbyt masywne jak na Corsze. Prosiłbym jeszcze gdybyś mógł rozwinąć dlaczego uważasz, że 14" byłyby lepsze. Jakieś zalety w stosunku do 13" w tak małym samochodzie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.